Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spalonyzasilacz
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 6 maja 2022, o 10:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Czy pomógł by ktoś w identyfikacji nazwy tej trawy ozdobnej?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Miskant chiński, chyba odm ."Ferner Osten"
G2000
100p
100p
Posty: 137
Od: 5 kwie 2020, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Jak utylizujecie łodygi miskantów? Miskanty mam w formie żywopłotu. Część jakiś chiński a część giganteus. Mam rozdrabniacz tarczowy i co roku na wiosnę mam dość tych miskantów. Rozdrabniacz się co chwilę zapycha a trochę tych miskantów jest do posiekania. Czy frezowy byłby lepszy?
5il3nt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 maja 2017, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Dzień dobry,

Z końcem kwietnia kupiłem sadzonki około 3 letnie Miskanta Malepartus. Gdzieś w okolicach 1-3 maja sadzonki zostały wsadzone do prostokątnej donicy 7 metrowej w rozstawie co około 70-80cm.

3 sadzonki pozostawiłem w doniczkach.

Na miskantach przesadzonych do donicy zauważyłem, że po kilku dniach zaczęły się robić suche końcówki liści.

Egzemplarze w doniczkach plastikowych, w których miskanty zostały zakupione wyglądały lepiej. Jednak 3 dni temu również i te 3 sztuki wsadziliśmy do donicy prostokątnej i zaobserwowałem już to samo czyli końcówki liści robią się suche, a były cały czas ładne.

Wszystkie miskanty sadzone do tej samej ziemi - zwykła ziemia ogrodowa zakupiona w OBI.

Miskanty są w miejscu gdzie często dość mocno wieje, przez co zauważyłem też, że niektóre liście są połamane - zapewne przez wiatr.

Moje pytanie: Co może być przyczyną przysychania końcówek liści? Czy te miskanty potrzebują trochę czasu by zaadoptować się w nowym środowisku i w nowym miejscu do którego zostały wsadzone?

Podlewam przeważnie 2-3 razy dziennie w dni kiedy nie pada. Rano, w południe i wieczorem.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Według mnie to albo przymrozki je przymroziły, bo było kilka nocy na lekkim minusie pod koniec kwietnia i na początku maja i moje miskanty rosnące na nieosłoniętym stanowisku też mają takie właśnie uszkodzenia mrozowe na końcówkach liści, albo też twoje miskanty mają za mokro. Czy doniczki mają od spodu otwory, żeby nadmiar wody mógł wypływać?
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
5il3nt
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 maja 2017, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Nie ma otworów w donicy. Zmniejszyłem znacznie częstotliwość podlewania. Teraz tak co dwa dni podlewam.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Nie potrzebują podlewania - jak rosną w gruncie. W donicy nie częściej niż raz na tydzień. Odpływ w donicy MUSI być inaczej zgniją. Z moich spostrzeżeń wynika że roślina podsuszona łatwiej się podniesie niż ta przelana.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Miskant - zdjęcia,opis,dyskusje

Post »

Zasychanie końcówek liści to objaw przelania z powodu braku odpływu wody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”