Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
esony1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1302
Od: 27 lis 2010, o 20:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wawa

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

rafmaxxx pisze: 27 mar 2023, o 12:20 Witam Wszystkich po przerwie kilkumiesięcznej :)
Może ktoś będzie wiedział: wysiałem chili do doniczkopalety w połowie Stycznia, szybko wykiełkowała bo miała odpowiednie warunki ( temperatura, wilgotność etc ). Potem zacząłem doświetlanie lampami ( zwykły panel led o zimnej barwie ) choć przyznaję się, że siewki dosyć mocno mi się wyciągnęły bo za późno dałem te lampy. W międzyczasie musiałem siewki raz przesadzić ( do tych samych doniczek ) ponieważ od podlewania wodą zrobił się osad, no zbyt twarda woda była za pewne. Teraz podlewam wodą przefiltrowaną i jest ok. Minęły 2 miesiące a ja nadal mam tylko po 1 parze liści właściwych, gdzieniegdzie się pojawia trzeci listek i tyle. Co może być przyczyną??
Być może masz problem z ziemią, ja swoje siałam 29 stycznia i już niektóre mają 5 parę liści właściwych i myślą o rozgałęzianiu się. Część ma 3 pary liści właściwych, nie są wysokie bo doświetlam je ledami. Z oświetleniem też może być problem, zagłębiając się w literaturze, doczytałam się że czerwone światło indukuje kwitnienie, niebieskie wpływa na wzrost rośliny a białe ( zimne ) jest neutralne ( zalecane jest zimne białe ). Ja mam samoróbkę i proporcje emisji światła mogą u mnie być zachwiane ( dlatego rośliny są niskie ). Sprawdź jaki system korzniowy mają twoje papryki. Jeżeli marne są korzenie to najprawdopodoniej masz kiepską ziemię ( zasoloną/przenawożoną ).
pozdrawiam
Edyta
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Hmmm. No ja nie nawoziłem nic jeszcze, a ziemię jaką mam to Compo Sana, która niby jest uważana za dobrą. Co ciekawe siewki wyglądają na zdrowe tylko tak jak pisałem są mocno powyciągane. Przeniosłem na razie siewki pod okno gdzie jest jasno, zobaczymy czy to coś da
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

;:7
główną przyczyną wyciągania się siewek jest zbyt mały dostęp do światła.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
rafmaxxx
50p
50p
Posty: 88
Od: 31 maja 2010, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Tak jak pisałem przyznaję się do tego, że zacząłem ciut za późno je doświetlać, nie potrzebnie czekałem aż większość nasion mi wykiełkuje, mój błąd. Teraz czekam czy coś się ruszy jak przeniosłem na parapet siewki :)
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Pamiętaj żeby siewki były ustawione na parapecie powyżej dolnej ramy okna.
;:136
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Darek26
200p
200p
Posty: 276
Od: 5 maja 2019, o 17:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Carolina Reaper. Jak na razie rośnie wzorowo ;:215
Obrazek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Moje paroletnie Bishops Crown przesadzone wiosną do 2 wiader 10 litrowych, do ziemi kompostowej śmigły mocno do góry. Mają już ponad 150cm. ;:oj Zaczynają zawiązywać pąki kwiatowe.1raz podlałam kristalonem pomarańczowym. Tak to deszczówka i troszkę gnojówki z chwastów które wyrastają z pojemników. Zaczyna mnie martwić 1papryczka bo ma rozjaśnienia na czubkach i na liściach.Początkowo myślałam, że od zimna ale czubki już mnie martwią. Obie tak samo traktowane. Czy to już objaw głodu u tej jednej? Mam jeszcze inny dylemat,czy da się poprawić ich ,,mięsistość,, . Czy konserwowe w całości nie klapucieją?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Hejka, mam kupione w LM Big -, ładnie wiąże owoce ale one nie są takie podłużne z ostrym czubkiem tylko czubek jest wklęsły. Nie mam doświadczenia z papryką i zastanawiam się czy to objaw jakiegoś niedoboru, czy to inna odmiana?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Podobne do papyfiutki :D
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Też mi to przyszło do głowy... ciekawe czy LM jest świadom co sprzedaje ;:oj he he diabeł tkwi w szczegółach.
Awatar użytkownika
aga_zgaga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1803
Od: 18 cze 2016, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Kiedy papryki zaczynają się wybarwiać? Moje ni_to_ni_sio_papryfiutki rosną jak na drożdżach, ten owoce po prawej mają po 12cm długości.
Obrazek
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Dzięki Tomkowi w tym roku najostrzejszela papryka u mnie to Dragon Breath która kwitnie ;:209
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Papryczka chili/ odmiany-jak pielęgnować cz.8

Post »

Rosną jak drożdżach :D ,mają już 2 m wysokości. Kwiatków i owocków sporo zawiązanych. Piją i jedzą 2 x dziennie. Muszę pilnować aby nie przeschły. Nie mogę się doczekać kiedy papryczka będzie dojrzewać. Ach te wiszące dzwoneczki :D
Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”