Jaki opryskiwacz kupić ?

Masz pytania dotyczące produktów MAROLEX ? Tu jest miejsce, gdzie można zadawać pytania do ekspertów MAROLEX. Porady i wskazówki techniczne.
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam,

Ilość krzaczków wskazuje na dużo pracy podczas pielęgnacji.
Właściwie należałoby zastanowić się nad opryskiwaczami akumulatorowymi.
VX (wózkowy) posiada duże koła więc delikatne nierówności nie sprawią problemu.

Idealnym opryskiwaczem wydaje się RX. Można z nim wejść niemal wszędzie, nie dbając o nierówności terenu.
Pozostaje tylko do rozpatrzenia jego masa.
Pusty opryskiwacz waży 6,5 - 6,8 kg. Ma wygodne, rozbudowane pasy więc noszenie jest komfortowe.
Pozostaje aspekt samej masy czyli bez mała 7 kg + do 12 kg cieczy (oczywiście w miarę trwania oprysku masa będzie spadać :wink: ) Odczucie ciężaru jest subiektywne więc nie mogę nic sugerować w tej kwestii.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji,

Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

kupiłem Opryskiwacz Profession Plus 5 L Marolex . Po pierwszym użyciu przy opryskiwaniu trawnika Mniszkiem, mam niestety dwie duże uwagi:
1. Podczas opryskiwania po odpuszczeniu spustu, przez kilka sekund wciąż przez dyszę leci płyn. Czy da się jakoś tak ustawić żeby przy odpuszczeniu spustu oprysk się zatrzymywał?!?
2. pojedyncza lana jest za króka do oprysku pojedynczych chwastów (odległość od ziemi to jakieś 30-cm), natomiast po dołożeniu przedłużki ergonomia orpyskiwania pojedynczych chwastów jest kiepska - trzeba unieść rękę co powoduje po paru minutach jej spore zmęczenie. Brak regulacji ustawienia kąta oprysku między lancą a dyszą nie pozwala tu przyjąć optymalnej pozycji.

@Marolex - macie jakieś porady/pomysły??
Awatar użytkownika
Serwis
---
Posty: 82
Od: 30 maja 2005, o 23:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Witam,

1. Takie zjawisko zachodzi z powodu pozostałości powietrza w lancy. Powietrze przejmuje część ciśnienia podczas oprysku i oddaje je po zamknięciu zaworu
czego efektem jest spóźnione zatrzymanie oprysku w stosunku do zamknięcia zaworu.
To po krótkim czasie powinno się uregulować gdyż ciecz wypchnie powietrze z lancy. Żeby skrócić ten czas należy odpowietrzyć lancę,
tzn. ustawić ją tak aby dysza znajdowała się wyżej od zaworu (skierowana nieco w górę) i delikatnie nacisnąć zawór dozujący.
Stopniowo wypełniająca lancę ciecz wypchnie pozostałości powietrza przez dyszę.

Oczywiście należy najpierw sprawdzić czy zawór poprawnie odcina. W tym celu należy odkręcić lancę żeby zrobić próbę na zaworze.

2. Opryski środkami ochrony roślin to dodatkowa opcja opryskiwacza Profession Plus.
Głównie jest on przeznaczony do bielenia wapnem czy impregnacji i do tego w przede wszystkim został stworzony i wyposażony.
Wszystkie części produkcji Marolex będą pasowały do tego opryskiwacza. Aby zwiększyć komfort pracy w tym przypadku należałoby zastanowić się nad nabyciem
lancy teleskopowej z końcówką kątową. Można ją rozsunąć na odpowiednią dla użytkownika długość. Opis w linku poniżej,

https://marolex.pl/content_tools/lanca- ... -raczki-2/

Pozdrawiam,

Karol
== Serwis techniczny MAROLEX Sp. z o.o. ==
== https://www.marolex.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ==
boru
50p
50p
Posty: 92
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Dzięki za rzetelną odpowiedź. Kwestię opóźnionego oprysku sprawdzę następnym razem. Lanca teleskopowa ze zmianą kąta to jest to czego mi tu brakuje. Proszę o preferencyjną ofertę na priv. Dziękuję
Awatar użytkownika
agroagro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 19 kwie 2019, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

A co powiecie na taki opryskiwacz ? Titan II 20 L Marolex jakieś opinie macie o nim ? bo jest kilka z tej firmy i nie wiem na jaki się zdecydować

https://sklep.marolex.pl/product/search ... n+II+20+L+
5ynTaX
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 31 gru 2019, o 06:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szwecja

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Po ostatnim poście nadal brak odpowiedzi, ale również zapytam:
chciałem kupić mały ręczny opryskiwacz poj. 1 lub 1,5L i już prawie bylem zdecydowany, gdy rejestrując się na forum zobaczyłem ze są tu doradcy/specjaliści z działu sprzedaży.
Moje opcje:
typ no name z allegro za 10pln
znany z jakości linki usuwam/Karo
Lub nowa opcja typu dobre, bo polskie: proszę o polecenie czegoś ze swojej oferty (lub polecenie jednego z tych powyżej).
Do użytku domowego- woda do kwiatków/nawozy (dlatego wcześniej nie patrzyłem na nic droższego), ale trwałego- dlatego metalowe dysze z regulacją oraz dostęp do zapasowych uszczelek będzie plusem.

