Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Zgadza się, jest tam dodatkowo ten zatrzask by skasować luzy, ale w głównej mierze to śrubki trzymają nóż na miejscu. Mimośród w tych nożycach nie jest plastykowy tylko metalowy, więc moim zdaniem plastykowe części wewnątrz nożyc są wykorzystane w głównej mierze dla oszczędności. Jeśli chodzi o kwestie wagi urządzenia to bateria waży praktycznie tyle co całe "body" nożyc, więc 100gram różnicy przy metalowych trybach nikt by nawet nie zauważył. Ja osobiście jestem zawiedziony taką jakością wykonania Makity, ale niestety wybór w tego typu urządzeniach jest wciąż za mały, więc trzeba się pogodzić, że raz na jakiś czas trzeba będzie wymienić te trybki jak już się skończy gwarancja.
Marian75
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 lip 2022, o 21:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Dobór piły do żywopłotu

Post »

Witam serdecznie mam pytanie chce skrócić żywopłot ( tuja szmaragd ) czy wystarczy do tego piła elektryczna do żywopłotu za około 350 zł ? z góry dziękuję za pomoc :D
paocek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lip 2022, o 08:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Czy do wycinania malin na zimę dadzą radę akumulatorowe nożyce, np Makita DUH483Z, czy ma ktoś doświadczenie przy wycinaniu malin nożycami elektrycznymi? Mam sporo krzaków i wycinanie ich nożycami ręcznymi jest czasochłonne i męczące.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Mam podobne nożyce Makity (DUH523Z), ale jeszcze nie próbowałem ich na malinach. Nie są one tak mocne jak moje spalinowe nożyce, ale odrosty żywotników grube na 5-10mm udało się nimi uciąć, więc z malinami chyba też sobie dadzą radę. Dam znać jak już będę przycinać maliny.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Trochę się spóźniłem z odpowiedzią, ale jakby komuś to było potrzebne to Makita (DUH523Z) bez żadnego problemu sobie radzi z malinami (średnica około 1-2cm) a jest to jeden z najsłabszych (najtańszych) modeli tej firmy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”