Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

:wit
Małgorzato- Nie wykorzystuję różeńca w celach leczniczych.Chyba byłoby mi szkoda bo wykopując roślinę /chodzi o korzeń/ w zasadzie
tracę ją.Mam w tej chwili dwie sztuki.Różeńca można podzielić wtedy gdy on sam podzieli się a na to potrzeba trochę czasu.
Marta- To nie laptop wariuje.Zmieniałem operatora patrzydła i coś tam nie grało ale już jest ok.Ten miłek łatwiej znależć pod
nazwą Adonis brevistyla. Bodziszkiem możesz rozczarować się.On jest złocisty wiosną a póżniej robi się zielony.Do tego jest bardzo
niemrawy w rozrastaniu się.Prowadzisz listę chcę bo ja jestem bardzo roztrzepany a do tego po południu nie wiem co robiłem rano ?
Musisz to brać pod uwagę.Wypatrzyłaś swego czasu siewkę przylaszczki.To na pewno ona.Ma już listki jak u przylaszczek.Teraz trzeba ją jakoś
stamtąd wydobyć.
Karol- Fotergilla ma lat naście. Teraz właśnie odkopałem kilka pędów.Zobaczymy czy przyjmą się.Miodunka ok.
Jolu- Są dwie czynności,które mnie nie męczą.Pielęgnowanie skalniaka i mycie okien.Nie mam problemów z trawami i innymi chwastami.
Problemem jest mech.Na skalniaku rosną rośliny poduszkowe.Największą rośliną na obrzeżu skalniaka jest dzwonek karpacki i miłek
wiosenny.Mech wchodzi w rośliny i niektóre może zamęczyć.Najlepszym urządzeniem do pielęgnacji skalniaka jest widelec.Bardzo szybko
usuwa się mech a do tego nie niszczy się rośliny.Przed założeniem skalniaka musisz usunąć chwasty.Nie brałem też ziemi z kompostu.Moje górki
to piasek z działki z niewielką ilością ziemi kupowanej w sklepie ale bez torfu.

Kalina Anne Russell
Obrazek

Pigwowiec Red Joy
Obrazek

Geum triflorum
Obrazek

Primula marginata Prichard's Variety
Obrazek

Epimedium Creamsikle
Obrazek

Bavaria
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku mój ogródek nie jest z gumy, dlatego rezygnuję z roślin, którym w nim się nie podoba, mam miejsce na inne :D Dziękuję :) W Twoim ogrodzie jest mnóstwo rarytasów, nad którymi trzeba się jednak pochylić, ostatnio wybieram więc drzewka i krzewy, no ale... to właśnie dziś zamówiłam między innymi nasionka skalnicy - ostatnio na targach widziałam je za 10 zł doniczka - zrezygnowałam.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, oczywiście, że mam taką listę, na szczęście nie na papierze tylko w głowie i też zapominam, ale jak roślina z tej listy się napatoczy, to od razu lampka się zapala ;:306 .
Kuklik pięknie kwitnie ;:138 , u mnie jeszcze nie pokaże kwiatka ;:185 , ale przybyła mu rozetka listków ;:215 .
Janku, czy hylomecon już u Ciebie kwitł?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Olu- Ja też już dojrzałem do tego,że nie należy na siłę wprowadzać do ogrodu roślin,które nie mają w nim szans powodzenia.Też to
robiłem i straciłem masę roślin.
Marta- Hylomekon chyba zaczyna już kwitnąć.Tak mi się wydaje ale zdjęcia nie mam.Ja muszę go odświeżyć bo w dużej kępie słabiej
kwitnie.

Haberlea rodopska
Obrazek

Corydalis anthriscifolia
Obrazek

Obuwik Sabine
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Pierwiosnek Lucky Locket
Obrazek

Pierwiosnek Siebolda nn
Obrazek

Trójlist żółty
Obrazek

Smagliczka płożąca
Obrazek

Wawrzynek Burkwooda Carol Mackie
Obrazek

Jasnota wielkokwiatowa
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1942
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Dziękuję Janku za wyczerpującą odpowiedź ,z takimi nauczycielami to zaraz chce się pracować ja nie mam kamieni za wiele czy można by zrobić bazę z gruzu,piasku i ziemi a po wierzchu dołożyć ładniejszych kamieni?Był by pretekst do zbierania ciekawych kamieni na skalniaczek troszkę roślin mam z mojego nie zrobionego tarasu przez dziesiąt lat mój M. nie może się za to zabrać. :wit Idę nadal podziwiać twoje piękności. :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Piękna kokorycz. Jasnota ;:oj Ale to storczyk wymiata :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2865
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, storczyk cudny, ale że już kwitnie? ;:oj Mój dopiero wylazł z ziemi, w dodatku od razu nadgryziony ;:14 .
Kokorycz zachwycająca kolorem kwiatków ;:215 jak i fioletowy pierwiosnek :tan , a tak duży krzew wawrzynka z pewnością obłędnie pachnie ;:138 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Jolu- Wielkim ekspertem to ja nie jestem ale zacząłbym od ziemi jaką mam w ogrodzie i jakie rośliny chciałbym mieć na skalniaku.
Jedne rośliny mogą przebywać cały dzień w słońcu a inne muszą mieć stanowisko ocienione dlatego mój skalniak "chodzi" w różnych
kierunkach.Np.niektóre skalnice,ramondy,haberlee w godzinach najbardziej gorących mają cień a gożdziki,macierzanki,żagwiny mają cały
dzień słońce.Nie wiem jaką masz ziemię w ogrodzie.Rośliny górskie giną w zimie nie od mrozu ale dlatego,że "nogi" mają w wodzie.Takie teraz
są zimy.Jeżeli masz glinę to trzeba dodać trochę żwiru,gruzu czy kompostu.Sama gleba piaszczysta też jest niekorzystna.Trzeba dodać
kompostu,gliny bo coś musi zatrzymywać wilgoć.Brzydkie kamienie,gruz można wrzucić do środka skalniaka.Niektóre rośliny lubią mieć podłoże
kamieniste.Trzeba też wiedzieć które rośliny są wapniolubne a które potrzebują glebę zakwaszoną.Trudno w kilku zdaniach opisać jak należy to
zrobić.U mnie rosną tylko rośliny wapniolubne lub te ,które są obojętne na pH gleby.Nie należy się jednak zniechęcać.W zasadzie to ja
mógłbym mieć tylko ogród skalny.
Olu- To jest bardzo łatwy storczyk do uprawy.
Marta-Wawrzynek pachnie obłędnie ale coś jest z nim żle.Musiałem podeprzeć go kamieniami bo rozłamuje się.Kokorycz mam trzy lata.
Każdego roku ma jeden kwiat.Storczyk postarał się.Inne dopiero pokazują pąki.

Obrazek

Obrazek

Hymenoxys scaposa
Obrazek

Obrazek

Majówka groniasta
Obrazek

Azalia japońska Obtusum
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Ależ u ciebie dużo ciekawych roślin ;:180
Bodziszek o żółtych liściach , no super.
Jeszcze takiego nie widziałam.
Przylaszczka o ładnych liściach. ;:173
Do tego krzewy kwitnące. Azalie przyciągają wzrok.
I rarytasy -obuwiki i trójlisty.
Skalniak duży, wzorcowy.
I całe bogactwo różnych ciekawostek roślinnych. No brawo. Z przyjemnością je obejrzałam. :wink:
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

:wit
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”