Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11696
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ale u Ciebie zimno...u mnie teraz plus 7 na termometrze.
Moje pomidorki w domku narzędziowym siedzą, powinnam je chyba do domu jeszcze zabrać. Twoje pięknie popikowane. Tulipany w tym roku opóźnione mocno.
Szafirki też mam w donicach i jeszcze ściśnięte mają pączki.
Prymulka podarowana przez syna cudowna ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16626
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, mimo lekkich przymrozków Twoje roślinki bardzo wdzięcznie się zachowują. ;:215 Zapewne w podziękowaniu za troskliwość Ogrodniczki. ;:138
Hosty już takie wysokie, ;:333 a gałązka różowiutkich kwiatuszków prześliczna. ;:303
Sadzonki też bardzo dobrze się prezentują. ;:63 Będzie Pani zadowolona. :D
Niech słoneczko nie leniuchuje i solidnie dogrzewa zarówno ogrodowe i parapetowe roślinki. ;:3 ;:3
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Lesna Dusza
50p
50p
Posty: 58
Od: 7 sty 2023, o 18:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu u Ciebie to już pięknie wiosnę widać u mnie to wszystko dopiero co nosa wychyla z ziemi :D widzę,że rozsada ładna rośnie :D
Lena
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1443
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród zielonej

Post »

Ależ piękną jaszczureczkę uchwyciłaś w obiektywie ;:oj
U Ciebie karczownik a u mnie krecik coraz śmielej sobie poczynia a moje zwierzaki chodzą naokoło kopców i uważają, żeby ich nie rozdeptać ;:223 na nic się zdaje kuszenie pętkiem kiełbasy w nagrodę za wygonienie szkodnika. Nic sobie z tego nie robią ;:185
Taka to nasza ogrodnicza dola- ciągle z czymś trzeba walczyć a to zielsko, a to szkodnik, albo zła pogoda czy susza. Dobrze że roślinki sprytne są i często same sobie radzą ;) Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1267
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Oj, dziewczyny, nie wiem, czy lepiej mieć zwierzaka, który kopce omija, czy takiego, który ryje dziury w miejscu każdego kopca... Moja psica poluje na gryzonie z pasją i je zjada. Kopie przy tym spore dziury.

Kiepski wybór: kopiec, albo dziura z demolką... :?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11570
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pierwszy dzień bez deszczu, więc po południu 4 godziny popracowaliśmy u syna. Posadziłam kilka roślin i trochę popieliłam. Przyjechało 100 worków kory. Na wtorek mają się pojawić dwie panie do pomocy, może wreszcie pielenie i sypanie kory nabierze tempa.

Zdjęłam włókniny z podwyższonych grządek. Wszystko ładnie się zieleni, nawet poziomki i truskawki kwitną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś współczuję strat, ;:168 ale szkodniki trudne do wytępienia. Już nie mam ochoty walczyć z gryzoniami. ;:185 Dziś przydeptałam trochę tuneli i niewielkich kopców. Lilie na skarpie, gdzie tuneli najwięcej, chyba wszystkie się pokazały. Drzewiaste najwyższe.
Jaszczurek zawsze u mnie wiele widuję. Niestety sąsiedzkie koty na nie polują, więc kilka bez ogonów biega.

Obrazek

Obrazek

Aniu moje pomidory cały czas w domu, ponieważ mało słońca i zimny wiatr nadal dokucza.
Prymulka zmienia kolor, pewnie znowu nią ponudzę. ;:306

Obrazek

Lucynko na gałązce kwiaty śliwy wiśniowej Pissardi. Pięknie wyglądała , ale już zaczyna zrzucać płatki.
Oprócz pomidorów, wszystkie siewki spędzają dnie i noce na tarasie. ;:215
Dziękuję, ;:196 dziś trochę słońca się pokazało, ale nadal chłodno.

Obrazek

Lenko miło, że zajrzałaś. ;:196 Siewek w tym roku dużo, ponieważ powiększyłam rabaty, więc trzeba je czymś zapełnić. :D

Obrazek

Ewo wolę kreta, którego kopce posprzątamy, niż karczownika, który zjada korzenie i całe rośliny niszczy. Na szczęście w poprzednim miejscu została jakaś mała cebulka czosnku Karatawskiego. Niech rośnie w korzeniach żywotnika, może gryzoniom będzie trudniej się tam dostać.

Obrazek

Obrazek

Małgosiu chyba wolałabym zakopywać dziury po psiaku, niż sadzić nowe rośliny pożarte przez gryzonie. U ;:145 syna na rabatach z korą pies nie kopie. Kusi go tylko odkryta gleba. Nawet żadnej rośliny nie zniszczył, bo jeszcze w dużych odległościach rosną.

Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1267
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Ogród zielonej

Post »

Oj, to chyba się nie zrozumiałyśmy... :wink:

Moja psica jest baaardzo pracowita. Potrafi godzinami polować na gryzonie. Jak zbita darń jej przeszkadza w ryciu, to zębami rwie korzenie, jak korzeń olchy nad rowem jej przeszkadzał, to wygryzła... średnica ok. 2-3 cm. Prawdziwa demolka, psia glebogryzarka i tępiciel gryzoni. :wink:
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16033
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

Jaka apetyczna rzodkiewka wychyla się z ziemi. Ja z rzodkiewkami nie mam sukcesów. Zawsze wchodzą w nie jakieś robale i jest nie do jedzenia. Myślałam że uprawiając w skrzyni uchronię ją od wszelkich paskudztw, ale nie :wink: Jak Ty to robisz, że jest taka zdrowa?
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11570
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Udało nam się popracować w piątek i sobotę w ogrodzie syna. Rozłożyliśmy nawadnianie na największej rabacie.
U siebie zrobiłam dziś przegląd rabat i kilkanaście poskrzypek na liliach straciło życie. ;:134

Małgosiu może jednak pies mniejsze szkody czyni, niż gryzonie. ;:131 Mieliśmy zawsze dużego psa w domu rodzinnym, ale nigdy go polowanie na gryzonie nie interesowało. Może gryzoni było mniej.

Wandziu moje skrzynie z warzywami przykryte są włókniną do momentu, aż rzodkiewka jest gotowa do jedzenia. Nawet partia siana z podkiełkowanych tydzień później nasion, rzadko jest atakowana przez szkodniki. Może wysokość skrzyni, która ma 35 centymetrów, ma znaczenie. Może sadzenie rzodkiewki między czosnkiem, a cebulą też utrudnia szkodnikom dotarcie. ;:218

Kilka cieplejszych dni ze słońcem pobudziło rośliny do szybszej wegetacji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zamiast bukszpanów próbuję kształtować trzmieliny. Cięte będą dopiero jak zdrewnieją młode przyrosty.

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16626
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Kilka ciepłych, słonecznych dni i wiosna mocno przyśpieszyła, rozwijając coraz to nowe kwiatuszki.
Nawet hosty poszły w górę! ;:333
Floksy szydlaste już takie ukwiecone :shock: ;:215 Moje jeszcze śpią ;:19 .
Lawenda zieloniutka! ;:303 Jednak teraz najpiękniej zdobią kwitnące drzewa owocowe. ;:138 ;:138
Nadciąga ochłodzenie, znowu trzeba będzie przeczekać i oby ono trwało jak najkrócej. ;:3 ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11570
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję. ;:196 Zimnica taka, że dziś po przesadzaniu w garażu pomidorów do dużych kubków, zmarzłam w ręce. Uciekłam z sadzonkami do domu.
Niestety gryzonie zjadły mi kilkanaście lilii na różance. Nie chce mi się nawet zaglądać na inne rabaty. ;:174

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2900
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie jakiś podziemny lokator, jedynie przeniósł cebulę czosnku z rabaty w trawnik jakieś pięć metrów, ale nie zjadł jej. Może karatawskie są smaczniejsze? Nie kojarzę czy ich cebule "pachną" czosnkowo? Mojej koleżance też wyżarł jego cebulki, a nawet lilie i tulipany posadzone w skrzynkach. Szerokie nory wskazują na działalność karczownika, widocznie to był dobry rok dla wzrostu populacji tych gryzoni, ale ja im nie daruję ;:14 , będę walczyć ;:134 .

Wiosna coraz piękniejsza :tan , trochę ciepła i wszystkie rośliny rosną w oczach ;:oj . Niestety, szybciej też przekwitają kwiatuszki, ale jednak wolę cieplutkie dni :tan i takich też życzę Tobie, Soniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11319
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Ja tam w domu siedzę już od 2 dni i tylko na balkonie chwilami się wietrzę... :;230 Wczoraj zebrałam na noc z balkonu wszystkie zieloności oprócz bratków..Dzisiaj znów wyniosę m.in.dalię i lilie.
Gryzonii współczuję,u mnie też widuję w ziemi norki ale jeszcze nie wiem co mi unicestwiły bo wiosna u mnie spóźniona bardzo! ;:108
Ciepełka Soniu,które już do nas zmierza podobno i miłego dnia! ;:168

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”