Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, Twój ogród już niemal w czerwcowej odsłonie. ;:215
Tyle kwitnień, że trudno się zdecydować, co chwalić, bo wszystkie zasługują na słowa uznania. ;:138
Moje serduszki jeszcze w powijakach, a Twoje już takie kwitnące! ;:303

Deszczu na tę chwilę mam dość, pogadam sobie ze słoneczkiem, by do Ciebie też dotarło i dogrzewało Twoje śliczności ogrodowe. ;:3 ;:3 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
Lilak z bzyczkiem fajny.
Masz rację roślinki uczą nas cierpliwości i pokory.
Tereska B u Ciebie jak i Andrzeja ma pączek w tej samej fazie.
U mnie maleńki zawiązek pączka ma LO. Serduszka zarówno biała jak róžowa cudowna.
PaulaF-Z
500p
500p
Posty: 602
Od: 1 lis 2016, o 20:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko,

ile wiosen liczy kalina? Zastanawiam się, czy moją nie prowadzić na pniu. Czy ten krzew w ogóle nadaje się na takie prowadzenie?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Ach te piękne czosnki.
Cudne kolory lilaków.
Na powałę zasługują też piękne serduszka. Ja mam jedne i to od przymrozku im się dostało. I regenerują się.
Alstrermia śliczna. To z tych zimujących ?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

'Therese Bugnet' pierwsza zakwitła - teraz już kwitnie na całego. Szkoda tylko, że te kwiaty tak krótko się trzymają. Na szczęście nadrabia ich ilością :)
Jak zwykle Beatko, pokazujesz nam piękne zestawy zdjęć ;:138
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Martuś - te babcine narcyzki to co roku pięknie kwitną. Widać zależy od odmiany czy czasami wezmą urlop od kwitnienia i w ogóle od pokazania się światu, czy nie.
Alstremeria ma już kwiaty właściwej wielkości - i tak aż do zimy ;:167
Pamiętam o Pipi i tawule ;:196

Lucynko, słoneczko na ten tydzień jest w moich okolicach ;:138 Wreszcie! ;:3
U mnie zdecydowanie w czerwcu jest więcej kwitnień niż w maju. Maj jest pięknym miesiącem ale i tak to na czerwiec zawsze czekam - piwonie, irysy, ach!
Pierwszy raz mam tak z serduszkami, że wszystkie trzy kwitną mi w tym samym czasie i są tej samej wysokości - jestem w nich teraz zakochana jak są tak te kolorki przemieszane (biała, różowa, czerwona). Zwykle to największa i najszybsza była różowa, potem mniejsza biała, i na końcu kwitła maleńka czerwona. Widać taka pogoda im posłużyła.
Wszystkiego dobrego! ;:196

Ewuś - Thereska już w pełni rozkwicie, pięknie pachnie.
Serduszek mam trzy kolory, jest jeszcze czerwona od Jadzi / Valentine.
Szykuje Ci się w najbliższym czasie coś wolnego by móc cieszyć się ogrodem 24 h na dobę? Ja może spróbuję z długim weekendem ;:196


Paulinko - zdecydowałam się na kalinę Roseum jak zobaczyłam chyba u MwO jak ktoś prowadzi ją właśnie na pniu. Udało mi się to także. Moja ma jakieś 7-8 latek. Tnę ją co roku, w maju jest królową.

Aniu / anabuko1 - i mnie się zdarzają takie wiosny, że serduszka oberwie. Ale w tym roku to akurat jest przepiękna. Najważniejsze, że w następnym sezonie odbija jak gdyby nigdy nic.
Alstremerie mam dwie. Tak obie to te zimujące w gruncie. Ale ja jak na razie chowam je do nieogrzewanego zamkniętego ganeczku. Przyjdzie na pewno taki czas, że zostaną w gruncie, jak tylko się maksymalnie w donicy rozrosną.
Na kwitnienie większego lilaka czekałam kilka lat. Natomiast Palibin świetnie kwitnie od pierwszego sezonu.

Andrzejku, w tym roku Theresa Bugnet wyjątkowo mocno pachnie ;:167
A festiwal róż tuż tuż!
Dziękuje za pochwałę ;:3

A pstryknęłam Ci fotkę - widziałam, że u siebie też ją zamieściłeś - no tak się kończy szaleństwo w ogrodzie przed sezonem.
Obrazek

Ale nawet nie wiem kiedy Ty mi strzeliłeś fotkę ;:306
Obrazek

Oczywiście to żarcik - te dwa powyższe zdjęcia są z tegorocznych Daisy Days w Pszczynie. ;:167

I co u mnie dzisiaj w ogrodzie:

