Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś jakie kwiaty poleciłabyś do donic na południową stronę ,znam pelargonię ,surfinię i petunię ale chciała bym w tym roku zmienić ale nic nie mogę znaleźć a na moim tarasie w lecie jak w piekle muszą być wytrzymałe.Doradź coś proszę. :wit
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, Soniu, Lucynko, Bogusiu, bardzo dziękuję za dobre życzenia ;:168 ;:196 . Wszystkie spełniły się z naddatkiem :tan , nawet samoloty niewiele opóźnione ;:108 . Trochę żal mi było opuszczać majowy ogród, ale wracać do pustego domu, jeszcze bardziej ;:145 , jedyna pociecha, to ogród :D . A ten przywitał mnie taką zielonością, że jeszcze jestem w szoku, jak to mogło się stać w ciągu zaledwie dwóch tygodni? ;:oj .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Loki, ja jestem bardziej tolerancyjna i pozwalam roślinom na "irysowanie", zwłaszcza, że to moja wina, że jest dużo cienia, a i z nawożeniem jestem na bakier :oops:
Kwiatuszki, o które pytasz, to żywokosty.
Kruszczycy złotawki mam całe tabuny i zastanawiam się czy ona nie szkodzi moim kwiatkom? Trzy sztuki w jednym kwiatku irysa, rozpychając się, wyłamują płatki ;:14
Jeszcze większe szkody robi Łanocha pobrzęcz, też kruszczycowate.Pojawił się trzy lata temu i obżera łubiny doszczętnie, niszczy orliki, margerytki, irysy i w piwoniach siedzi ;:14 .
Maczków walijskich już mam więcej, niż widziałam w Walii ;:306 .
A dla Ciebie lepnice z ogrodu Margam.

Obrazek

Aniu, przepraszam, ale niechcący wprowadziłam Cię w błąd. Ta roślinka, podobna do laków i pachnąca, jednak, po dokładniejszych oględzinach, inaczej i słabiej niż one, to Pszonak. Mój jest z tych dwuletnich, a u Ciebie też kwitnie Pszonak, prawdopodobnie Allioniego, który jest rozrastającą się krzewinką ;:108
Aniu, niestety, ślimaki też mam. ;:196

Jolu, pewnie już masz donice obsadzone ;:131 , ale ja nie mam doświadczenia w obsadzaniu donic, a już zwłaszcza na patelni ;:185 . Jeśli mam jakieś jednoroczne balkonowe, to z przypadku, jedynie mogę Ci polecić heliotrop, bo mi się bardzo podoba i nawet sama go sobie sieję ;:333 .
Poza tym, w tym roku, mam pachnące goździki, odratowane marnoty, które zostały po dniu kobiet i jeszcze wczoraj dokupiłam dwie doniczki :tan

Chociaż to już nie taka kolorowa jak wczesna, ale jeszcze wiosna, cieszy kwiatami.
Zakwitły mi narcyzy z cebulek posadzonych miesiąc temu. Tak można przedłużyć sezon narcyzowy i w dodatku odmiana jakiej jeszcze nie miałam :tan .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mak na mnie poczekał

Obrazek

Obrazek

Majówki już przekwitły, ale zaczynają późniejsze piwonie.

Obrazek

Wybaczcie, że u Was tylko podziwiam kwitnienia ;:138 nie zostawiając śladu obecności ;:131 , ale poprawię się ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Wiesz no generalnie jak u mnie rośliny nie chcą kwitnąć, to też jest to moja wina, bo za bardzo zacienione są, ale i tak mnie to irytuje…

Kruszczycowate rzeczywiście uszkadzają kwiaty… Ale takie piękne są, że trudno ich nienawidzić.

Roślina podobna do żywokostu okazała się być żywokostem. Logiczne. :;230

Piękne lepnice. Piękne.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Cudownie kolorowo u Ciebie Martuś ;:138 Ogród powitał Cię nie tylko zielonością, ale i bogactwem kwiatów, wszystkimi kolorami tęczy i z pewnością całą paletą zapachów.
Zachwycający masz ogród ;:215
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś czas tak pędzi, że nie nadążam. :oops: Szybko te dwa tygodnie minęły. Pięknie pokazałaś portrety roślin. ;:oj
Margerytki już kwitną, uroczo z piwonią wyglądają. ;:138
Dużo czasu na cieszenie się kwitnącym ogrodem. ;:196
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Ogrodniczka na wyjeździe a ogród tonie w kwieciu...! ;:138 ;:63 ;:215
Piękne widoki i rozmaitości ogrodowe! ;:138 Troszkę deszczu nam trzeba ! ;:7
Miłego dnia! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Hm..parnik rozkwita..ale ładnie i ciekawie. Nie znam tej rośliny.Aż sprawdzalam czy dobrze przeczytałam.
Ale masz cudne irysy.
Wcześniej o nich tak pozytywnie nie myślałam, ale teraz się cis zmieniło i z uśmiechem na nie patrzę.
Ja tez mam kilka. Może się rozmnoża ? Czy nie bardzo ?
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marta, cieszę się, że wyprawa się udała. ;:215
Raczej do pustego domu to nie wracasz, bo wielu z nas na Ciebie czeka. A powitanie przez łubiny i margaretki też należy przecież do tych bardzo przyjemnych. ;:167
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6316
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Moje goździki w tym tym roku też jakby wróciły, bo ostatnio bardzo słabo kwitły. W tym roku znajduję coraz więcej pąków, a niektóre już się otwierają.
Patrząc na Twoje kwitnienia, to u Ciebie już prawie lato. Cudny masz ogród, lubię taką gęstwinę kwiecia.
Pozdrawiam Lidka "A niebo zostawmy im - aniołom i wróblom". Heinrich Heine
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Loki, o ile kruszczyca złotawka faktycznie jest piękna, to łanocha już nie tak bardzo, w dodatku kwiatki, na których żeruje, nie tylko okropnie wyglądają, ale i śmierdzą od ich wydzielin ;:14 .

