Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Piękne tulipany.

Fajnie,że masz ich dużo.
I czytam ,że remontujesz.
Dobry czas na takie prace, życzę powodzenia.
Sadzonki pomidorków i papryk bardzo ładne. Ja też mam swoje. I czekają jeszcze na posadzenie.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie kochani :wit Pogoda u mnie w kratkę dziś pochmurno ale nawet ciepło około 14 stopni. 5 maja w piękna pogodę posadziłam 19 odmian pomidorów do foliaka potem przyszły zimne ba nawet bardzo zimne noce, ale otulina folia i znicze zrobiły swoje pomidorki są w świetnej kondycji choć jak patrzyłam za okno to serce na ramieniu miałam co tam z nimi będzie. Dzis jadę na działkę robić z palikami jak zdążę to pójda do ziemi i w sobotę pomidory do gruntu.
Pomidory w przygotowane na działkę
Obrazek

Pomidory i papryka do donic
Obrazek

A mój mąż miedzy czasie zbierał mlecze na miodzik i obrywał ogonki by zostawić same główki.
Obrazek

W zimne dni
Obrazek

Obrazek

Witaj Majeczko urosły duże mimo żę siałam w tym roku dużo później i pogoda nie była za fajna. Pozdrawiam miłego dnia ;:196 ;:3

Witaj Lucynko u mnie pogoda w kratkę z przewaga opadów deszczu i zimna cieszę się że choć Tobie pogoda dopisuje. Ja mimo tego staram się coś robić by z tyłu nie zostać. Pozdrawiam miłego dnia ;:196 ;:3

Witaj Aniu Dziekuje za miłe słowa ja juz coś posadziłam i jeszcze sporo zostało może w weekend się uda o ile deszcz nie przyjdzie. Pozdrawiam miłego dnia i słoneczka ;:196

Pozdrawiam Wszystkich odwiedzających życzę wam dużo słoneczka i miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, nie boisz się już wsadzać pomidorki do gruntu? Ja jeszcze poczekam. Straszą załamaniem pogody i powrotami zimnych dni i nocy. ;:202 Postanowiłam w związku z tym dać sobie jeszcze na wstrzymanie. Posadziłam jedynie szklarniowe w foliaku i zabezpieczyłam dodatkowo agrowłókniną. Na razie jest cieplutko, zatem stoją na baczność, włóknina zwinięta, ale nie wyniesiona. ;:108
Mam nadzieję, że Twój maj już dokonał korekty i dogrzewa roślinki, ;:3 ;:3 czego życzę Ci z całego serca. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Ha-Ah
100p
100p
Posty: 193
Od: 19 lip 2019, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj :wit Alicjo. Bardzo dziękuję Ci że podzieliłaś się pomysłem na podlewanie rozsady butelką z taką fajną końcówką z rurką. W ubiegłym roku mąż zrobił mi taką jak pokazałaś. W tym roku również używam i stwierdzam, że to najlepszy patent. Ja mam zawsze sporo sadzonek pomidorów i papryk i ciągle miałam problem aby sięgnąć do tych stojących trochę dalej żeby nie uszkodzić. Teraz jest super. ;:196
Hanna
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witajcie dziś wtorek przywitał mnie pochmurną pogodą mino tego chciałam jechać na działkę, popatrzeć na posadzone pomidorki do donic i do gruntu oraz podlać kwiaty, które tez są w foliaku. Z upływem dnia pogoda się pogorszyła, ale byłam już spakowana na działkę. Zjadała mnie tez ciekawość czy wszystko w porządku z pomidorkami. Na miejscu okazało się, że wszystko w porządku odetchnęłam z ulgą. Wszystko ładnie rośnie i oby tak dalej. Padało wiec tylko zawiozłam foliaczek z balkonu i podstawki co są już nie potrzebne w tym roku sprawdziłam moje pomidorki podlałam kwiaty i zbierałam się do domu. Teraz spokojnie wytrzyma to do piątku bo dopiero w piątek pojadę na działkę.
Zrobiłam kilka zdjęć z działki to wam pokaże jak wygląda u mnie na chwile obecną.
Ostatnie sztuki tulipanów obawiam się, że ten deszcz załatwi je do końca ;:145
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Sowa i żółw to prezenty od mojej córci ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witaj Lucynko u nas prognozy są dobre ale rękę trzymam na pulsie i w razie czego znicze czekają. Sąsiadka jak widziała jak ja je opatulam to się śmiała, że mogę w grudniu je hodować. U mnie tez stoją na baczność i mam nadzieje, że tak będzie od piątku maja być temperatury w nocy po 12 stopni, a w dzień 18-22 więc będą miały ciepło. U mnie w razie czego dodatkowa folia, i flizelina czekają a znicze w altanie też Pozdrawiam życzę miłego wieczoru dużo słoneczka ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Witan Hanno bardzo sie cieszę że mogłam pomóc i że to Ci się przydało. Ja tez to używam i faktycznie dobra sprawa duzo to ułatwia. Pozdrawiam życzę miłego wieczoru dużo słoneczka ;:196

