Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Ja też w zeszłym roku posiałam tytoń prosto do gruntu i nie wzeszło ani jedno nasionko :( Może trzeba tak, jak Ty w doniczki? ;:333
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

pelagia72oj tak, szkodniki przeżyją wszystki zimy i mrozy,są niezatapialne!! Na razie nie spotkałam ślimaków u mnie. Tytonie nie spały więc teraz wytwarzaja kwiatki, potem pójdą do gruntu ale to dopiero w maju.
Foxowatak,z rozsady domowej,zawsze bo inaczej nie wzejdą u mnie. Jak na razie to nie wzeszły w ogóle i obawiam się że te moje nasiona własne chyba jakieś felerne.. :(
plocczankaja kocham zimować roślinki bo bardzo sie cieszę gdy odżywają ponownie. Twoja wiosna "brzmi dokładnie" jak moja! Ja pomidory sieje do dużych pojemników po jogurcie;a w maju prosto do donic dużych. Mają lepszy system korzeniowy;dwarfy mi wzeszły ładnie a niedawno siałam pozostałe. Tobie również życzę aby siewki rosły jak zawsze u ciebie zdrowo, pięknie i bujnie!!
A czy siałaś może godecje? Ja właśnie posiałam i nie wiem czy je się też tak traktuje grupowo jak petunie bo jej nasionka są równie maleńkie.
cyma2704 te krokusy i ciemierniki bardzo mnie zaskoczyły; dawno nie miałam takiej miłej niespodzianki. Naprawdę rzodkiewki można na rozsade? Ja lubie rozsady ponieważ jak u mnie zrobi się cieplej, co zwykle u mnie jest później to wchodzę z nimi i "czas pras" i mam ogródek gotowy a nie gołe połacie jak kiedyś i zbiory są wczesniej. Również słonecznego i ciepłego tygodnia. ;:3
marta64 nie da się tak u mnie bo nigdy mi nic nie wzeszło...za długo za zimno i za mokro plus przymrozki. Ja własnie odkryłam kolejne kolorowe torebeczki i znów mam sporo do siania ;:306
jolifleur Też wielokrotnie siałam do gruntu i też nigdy mi nie wzeszły; moja gleba ciężka, gliniasta i małe nasionka nie dają rady. Tytoń tylko do doniczek i zimuję, podlewając lekko i mam dwu-sezonowe.

Ale super że jest cieplej i słoneczniej i to w marcu :shock: a to u mnie ewenement!!! Dzisiaj siałam namoczony bób. Wykarczowałam żółtą rudbekie aby nie zachodziła na jesienią posadzone róże i piwonie; tak cofnęłam ją do tyłu i wsadziłam betonowe stare płytki jako odgranicznik; oby to coś dało! Musze tam dosypać z ziemi z kkretowisk ale jakoś kret leniwy i nie widze (o dziwo!) żdnych kretowisk... a tak dobrze mi pomagał z ta ziemia do tej pory ;:108 Przekopałam troche ziemi, ale mokro.. a teraz czuje że mam kręgosłup :;230 Muszę jeszcze wysiać troche na rozsade różne różnosci bo znalazłam kolejne nasionaw moich czelusciach :) i szkoda mi wyrzucać oczywiscie!
Forsycja fajne pachnie, przynosłam ją do domu aby sie rozwinęła a ona tak szybciutko w ciągu kilku dni się otworzyła..
Obrazek Obrazek

Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iga, czytam o Twoich planach wysiewów i w głowie mi się kręci z wrażenia ;:224 , ile dobra będziesz miała. Kosmosy i w mojej ciężkiej ziemi niestety nie dały rady. W pierwszym roku jakoś zakwitły. Potem zebrałam trochę nasion i wiosną wysiałam, ale niestety nic nie wzeszło. Jesienią kupiłam mnóstwo cebulek tulipanów, cebulic, narcyzów, hiacyntów. Tulipany to porażka. Na rabatach najbardziej mokrych chyba wszystko pogniło, bo nic nie powychodziło. Reszta cebulowych też słabiutko :(
Miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Miło czytać jak wiosna pobudza wsyzykich do życia
Bardzo estetycznie wyszło to oddzielenie krawężnikami. Co będzie na tej rabatce? A to w zawiniatkach to róże ?
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1745
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Piękne wiosenne klimaty
Forsycja ładna, sama muszę przyciąć i dać do wazonu ale ostatnio wykorzystuję każdą ciepłą chwilę jak jestem w domu aby popracować na grządkach.
Widzę, że poszerzasz rabaty, oprócz róży jakie będą nasadzenia?
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo, to dobrze, że znalazłaś nasionka ;:333 , jeszcze by się przeterminowały ;:306 , a tak to będzie pięknie w ogrodzie :tan .
Ziarnopłon z powodzeniem zastępuje ranniki w ogrodzie ;:138 .
Czy Twój ogród też odwiedziła zima?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