Krzewuszki, ta jasna to od Andrzeja
Obrazek
Obrazek


Ach te czosnki ozdobne!
Obrazek


Irysy holenderskie, są świetne!
Obrazek


Kielichowiec wonny
Obrazek


Tawuła nippońska zaczyna kwitnąć
Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, zgadzam się z Tobą w ocenie czerwcowych kwitnień. ;:108 Jest to bowiem miesiąc liliowców, piwonii, lilii tudzież wielu innych kwiatków. ;:333
Maj jest przereklamowany, ale też ma swój urok. Zieleń majowa jest najpiękniejsza. ;:303
U Ciebie bardzo kolorowo, kwitnąco, wesoło, ;:138 a skoro jeszcze słoneczko dopisuje, to czego chcieć więcej? :D

U mnie kolejny tydzień upalny i suchy, a dodatkowo problemy z wodą, wysiadła bowiem już druga pompa i wodę trzeba konewkami nosić. ;:223
Do tego pędraki niszczą coraz to nowe roślinki. Nic na nie nie działa, wrotyczem zlaliśmy całą działkę i nic. ;:145 Teraz wypróbujemy nowy środek, ale ja już nie wierzę w powodzenie. ;:222

Niech Ci wszystkie kwiatuszki umilają życie, a słoneczko pozwala im na piękne kwitnienia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4306
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

:;230
Uśmiałem się Beatko widząc twój opis niby mnie, ale aż zaniosłem się śmiechem widząc opis, że znalazłem ciebie ;:306
Prawda, że ciekawie przyozdobili ten betonowy plac? Chociaż kilka dni w roku.
A ta moja/twoja krzewuszka (chyba już ją wcześniej rozszyfrowałem) to 'nana variegata' :wink:
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko mam tę tawułę - trochę mocno się rozrosła i zasłoniła mi prawie pół wysokości jałowca Silver Star
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Lucynko, wierzę w Twoją wygraną z tymi pędrakami. Nic nic nie pomaga, ale i tak się może zdarzyć, że po prostu nagle ustąpią. Oby!
Wodę cały czas noszę w konewkach albo spryskiwaczu. Nie chcę podlewać roślin wodą prosto ze studni, wolę taką odstaną.
A szukam jakiejś pompki do małych zbiorników - wtedy by się podlewało dużo lżej.
Pogoda dopisuje, zapowiadają co chwilkę deszcze, ale może to takie tylko przelotne leciutkie więc bardzo wskazane dla roślin.
Zaczyna być coraz ładniej i niech tak będzie kolorowo aż do zimy.
Pozdrawiam milutko ;:196

Andrzejku, tak bardzo mi się podobają te wystawy. I chylę czoła nad ich pracą, a w tym roku takie deszcze przedtem były, że wydawałoby się, że nie wiele z tego będzie. Ale wybór odpowiednich roślin na takie warunki - i było fajnie. Czuję oczywiście niedosyt, bo co sobota to sobota, a mnie padł w udziale tylko piątek, no ale tak wyszło z tym meczem i nie miałabym dojazdu.
Popatrz no tylko na to cudeńko ;:167

Obrazek


A wiesz, Olu, że początkowo ta tawuła nippońska nie chciała za bardzo się u mnie rozrastać? Aż chyba po trzech latach przestałam ją przycinać po kwitnieniu i dopiero wtedy zaczęła przybierać. Jest bardzo efektowna podczas kwitnienia.
W takim razie chyba nie pozostaje nic innego jak ją poprzycinać albo poprowadzić niby na pniu. Można przemyśleć sprawę by dać więcej miejsca temu jałowcowi.
Z takich nowości to czekam na kwitnienie Amzonii Nadreńskiej. Mam ją drugi sezon i dopiero teraz ma pączki. Dobrze przezimowała w donicy. Niech pięknie kwitnie. ;:3

Różowe jeszcze nie kwitną / chabry z własnych nasion/
Obrazek

Miechunka jadalna z siewu w butelkach, ciekawe czy zdąży wydać owoce w tym sezonie
Obrazek


RU
Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


Rutewki się rozkręcają ;:167
Obrazek

I gwiazdy tego tygodniowej rabaty - irysy bródkowe ;:167


Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Przepiękna kolekcja irysów, wszystkie w jednej tonacji i wszystkie mi się bardzo podobają. Pochwalę także krzewuszki, kwitną u Ciebie naprawdę na bogato. :D
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Chyba ją przesadzimy...dziękuję za radę ;:196 Krzewuszki mają się wspaniale, w moich okolicach jest susza więc nie są takie efektowne.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11253
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Irysów bródkowych u Ciebie w bród :) Moje po przesadzeniu nie kwitną wszystkie, nawet nie wiem co mam... :? Ale podziwiam w innych ogrodach! :)
Krzewuszki to bardzo wdzięczne i niezawodne krzewy ;:215 mnie także zachwycają co roku.
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”