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
leszkat76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 13 gru 2020, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie okolice Białegostoku

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alu :wit
Piękne masz sadzoneczki i kwiatuszki śliczne. Masz rękę praedziwej ogrodniczki. ;:108
Cynie u Ciebie już kwitną, u mnie dopiero 2 listki mają. ;:306
A tulipanów to już wcale nie mam, deszczowa pogoda załatwiła wszystkie kwiaty. Dzięki Twoim poradom posiałam wcześniej papryki i już mi na parapecie owocują. ;:306
A jak tam Twoje jagódki, zaczęły rosnąć? Coś z nich będzie?
Zapylaniem się nie przejmuj to bujdy że tylko ta czy tamta odmiana zapyli. Jagody zapylają się dobrze bez względu na odmianę. Może w borówkach to ma większe znaczenie ale nie w jagodach.
Też kupiłam dwie Aurorę i Indygo Gem na zapylacz a że krzaczki malutkie to kwitła sama Aurora. Teraz widzę że wiszą na niej owocki, więc zapyliła się od moich Wojtków. Więc widzę że nie musiałam wcale kupować jej zapylacza.

A to papryczka Violet Sparcle od Ciebie. ;:196
Obrazek
Miłego dnia. :wit
Pozdrawiam Kasia
Kolorowo owocowo
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Kasiu daleko mi do prawdziwej ogrodniczki jedno się udaje inne nie, ale i tak się cieszę, że coś rośnie. Moim oczkiem w głowie są pomidorki, a one już kwitną te od Ciebie później siane trochu są mniejsze więc czekają na lepszą pogodę w domu. Te zdjęcia tulipanów robiłam dzień przed deszczem wczoraj byłam na działce wszystko obite płatki na ziemi leżą nawet piwonie drzewiaste takie biedne
Obrazek

Obrazek

czekam na lepsza pogodę bo żal patrzeć na to co jest na działce. Papryki masz super cieszę się, że tak ładnie Ci rosną moje też już kwitną są pod folią na działce bo nie było miejsca w domu. Byłam tam wczoraj dolało mi okropnie byłam przemoczona do suchej nitki, ale musiałam sprawdzić jak się mają pomidorki i papryka całe szczęście nic im nie ma co mnie cieszy zapaliłam im jeszcze znicze w razie czego, a jutro pojadę bo ma być lepsza pogoda. Pomidory co posadziłam do gruntu też spoko rosną przykryte folią i grubą agro. Jagódki trzymają się dzielnie dmucham i chucham na nie parę gałązek uschło, ale też wypuściły nowe gałązki.
Obrazek

Nie wiem czy takie maja być,ale od dołu są jakieś łyse bez gałązek i listków. Nie sprawdzałam ostatnio i nie wiem czy mają owocki ale miały jakieś kwiatuszki może choć jedna jagoda będzie do skosztowania. Pozdrawiam Cię serdecznie życzę miłego dnia i ;:3 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

No piwonia drzewiasta rewelacyjna. Przepiękna. Ile ona ma już latek ? spory krzaczek. ;:333
Tulipany masz piękne.
A co to kwitnie obok szafirków ??
I jak ciekawa ta papryczka. To ostra ??
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Aniu piwonia drzewiasta ma 3 lata pięknie kwitnie ale jak kupowałam miały być inne kolory żółty różowy czerwony i biały niestety mam tylko 1 żółta i 3 różowe żal mi teraz wykopywać i kupować inną więc zostają. Nie wiem czy oto chodzi ale koło szafirków mam cynie, a papryczka to słodka niby jedna z najsłodszych i bardzo efektowna zanim dojrzeje ma kilka kolorów

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam miłego popołudnia i dużo słonka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

To fajnie ,że masz takie ciekawe piwonie.
Ja miał 1 drzewiastą już 2 razy mi mąż ściął przy koszeniu trawy i już po niej ;:222
Hmm słodka papryczka...jeszcze takiej nie widziałam. Zbierzesz kiedyś nasionka ??
wygląda nawet dekoracyjnie, ładnie :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Aniu to szkoda tej Twojej piwonii bo strasznie droga jest, u mnie 65 zł kosztuje. Nasionka zbieram jak najbardziej trochu wysłałam na AWN trochu zostawiłam do siania. Przypomnij na jesieni to Ci wyślę te co będę zbierała chyba, że chcesz teraz to mogę Ci tez wysłać nasionka zbierane w zeszłym roku. Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

no szkoda tej piwonii ale co zrobisz. .była i nie ma.
Inne mam piwonie te chińskie :)
Fajnie, nasionka to juz na jesieni :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Aniu te piwonie chińskie tez są piękne mam na nie chrapkę tylko gorzej z miejscem. Ok w takim razie nasionka na jesieni przypomnij bo mogę zapomnieć starość nie radość skleroza łapie ;:306 Papa
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”