No napracowałaś się nie mało i trudno się dziwić,że ból uzmysłowił Ci,że masz kręgosłup ;:174
Krety zaś w przeciwieństwie do Ciebie leniuchują zamiast wyjść Ci naprzeciw a to małe sympatyczne futrzaki łobuziaki ;:108
Forsycja bardzo ładna,taka o świeżym żółtym kolorze,iście wiosenna.
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

dorotka350 niestety zimna i mokra aura zabija cebulkowe...a u mnie jeszcze mróz w tak zwanym międzyczasie i znam to uczucie rozczarowania; a ten sezon nie zaczął się za dobrze. Tyle wysiłku i kosztów idzie na marne i to mnie bardzo dołuje. Dlatego postanowiłam tylko w doniczkach je mieć. Życzę ci szybkiej poprawy pogody i sama tez bardzo na to czekam!
Foxowa te rabatke musze jeszcze przekopać jak wyschnie i wyrzucić ewentualne chwasty itd. Tak tam są 2 róże, piwonia a nad resztą się zastanawiam jeszcze.. czy tojad i jakieś jednoroczne czy coś innego..
ewita44 dobrze że była szansa tj ładna pogoda i można było coś zrobić... bo teraz to tylko przymusowy odpoczynek. Właśnie jeszcze nie mam sprecyzowanych planów...zobaczę co mi wzejdzie i ewentualnie coś dokupię.
marta64 ja mam tony tych nasion; wyrzuciłam tylko te przeterminowane. Te posiane niestety sie wyciągają, za mało słonka mają; strasznie ponuro tej wiosenki, no i zima wróciła na dodatek! Dokładnie tak jest że u mnie dziki ziarnopłon z powodzeniem zastępuje ranniki w ogrodzie; i jest niezawodny i bardzo go lubię! U mnie biało i zimno i do tego zapowiadają mroźne noce.
Arkadius121 dziękuję za miłą wizytę. Ja krety to uważam za pomocników :D bo mi na wydzierżawionej łące produkują ziemię, która bardzo sie przydaje, i kupuję jej nieco mniej. Mam nadzieje że sie uaktywnią jak zrobi się ciepło bo potrzebuje dużo ziemi do pojemników z pomidorami; pomidory na niej dobrze rosną.

Ależ ta aura mnie zaskoczyła :shock: a tyle miałam planów i niestety trzeba przełożyć na po świętach! ;:145 U mnie strasznie mokro, wszędzie błoto, a rano mróz. Biedne roślinki zasypane mokrym śniegiem ale go nie zrzucam bo ma być mróz to je może ochroni.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Na szczęscie dom rozweselaja pelaśki
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

O matko i córko! Iga, toż u Ciebie najprawdziwsza zima :roll: ;:219
Oby tylko szkody nie narobiła. ;:108
Godecji nigdy nie siałam, zatem nie podpowiem.
Pozdrawiam i ciepełka życząc, ;:3 ;:3 buziaki zostawiam. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2883
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo, ale Cię zasypało ;:oj , u mnie trochę go mniej, mimo, że sypało cały dzień ;:185 .
Kiedyś siałam godecje (oczywiście do gruntu), w rządek, a potem rozsadzałam w ogrodzie po jednej sadzonce, przyjmuje się bez problemu ;:333 . Tworzy spore krzaczki z jednej sadzonki, to lepiej popikuj pojedynczo, będą mocniejsze i rozkrzewione. Wyrosną też w kępie, ale nie będą tak ładne w ciasnocie.
:wit
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Piękna zima tej wiosny niestety!
U nas miało dzisiaj padać. U Ciebie były jakieś trzmiele na jagodach?
U mnie również kwitną i raczej nie będzie owoców.
Awatar użytkownika
Panna_be
100p
100p
Posty: 142
Od: 15 sie 2020, o 13:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Uwielbiam śnieg, ale już może sobie iść od nas i wrócić pod koniec roku :?
A widzę, że ładnie rosną u Ciebie kaczeńce, powiedz jakie mają warunki, że się rozrastają?
działka moje hobby

Przy Bursztynowej
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś nawet w śniegu kwiaty ciemiernika uroczo wyglądają. ;:oj
Rzodkiewkę kiełkuję w pudełku po jakimś produkcie, wykładam obficie zmoczonym ręcznikiem papierowym i wysypuję nasiona. Przykrywam, żeby nie przesychały. Po dwu dniach już są kiełki. Pierwszą partię wsadzałam po trzy nasionka do multipalety i z trzema liśćmi wsadziłam do podwyższonej grządki, niedługo będzie do jedzenia. Jeśli zrobi się ciepło, możesz podkiełkowane posadzić bezpośrednio do gruntu, dużo szybciej rosną.

Radosnych, pełnych miłości świąt Wielkiej Nocy. ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”