Co zrobić z działką jak muszę wyjechać na miesiąc?

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
Kowic
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 20 kwie 2023, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co zrobić z działką jak muszę wyjechać na miesiąc?

Post »

Dzień dobry wszystkim.
Mam taki problem, ogólnie nie żyje za dobrze z zarządca rod, i mam taki problem, że wyjeżdżam z żoną do Norwegii na miesiąc, mam tam ważne zlecenie. Chciałem by znajomy zajął się działką. Podlał warzywa, kwiaty jak będzie trzeba a on mi powiedział, że jak kogoś zobaczy u mnie na działce to zadzwoni na policję i wypowie mi umowę. To jest legalne, czy niepoważny człowiek? Prosiłbym o pomoc. Co zrobić w takiej sytuacji? Może jakaś umowę podpisać z znajomym, bo szczerze, przeraziło mnie to, że nie mogę pozwolić znajomemu podlać roślin.

Na naszym forum nie dyskutujemy o sprawach związanych z ROD,PDZ itp.
Zamykam temat/K.
dizzyx
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 13
Od: 22 mar 2023, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co zrobić z działką jak muszę wyjechać na miesiąc?

Post »

Ten temat poruszany był w marcowym Działkowcu.

Zgodnie z regulaminem ROD ustanowionym przez PZD:

§ 79 [Opiekun działki]
1. W uzasadnionych przypadkach (np. długotrwała choroba) zarząd ROD może wyrazić zgodę - na wniosek działkowca - na ustanowienie opiekuna działki na okres do dwóch lat.
2. Odpowiedzialność za skutki opieki ponosi działkowiec, w imieniu którego działał opiekun.

Zatem jeśli zgodzisz się na przyjęcie odpowiedzialności za działania takiego opiekuna na działce ROD podczas Twojej nieobecności, zarząd w zasadzie nie ma innej opcji niż wyrażenie zgody na ustanowienie opiekuna.

Jeśli nie żyjesz zbyt dobrze z zarządem ROD, to załatwiaj wszystko "papierowo", podpierając się przepisami (regulaminem ROD).
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”