Aglaonema odmiany,wymagania,pielęgnacja

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Kamyk94
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 mar 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aglaonema odmiany,wymagania,pielęgnacja

Post »

Dziękuję Ci za konkretną odpowiedź co do podłoża. Czy ta ziemia oprócz perlitu i podłoża do storczyków ma mieć jakieś konkretne pH? Gdzieś wyczytałam że aglaonemy lubią kwaśne podłoże. czy mogę zastosować ziemię uniwersalną o pH obojętnym + perlit + podłoże do storczyków? Roślina stoi jakieś 1,5m od okna po stronie wschodniej. Czy przestawić ją na parapet? Co ciekawe, jej listki chylą się w stronę gdzie jest okno. Być może rzeczywiście jest jej za ciemno. Przesadzana była dwa miesiące temu przez osobę która właśnie mi ją dała, po miesiącu dostała pierwszą dawkę nawozu do roślin o ozdobnych liściach. Podlewana raz w tygodniu odstaną wodą. Odmiana white kiwi, jeśli to istotne. Kolejnej dawki nawozu nie podawałam (z zapomnienia 😉). Także była tylko raz nawożona.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18601
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Aglaonema odmiany,wymagania,pielęgnacja

Post »

Bzdury. Aglonema preferuje pół kwaśne podłoże jak większość roślin, to nie paproć czy Anturium albo różaneczniki. A takie pH ma ziemia uniwersalna.
Stanowisko za ciemne, postaw na parapet.

Raz nawożona... Rośliny nawozisz regularnie co około 2 tygodnie. Natomiast nie robisz tego w przypadku podlewania. Większość podłoża w przypadku tych roślin powinna przeschnąć przed kolejnym podlaniem.


Przesadź jeszcze raz.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Kamyk94
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 mar 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aglaonema odmiany,wymagania,pielęgnacja

Post »

Dziękuję serdecznie. właśnie takich informacji szukałam i nigdzie nic nie mogłam znaleźć konkretnego. Zastosuję się do Twoich wskazówek i zrobię tak jak mówisz. A za jakiś czas dam znać czy bardziej odżyła.
Kamyk94
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 7 mar 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aglaonema odmiany,wymagania,pielęgnacja

Post »

Dziękuję Norbercie za odratowanie mojej Aglaonemy. Zastosowałam się do Twoich wskazówek i w końcu liście roślinki z dnia na dzień zaczęły się rozwijać a nawet wypuszczać nowe liście. Nie ma to jak porada eksperta 🙂 serdecznie dziękuję
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”