W.o...Programach komputerowych - Software

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
bartelsz
200p
200p
Posty: 320
Od: 11 cze 2007, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

AlfaXIII pisze:Mam nadzieję, że dobrze trafiłam ;:24 Chodzi mi o to, że nie potrafię zmniejszać zdjęć i fotosik mi się buntuje. Wkleję 1 max 2 dziennie i koniec. Jak na razie korzystam z programu paint ale nie będę się na jego temat wypowiadać bo musieliby mnie skarcić moderatorzy :) Jaki muszę mieć do tego program? Najchętniej jakiś darmowy rzecz jasna :) :) Staram się nie używać piratów.
Bardzo proszę o pomoc bo to nieco uciążliwe takie wklejanie na raty.
Pozdrawiam
Marta
Tyle porad a wszystkie komplikują problem zamiast go rozwiązać. Moja propozycja jest bardzo prosta i proszę mi pokazać program, który równie dobrze, prosto i szybko jak proponowany dokona miniaturyzacji. Programik nazywa się Image resizer i stanowi jedno z darmowych narzędzi do Win XP (niestety to jedyna wada tego programu).
Po instalacji 521 KB pod prawym klawiszem myszki po najechaniu na plik zdjęcia pojawia się opcja "Resize Pictures" i małe okienko z wyborem docelowej skali zdjęcia 3 opcje programowe 4 własna z dokładnością do 1 piksela. Klikamy ok i mamy przerobione bezstratnie zdjęcie w nazwie nowego pliku pojawia ię nazwa skali. Można przerabiać całe serie równocześnie i co najważniejsze jako jedyny z proponowanych programów tworzy zdjęcia które nie wymagają później dodatkowych retuszy. Przerobi każde nawet olbrzymie zdjęcie w czytelną ikonę.
http://www.microsoft.com/windowsxp/down ... rtoys.mspx
a do tego jest legalny i prosty. Sprawdźcie sami.
Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Delete
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2082
Od: 16 maja 2009, o 09:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

Zmniejszać obrazy można w najzwyklejszym Paincie. :)
Pozdrawiam, Bartek.
Kaktusy... / Doniczkowce
Awatar użytkownika
Spy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1860
Od: 25 lip 2009, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

Świetna strona z różnymi programami m.in. do przeglądania zdjęć,
rachunkowe, do nauki angielskiego, a nawet książki kucharskie
dobreprogramy
Pozdrawiam. Krzysztof.
/Pustynni Strażnicy/
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

Jestem ciekawa czy ktoś używa programu do prowadzenia dziennika i organizacji ogrodu? Chciałabym w tym roku porządnie dokumentować moje poczynania i wiem że w komputerze będzie łatwiej wszystko znaleźć, edytować. Nie wiem jednak gdzie szukać dobrego programu... Pamiętniki wyglądają zachęcająco, tylko że nie mają baz danych...
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Asiula z wyspy
200p
200p
Posty: 459
Od: 9 mar 2010, o 23:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik, obecnie Dublin

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

Dobrze, żeby nie zaśmiecać tego wątku odpowiem w poniższym co znalazłam
- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=39096
Ogród to dzieło sztuki.... w trakcie tworzenia !
Mój kawałek podłogi
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6532
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

Już ściągam do sprawdzenia ;:108 Dzięki ;:180
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
MarcinBrz
200p
200p
Posty: 294
Od: 19 lis 2010, o 15:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Krosno, Podkarpacie

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

Przepraszam za odkop tematu, ale troszkę bawię się w programowanie, nic bardzo zaawansowanego, ale w wolnych chwilach (czyli pewnie po oddaniu pracy dyplomowej) mógłbym spróbować coś stworzyć.
Ponieważ jednak w ogrodnictwie jestem niezbyt zaawansowany, więc byłbym wdzięczny za wskazówki, co taki program powinien zawierać. Oczywiście gdybym coś napisał, to nie byłoby problemu z darmowym udostępnieniem ;)
Pozdrawiam, Marcin!
Mój ogródek
gejzerka

Re: W.o...Programach komputerowych - Software

Post »

U mnie do prowadzenia notatek doskonale sprawdza się OneNote z Microsoft Office'a 2007. Jest możliwość zakładania nowych folderów z notatkami - również głosowymi, umieszczania w nich zdjęć, zrzutów ekranu i nie tylko. Jest podzielony na notes osobisty, który można zamknąć hasłem i notes zawodowy. OneNote używam do notatek, dotyczących zakupów, przebiegu rozwoju roślin doniczkowych, używanych nawozów i środków chemicznych. Idealnie się sprawdza.

Obrazek
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 763
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Sprawdź czy hakerzy handlują Twoimi danymi

Post »

Policja zlikwidowała przestępczy serwis internetowy handlujący skradzionymi danymi. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy nasze dane nie znalazły się przedmiotem handlu. Te dane to przejęte konta poczty internetowej, odcisk palca używany do autoryzacji.
Sprawdzić można na stronie holenderskiej policji. Strona w języku niderlandzkim, ale na samym dole odnośnik do zmiany na język angielski.
W skrócie:
Klikamy Check Your Hack
W polu "Enter mailaddress here" wpisujemy swój adres e-mail i klikamy Check.
Jeżeli na podane adresy nie otrzymamy informacji, znaczy, że ta grupa hakerów nie przejęła naszego konta e-mail.
Adres strony w języku angielskim:
https://www.politie.nl/en/information/c ... rhack.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”