Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Lucynko, ;:180 .
Tam gdzie rosną pierwiosnki, był trawnik, ale one go wygryzły :)
Mąż trochę mruczał, kiedy zabraniałam mu tam kosić, ale teraz, kiedy już żadna trawa tam się nie przebija, to chyba mu się podoba, chociaż się nie przyznaje ;:306 .
Narcyzy Ice Folies, zaczynały mi zanikać, a teraz, po rozsadzeniu, mam ich sporo ;:333 . Niestety, ta, zupełnie niepotrzebna zima, przygięła je do ziemi :cry: .
Niedziela, to był ostatni dzień wiosny ;:196

Loki, ;:180 . Mam nadzieję, że po aktualnie trwających mrozach, będzie jeszcze co podziwiać, a prognozy proponują jeszcze powtórkę w następnym tygodniu :roll:
Skąd wiesz, że to królowa trzmieli? ;:oj

Beatko, bardzo dziękuję za pochwały ;:180 . Kwiatki poszalały, wykorzystując ciepłe dni :tan .
Teraz już nie przekopuję ogrodu, ale kiedyś kopałam w różnych miejscach i nie natknęłam się na żadną instalację, ale może coś tam się zmieniło ;:306 .
Z doniczkowymi nasadzeniami, będę próbować ;:333 , a na dobre w
wieści o takim zimowaniu lawendy i perowskii, czekam z niecierpliwością, bo one u mnie w gruncie w zaniku, a bardzo chciałabym je mieć! ;:196

Halszko, chciałabym na ten tydzień przenieść się z ogrodem do Hiszpanii :tan , żeby nie patrzeć na kwiatki zmasakrowane przez okropną pogodę ;:14 , ale się nie da, to mam nadzieję, że jakoś przetrwają ten zimowy epizod na miejscu ;:333 .
Dziękuję za pochwały kwitnień ;:180 i cieszę się, że podobają Ci się moje zdjęcia, chociaż to już zasługa aparatu ;:196 .

Wczoraj było tak:

Obrazek

Kolorowo, tylko od szczygłów w karmniku.

Obrazek

Ogród zmrożony, to wróćmy do weekendowych wspomnień.
W słońcu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sasanki kupione z pąkami.

Obrazek

Obrazek

Tulipanków też przybywało.

Obrazek

Obrazek

Turkiestańskie

Obrazek

Polychroma

Obrazek

Obrazek

I w deszczu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To czekamy na powrót wiosny :wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Chciałbym zamienić się z Tobą na ziemię wtedy też miałbym las narcyzów.U mnie są niestety jednoroczne.Nawozy niewiele pomagają.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Janku, nie wiem co Ci poradzić w sprawie narcyzów ;:185
Szkoda, że nie chcą u Ciebie rosnąć, bo są śliczne ;:167 .
Czy wszystkie giną? U mnie te nowe wynalazki, też nie za bardzo rosną ;:174 , ale staruszki nadrabiają. Na pewno nie lubią stać w wodzie i za cieniem też nie przepadają, a poza tym chyba nic im nie przeszkadza.
Spójrz, proszę, chyba mam piżmaczka ;:oj

Obrazek

Obrazek

Kilka dzisiaj rozkwitło dla Ciebie ;:168 . Aparat mi ściemnia jasnożółty kolor ;:14 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, to zdjęcie z polem pierwiosnków ;:224 Cóż za widok ;:215
A wiesz, że miałaś rację z cebulicami :D Wyszły cebulki w różnych miejscach i to nie tylko cebulice, ale myślę, że i śnieżniki. Na razie jeszcze tyciusie, ale kolorki już są. Może przed następnymi przymrozkami zdążą rozwinąć kwiatki? Zrobię zdjęcia i wstawię, bo z rozpoznaniem przeze mnie, co jest - co, to raczej nie ma szans :lol: Sama już nie pamiętam, co i gdzie sadziłam ;:124 Zaskoczyły mnie również iryski w bardzo ciemnym fioletowym kolorze ;:oj Zupełnie zapomniałam, że je posadziłam. Dzisiaj nie zdążyłam im zrobić zdjęcia, ale jutro po pracy nadrobię.
Jeszcze chcę Cię zapytać o te kwiatki na zdjęciu poniżej. Co to? Prześliczne ;:333

https://images89.fotosik.pl/655/6eb5f9b7b5ebd7c4med.jpg
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Dorotko, lepiej żeby te maluchy cebulowe, wstrzymały się z kwitnieniem, a jak zakwitną, to na mrozy lepiej je okryć ;:333 .
Moim, mróz zniszczył wszystkie rozwinięte kwiatuszki, a mogłam chociaż doniczką przykryć ;:145 .
Na zdjęciu są zawilce greckie
(Anemone blanda). Śliczne i mróz nie robi na nich wrażenia, może dlatego, że zamykają się, kiedy słońca brak. ;:215
Wszystkie sadzonki posadziłam dopiero dzisiaj, bo wczoraj ziemia była zmarznięta, teraz mi je podlewa deszcz ;:215 . Spakowałaś mi chyba całe krzaczki ;:oj , w dodatku ze znacznikami! ;:196

Zawilec

Obrazek

Ifejony

Obrazek

Obrazek

Kokorycz pełna

Obrazek

Kokorycz pusta

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11252
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Twoje ogrodowe zdjęcia przyprawiają mnie o palpitacje ;:167 Martusiu! ;:196 ;:138 ;:138
Trzymam kciuki za dzisiejszą pogodę bo bardzo mi się chce działki ;:145 ale takich widoków jak u Ciebie w żadnym razie się nie spodziewam... :?

