Zamiast trawnika

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
ODPOWIEDZ
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Od kosiarki jest tylko jedna gorsza rzecz - tępa kosiarka :wink:
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Zdjęcie po zimie - tak to wyglądało całą zimę o ile nie było przysypane śniegiem. Ciemne plamy to miejsca gdzie rozchodnik nie przeżył z powodu chodzenia po śniegu. Nie trzeba z tym nic robić, bo samo zarośnie.

Obrazek
GMoore
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2022, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Co zamiast trawnika po czym da sie chodzić na boso?
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Po tym rozchodniku się da i jest to przyjemne, ale na co dzień wolę nie ryzykować - mrówka może ukąsić, pszczołę nadepniesz lub osę to też będzie bolało.
Wspomnę jeszcze o wychodzącym z ziemi szkle i gwoździach/drutach, bo to pozostałość po budowie.
Na koniec wspomnę kocie odchody i siuśki. Tak więc buty to podstawa - jak w coś wdepniesz to i tak zostają na dworze.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Andrzej997 Mam trochę rozchodnika, ale żeby po nim chodzić na bosaka czy nawet w butach to się nie nadaje. A ja praktycznie chodzę ciągle na bosaka, ale po wszystkim oprócz rozchodnika i żmijowca :) .
GMoore
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2022, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

@Andrzej997, mieć ogród i nie chodzić boso, kłóci się to z moją wizją tego po co m.in. ogród mam :)
Szkła, gwoździ, itp ma pewno nie mam. Kocie pozostałości - zdarzają się. Co do ukąszeń to fakt nie jest to miłe dlatego nie dopuszczam do zakwitania koniczyny i koszę często.
Pewnie zostanę przy trawniku tam gdzie jest on obecnie, ale warto rozważać opcje.

Telimenka pisze: A ja praktycznie chodzę ciągle na bosaka, ale po wszystkim oprócz rozchodnika i żmijowca :) .
Po czym dokładnie chodzisz mając cały czas przyjemność stąpania, jakie rośliny oprócz trawy?
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

GMoore Na str. 4 tego wątku wrzuciłam fotki jak wygląda murawa.To u mnie spory obszar przed domem i po prostu przyjęłam taki system, aby ogród był miejscem wypoczynku przy niedużym nakładzie pracy. Jest tam miejsce dla dzieci (piaskownica, huśtawki, trampolina, basen), oraz stół i ławki do pobiesiadowania przy grilu, również przestrzeń do gry w siatkówkę. Wokół drzewa zacieniające, krzewy owocowe i ozdobne. Bliżej domu trochę róż i byliny kwietne. Kwiatki jednoroczne sadzę w kompozycjach donicowych. Oprócz tego jest staw obsadzony modrzewiami i sosną oraz sad,szpaler malin, szklarnia i warzywnik. Przyjemność stąpania boso po łonie natury, to kwestia upodobania. Mi to sprawia przyjemność :) -również po śniegu i błocie lubię czasami potruchtać boso :) .
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zamiast trawnika

Post »

Ja też raz zapragnęłam pochodzić boso po śniegu, i jak się wywaliłam... ;:224
Co do murawy, też chodzę boso latem, pszczółkę zdarza się nadepnąć. Pozostałości po budowie wysprzątałam zaraz jak się wprowadziliśmy. U mnie to podstawa, głownie z uwagi na psy. (zdarzyło mi się już raz szukać weterynarza w święto do szycia rozciętej łapki, nie chcę tego powtarzać :evil: )
Pozdrawiam Lucyna
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Niestety wypadki się zdarzają. Poszłam minionej zimy (akurat w traperach ;:306 ) po oblodzonej polnej dróżce na nordic walking i się poślizgnęłam, wbijając kijek w żebra przy upadku- to akurat nie było przyjemne :cry: .Pszczoła czy osa mnie użądliła tylko kilka razy w mim już długim życiu :wink: : poszczypało i chodzę dalej- przynajmniej wiem ,że nie jestem uczulona. Trzeba stawiać stopy nisko nad trawą , takim stępem posuwistym nie z góry przydeptywać, wówczas owady zdążą ucieknąć. U mnie jest bardzo dużo pszczół murarek i różnych innych bzyczków. Trzeba być spokojnym ,nie bać się ,bo podobno podczas lęku wytwarzamy zapach(pot) , który pszczoły wyczuwają i stają się agresywne. Tak mnie uczył mój dziadek pszczelarz, jak byłam dzieckiem. ;:167
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Dzisiaj, po zimie tak to wygląda.
Obrazek
Teraz popadało, jak się osuszy to przegrabię i szybciutko nabierze soczystej zieleni i kwiecia. Ogólnie bardzo dużo czasu spędzamy w ogrodzie. Jak słoneczko wyświeci to obiad i kawka w ogródku,codziennie dzieci się bawią, psy i koty biegają. Więc jak ktoś lubi takie sielskie klimaty to polecam trawnik w stylu '' rośniecochce''. ;:3
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Zamiast trawnika

Post »

Stokrotki w trawniku to jest moje marzenie. Niestety tych zwykłych dzikich nie mogę się doczekać. Miejscami wysiały się kupne różowe. Co do sposobu chodzenia po kwitnącej murawie, to Masz rację. Na ogół staram się patrzeć gdzie idę i omijać owady, jednak jak czasem idę po coś "na szybko" to kończy się użądleniem :evil:
Mam też pszczelinki napiaskowe, które są tak łagodne, że można je brać na ręce i nie ugryzą. Jednak kiedyś zbierając borówki usiadłam na ziemi, pechowo akurat na wylocie norki pszczelinki, której się spieszyło do wyjścia. No i "wygryzła" sobie drogę do wolności :;230
Pozdrawiam Lucyna
GMoore
50p
50p
Posty: 62
Od: 5 lis 2022, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Telimenka pisze: 25 mar 2023, o 21:41 GMoore Na str. 4 tego wątku wrzuciłam fotki jak wygląda murawa.
Ładnie łąkowo.
Ja uwielbiam chodzić boso po ogrodzie, ale tylko w ciepłych pogodowo okolicznościach przyrody. Za to żona zdecydowanie mniej wybredna pogodowo.
Ja mimo, że nie mam "samego trawnika jak patelnia" (drzewa owocowe z 10 szt., borówki, jeżyny, maliny w dziesiątkach, krzewów i bylin w setkach nie do policzenia) to jednak nadal tam gdzie ten trawnik jest chciałbym żeby był taki czystotrawnikowy. Na razie nie jest, bo go zamordowałem :D ale może kiedyś jeszcze raz założę.
Andrzej997
200p
200p
Posty: 457
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zamiast trawnika

Post »

Telimenka pisze: 24 mar 2023, o 21:10 Andrzej997 Mam trochę rozchodnika, ale żeby po nim chodzić na bosaka czy nawet w butach to się nie nadaje. A ja praktycznie chodzę ciągle na bosaka, ale po wszystkim oprócz rozchodnika i żmijowca :) .
Nie wiem o jakim rozchodniku mówisz - ten o którym ja tu piszę i używam zamiast trawnika, nadaje się wyśmienicie. Każdy kto go widział, dotykał i macał rączką, stwierdzał że jest niesamowicie przyjemny i super nadaje się do masażu stóp podczas chodzenia. Te kulko-gwiazdki nie są kłujące. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”