Halszko, ;:196 .
Staram się, żeby ogród był kolorowy i pachnący, bo taki lubię, a z zapachami to różnie bywa na wsi ;:224 .

Soniu, oj, pędzi ten czas jakby coraz szybciej. Wydawało mi się, że na dwa tygodnie zostawić ogród, to bardzo długo, jednak prognozowane wysokie temperatury u nas się nie sprawdziły i niewiele kwitnień mnie ominęło, tylko wszystko bardzo urosło, bo deszczu nie brakowało.
Jednak plan prac ogrodowych, mocno się obsunął i nie wyrabiam się :oops: , zwłaszcza, że mąż jest na urlopie, robi taras sam, a ciągle mnie potrzebuje, niby tylko na sekundkę :roll: .
Te margerytki panoszą się u mnie w wielu miejscach, ale lubię je, to pozwalam, zwłaszcza, że wszelkie odmianowe nie chciały się zadomowić w ogrodzie ;:185 .
Soniu, ogród musi uszczęśliwiać ;:196 , omijam myślą i wzrokiem niedociągnięcia, cieszę się tym, co akurat kwitnie i pachnie ;:333 .

Maryniu, dziękuję bardzo za pochwały dla ogrodu ;:180 .
U mnie deszczu nie brakowało, a nawet była ulewa, jak się okazało tylko w naszej wsi ;:oj , to mogłoby jeszcze nie padać, a tu nie chce przestać :( . Wczoraj wprawdzie bez burzy, ale wieczorem jednak ulało dokładnie :roll:

Aniu, parnik ( Disporum flavum), lubi cień i dlatego znalazł się u mnie ;:333 .
Irysy dziękują za pochwały ;:180 . Tych nowszych nie mam zbyt wiele, bo nie mam już słonecznych miejsc, a nie potrafię rozstać się z moimi staruszkami ;:167 . One zresztą są niezawodne, każdego roku kwitną, choć kwiaty nie są tak okazałe i szybko się mnożą. Twoje też się rozrosną ;:196 .

Beatko ;:167 , Was mam zawsze przy sobie i ogromnie mnie cieszy Wasza obecność ;:168 , ale dom jednak zawsze pusty mnie wita :( , toteż wolę czas spędzać w ogrodzie ;:333 . Teraz przyleciałam wieczorem, to mało miałam czasu przed zmrokiem, żeby wszędzie zajrzeć i wciąż mi go brakuje, a kwiatki szaleją, bo lato coraz bliżej.
Łubiny z jednej strony domu piękne, ale z drugiej, ogryzione do gołych badylków przez łanochę ;:14 Do margerytek też się dobiera, wyżerając ich żółte oczka, zżera też kwiatki orlików i irysów.
Tylko pięknych dni w ogrodzie ;:196 .

Lidziu, kiedyś miałam całe łany pachnących goździków z własnego siewu, ale jakoś zniknęły z ogrodu, trzymają się tylko brodate, wysiane jeszcze w pierwszym roku tego ogrodu ;:333 Teraz chyba wraca moda na goździki, bo, przynajmniej u nas, można je spotkać w każdym markecie, a nawet w naszym małym sklepiku ;:oj , to zawsze jakiegoś przytargam. :D .
Miło czytać, że podoba Ci się w moim buszu ;:196

Obrazek

Mroczny, wyższy Capitan

Obrazek

I mieszanka niższych

Obrazek

Brodate

Obrazek

Moja Primavera w różnych fazach kwitnienia

Obrazek

I inne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Doreen w rozkwicie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilie bulwkowate zawsze pierwsze

Obrazek

Oddam deszcz potrzebującym, chętnie w zamian za słoneczko :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

O, nawet nie wiedziałem, że toto śmierdzi… A toś mnie zaskoczyła.

Kwiecie piękne na fotkach, oj piękne.

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martuś chętnie przyjmę deszcz, bo drugi dzień podlewamy. ;:174
Dzisiaj już w trzecim ogrodzie podziwiam irysy holenderskie, cudne. ;:oj
Piwonii masz dużo, biała ze złotym środkiem śliczna, ciekawy kwiat.
Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, dwa tygodnie minęły jak jeden dzień, ogród nic a nic nie ucierpiał, a przeciwnie wspaniale się prezentuje. ;:215 Tyyyle w nim cudownych kwiatów! ;:138 ;:138
Pozwól, że pozachwycam się wszystkimi na raz, bo też wszystkie zasługują na pochwałę. ;:167 ;:196

Mam małą prośbę: pogoń te deszczowe chmury w moje strony, ;:180 bo maluczko, a uschnę wraz ze swoimi roślinkami. ;:202
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”