Pozdrawiam.
Dyluu
50p
50p
Posty: 74
Od: 17 paź 2021, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Poszukuję opryskiwacza, który ułatwi mi przede wszystkim wykonanie oprysku na dużych drzewach (3-7m wysokości). Myślę, że najlepszy będzie opryskiwacz akumulatorowy, plecakowy o pojemności około 10 l. Będzie służył również do opryskiwania krzewów oraz warzyw.
Wymagania:
1 Długa lanca około 4 metry z możliwością regulacji.
2 Różne lance w zestawie (ewentualnie możliwość dokupienia, jakie będą przydatne do wyżej wymienionych celów? )
3 końcówki rozpylające (ewentualnie możliwość dokupienia, jakie będą przydatne do wyżej wymienionych celów? )
4 Przydatne dodatkowe funkcje: możliwość odkażania pomieszczeń (stosowania środków odkażających), malowanie
5 Lekki ( ile może ważyć sam i z zawartością?)
6 Przynajmniej kilka godzin pracy na akumulatorze ( ewentualnie 2 akumulatory w zestawie lub możliwość dokupienia w stosunkowo niedużej cenie)

Budżet: około 400 zł
Da się w tej cenie znaleźć coś spełniające te wymagania, jeżeli nie to w jakiej cenie można liczyć na takie urządzenie lub z czego najlepiej zrezygnować by zmieścić się w cenie w granicach 400 zł?
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Jeśli chodzi o długie lance mamy lance 3m Marolex
Nie zalecamy używać opryskiwacza do dezynfekcji a potem do roślin (powinny być oddzielne opryskiwacze)
ze względu na możliwość

Opryskiwacz RX plecakowy RX / 12 L. waży 8kg czas pracy na jendym panelu z akumulatorem lit-jon = 5h . Można dokupić zapasowe panele-akumulatory = :arrow: https://sklep.marolex.pl/category/akces ... horizontal

Posiada nowoczesny panel z litowo-jonowy - przez to jest to jeden z najlżejszych na rynku opryskiwaczy elektrycznych
Konkurencja zazwyczaj używa ciężkich żelowych.

Cena jedank jest sporo wyższa od budżetu - linki do esklepu MAROLEX podam w kolejnym poście.


Pozdrawiam
Wątpię aby udało się w Polsce w cenie podanej kupić opryskiwacz i lekki i elektryczny zarazem. Bardzo wątpię..
Miłego dnia!
Admin.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Podaję linki do produktów o które Pan pyta:
Opryskiwacz RX X-line do celów ogrodniczych (uszczelki w nim nie nadają się do środków alkalicznych i dezynfekcji)
https://sklep.marolex.pl/opryskiwacz-rx ... orowy.html

Opryskiwacz RX alka ze specjalnymi uszczelnieniami EPDM - przewidziany i zaprojektowany do
używania środków alkalicznych, przeznaczony do dezynfekcji

https://sklep.marolex.pl/rx-alka-line.html

Pozdrawiam.
Miłego dnia!
Admin.
nikotynek
50p
50p
Posty: 52
Od: 6 maja 2017, o 10:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Opryskiwacz 5-6 L

Post »

Witam.
Czy możecie mi drodzy moi , polecić jakiś w miarę dobry opryskiwacz 5-6 litrowy na oprysk drzewek
Dziękuje i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Polecam w dobrej cenie nowość tegoroczną wersję XPRO - ciśnieniowy opryskiwacz ręczny w konkurencyjnej cenie
https://marolex.pl/xpro/

Są w wersjach / litrażach : 5, 7, 9 litrów
Miłego dnia!
Admin.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Jaka jest różnica pomiędzy wersjami profession a xpro? Osprzęt profession będzie pasował do xpro?
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Administrator
---
Posty: 7567
Od: 28 gru 2006, o 10:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaki opryskiwacz kupić ?

Post »

Tak osprzęt będzie pasował zamiennie, wszystko prócz jednego elementu (ustawionego na odpowiednie ciśnienie zaworu bezpieczeństwa)

Różnica podstawowa:
Profession - zbiornik prod. metodą wtrysku wysokociśnieniowego (ciut wyższe ciśnienie robocze)
Xpro - zbiornik prod metodą rozdmuchu ciśnieniowego
Opakowanie karton (ładniejsze)- Profession
Opakowanie folia - XPro
Minimalna różnica w długości węża na korzyść Profession

Szczegóły na podstronach w tabelach danych - www.marolex.pl

Pozdrawiam
Miłego dnia!
Admin.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapytaj ekspertów MAROLEX. Pytania i porady techniczne.”