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piżmaczek więc lepiej go wyproś z ogrodu na nieużytki.Ma cienkie,długie,białe korzonki i jest bardzo trudny do usunięcia.Ma ładny kolor liści i
pięknie wygląda w wielkiej masie ale lepiej niech pięknie wygląda gdzie indziej.Po przekwitnięciu chowa się do następnej wiosny.
Fiołki ? nie wyglądają na wonne.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, jak to dobrze, że możemy robić zdjęcia swoim podopiecznym w najpiękniejszej ich odsłonie, dzięki temu nawet podczas zimowej aury można się nimi delektować. ;:215 A w Twoim ogrodzie jest czym oczy nacieszyć. ;:138 ;:138 Gdzie jeszcze moim kwiatkom do takiego pokazu... ;:224 Ale może to i dobrze, przeczekają incydent zimowy i kto wie ... może wiosna się wreszcie obudzi ... ;:218
Spokojnego weekendu, Martuś. ;:196 ;:3 ;:3
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 786
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marto zachwycają te Twoje zdjęcia. Wszędzie kolorowo. U mnie narcyzy również kwitną ze 2 sezony a później szczypiorek. Muszę ponownie zaprosić więcej cebulowych do siebie. Pomalutku urzadzam sobie działkę. Może na nowym miejscu będzie lepiej.
Czekam na kolejne piękne widoki i dużo ;:3 życzę.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

No ja też mam nadzieję, że załamanie pogody nie przyniesie żadnych strat.

A skąd wiem, że królowa trzmieli? Ano po pierwsze stąd, że o tej porze roku nie ma jeszcze robotnic, królowe dopiero wybudzają się ze snu zimowego i zaczynają zakładać kolonie, intensywnie zbierając pyłek i nektar, by wykarmić pierwsze pokolenie klasy pracującej. A po drugie – po rozmiarach. Tylko królowe są takie wielkie.

Cudowne kokorycze, piękna kolekcja narcyzów!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Maryniu, ;:180 .
Mam nadzieję, że te palpitacje, to z radości na widok kwiatuszków, a nie z rozpaczy na jakość moich zdjęć ;:131 . Miej, proszę, wyrozumiałość w tym względzie, dla amatorki klikającej telefonem ;:168 .
Mam nadzieję, że i dzisiaj będzie pogoda na ogrodowanie ;:196

Janku, piżmaczek sam się wprosił ;:oj i bardzo podobają mi się jego listki ;:138 . Pojawił się w takim "naturalistycznym" miejscu ogrodu :) , gdzie nie powinien przeszkadzać, ale spróbuję go przenieść do "parku miododajnych drzew" naprzeciwko, tylko tam jeszcze dużo słońca, bo drzewa malutkie.
Nie wiem, co to za fiołek, ale pachnie jak wonny ;:333 , w przeciwieństwie do białego w tle.

Lucynko, wiosna najpierw się pospieszyła, a teraz chwilami, odsypia i pozwala jeszcze panoszyć się zimowej aurze ;:145 .
Mądre Twoje roślinki ;:333 , że nie obudziły się zbyt wcześnie i będą cieszyć Cię kwitnieniem w ciepłe dni.
Bardzo dziękuję za pochwały dla moich kwiatków ;:168 , niech mają siłę do przetrwania nadchodzących mrozków.
Pięknej soboty, Lucynko ;:196

Halinko, miło mi Cię powitać w moim ogrodzie, zawsze zapraszam :wit , dziękując za miłe słowa dla moich kwiatków ;:196 .
Nie wiem co u Was z tymi narcyzami ;:185 , podobno urosną wszędzie :roll: . U Ciebie przynajmniej nie znikają jak u Janka, to może je dokarm i znowu zakwitną? Cebule narcyzów dzielą się, po czym potrzebują czasem dwóch lat, żeby zakwitnąć, dlatego kępy najobficiej kwitną co trzy lata.
Cebulek w ogrodzie nigdy za wiele, zwłaszcza, że gryzonie też je bardzo lubią ;:14 , ale akurat w narcyzach nie gustują ;:215 .

Loki, faktycznie, te trzmiele są bardzo duże ;:oj , ale jest ich sporo w ogrodzie, to znaczy, że będę miała dużo trzmielich rodzin w pobliżu, bo daleko nie latają. Trochę się boję, bo jestem uczulona na ugryzienia owadów. Trzmiela jeszcze nie przerabiałam, a w takim tłoku, któryś może się zdenerwować ;:224 .
Kokorycze odkryłam niedawno i powiem, że zgadam się z Tobą w zupełności ;:333 , a narcyzów ;:167 nigdy dość. ;:180

Tutaj właśnie pojawił się piżmaczek, widocznie stwierdził, że to nieużytek ;:306 .

Obrazek

Ostatnie krokusiki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

A podbiał oszukuje bo to chyba nie jego listki.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2816
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Janku, podbiał jeszcze nie ma swoich listków, to korzysta z liści wilczomlecza ;:333 .
To oszustwo mogę mu wybaczyć, ale, że oszukał mnie rozkwitając, kiedy jeszcze przychodzi mróz, to mnie zdenerwował ;:14 .

Sangwinaria koniecznie chciała ukryć przede mną kwiatek, ale mam ją :tan , i to byłoby pewnie na tyle, bo nadchodzące dni, nie pozwolą zobaczyć jej w pełnym rozkwicie ;:174 .

Obrazek

Znalazłam jeszcze takiego pachnącego.

Obrazek

Miłek wiosenny

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”