Na starym po nowemu 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Martuś, na szczęście tylko do wtorku trzymało, dzisiaj już uważałam by się nie przeforsować w poczynaniach ogrodowych.
Ha ha, kochana, a może ja po prostu sobie mniej zadaję co mam w danym dniu zrobić w ogródku niż Ty i dlatego czasami zdarzy mi się zrobić więcej :;230
Powiem Ci, że z tymi zdjęciami widząc Twój tak pięknie już kwitnący ogród to ciężko :oops:

Po południu pstryknęłam kilka fotek. Każdy kolorek cieszy w ogrodzie. Ładny weekend to i bratki są w dobrym nastroju.

Wawrzynek
Obrazek

Wrzosiec / mam go i w gruncie i w donicy /
Obrazek


Smagliczka skalna / żółta / szykuje się do bujnego kwitnienia
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, moje kwiatuszki się pospieszyły i już przekwitają :cry: , a u Ciebie dopiero będą rozkwitać ;:138 .
Cuuudny wawrzynek ;:oj , a brateczki, to już co kwiatek, to cudeńko :tan i hiacynty tuż, tuż ;:333 , ale w chryzantemie? Pewnie je ogrzała zimą i przyspieszyły :wink: .
Wrzośce nie chcą rosnąć w moim cieniu ;:185 , a dla skimii za zimno chyba.
Żółta gęsiówka ;:oj , jeszcze nie widziałam! Może to smagliczka?
Ciepłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16585
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Cudowny amarylis, Beatko ;:215 Że za wysoki? No to co... Najważniejsze, że kwitnie. ;:138
Widzę, że wrzosy i wrzośce mają u Ciebie przytulny kącik i cieszą oczy. U mnie ani jedna, ani druga roślinka się nie sprawdziła i będąc pogniewaną na nie, więcej razy eksperymentować z nimi nie będę. ;:224
Dużo wiosennych kwiatków już w Twoim ogródeczku, ;:303 a brateczki puszczają oko do Ogrodniczki. ;:138 ;:138
U mnie bratki jeszcze nawet się nie pokazały, no to sobie kupiłam pakiecik w ilości dziesięciu sztuk i na razie stoją na balkonie. :lol:
Ziemia na rabatach ładnie przeschła, zatem dzisiaj sobie popracowałam, jednak nie nadwyrężyłam zbytnio układu kostnego ani mięśniowego, ponieważ w samo południe deszcz wypędził mnie do domu. ;:223 A teraz świeci słońce. Ot, ironia losu. :oops:
Mimo wszystko ciepły dzionek spowodował, że aż się chce działać. :tan
Niech więc ciepełko trzyma się jak najdłużej, by choć podstawowe czynności działkowe dało się wykonać.
Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

U Ciebie to już wiosna na całego ;:oj Jest co podziwiać. Teraz ma być kilka ciepłych dni to szaleństwo będzie że ho ho!
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Martuś, poprawiona nazwa, dziękuję za czujność :oops:
Smagliczka skalna, jasne.
Wrzosiec to raczej w słońcu. A skimmia w osłoniętym półcieniu.
Chryzantema sama sobie powędrowała do tych hiacyntów. Widać - mają się dobrze i te i te. :roll:
Wawrzynek od Jadzi, wiadomo :D
Bardzo dziękuje za miłe słowa. ;:196
Wzajemnie, miłego pogodnego tygodnia. ;:3

Co roku, Lucynko taka wysoka / za wysoka / jest ta Zwartnica. Ale fakt faktem, że pięknie kwitnie co sezon.
Mam kwaśniejszą ziemię to może dlatego te kwaśnoluby mają się u mnie dość dobrze. Mam pierwszy raz borówkę amerykańską, zobaczymy czy i ona polubi moje rabaty.
Co do prac ogródkowych to ja mogę liczyć na weekendy, a te nie zawsze sypną odpowiednią pogodą. Jeszcze dużo przede mną do zrobienia na starcie tego sezonu. Ale powoluśku i się zrobi.
Zdróweczka i wymarzonej pogody. ;:196

Ewuś, no zapowiadają ponad 20 kresek z zachmurzonym niebem lada dzień, więc rzeczywiście nadchodzi ciepełko. Ale i śnieg ma jeszcze być w marcu, zobaczymy.
Od dzisiaj mamy wiosnę więc od razu lżej na serduszku i duszyczce ;:168
Każdego dnia coś nowego pokazuje noski z ziemi czy coś nowego kwitnie. Cudowny to czas. No i forsycja startuje ;:167
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Moje forsycje jeszcze uśpione, zarówno przy domu, jak i na działce. Ale nie zważając na to, nie czekam, tylko tnę już wszystkie róże.
Ładny ten Twój wawrzynek. Czy on tak kwitnie TERAZ? I czy w ogóle ta roślina kwitnie długo? Pytam dlatego, że ewentualnie chciałabym posadzić na odległej działce i móc się cieszyć kwiatuszkami, kiedy tam jeżdżę od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, Twoja wiosna kolorowa i radosna. Biały wawrzynek śliczny ;:215 Wrzośce i u mnie kwitną i to bez żadnej mojej ingerencji. Po kwitnieniu w ubiegłym roku tylko je przycięłam i na tym zakończyły się moje zabiegi pielęgnacyjne. Mają stanowisko półcieniste, ale akurat w tym miejscu ziemia jest przepuszczalna i zapewne im to pasuje ;:108
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1744
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko
We wszyskich ogrodach już widać wiosenne kwiatki.
U mnie forsycja w pączkach i czekam aż wreszcie zakwitnie aby zacząć obcinanie róż.
Wawrzynek, wrzośce ;:215
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Wandziu, wawrzynek kwitnie bardzo długo, od lutego do kwietnia. Mam tylko biały, ale jest tak piękny, ze na razie nie tęsknię za fioletowym chociaż bardzo mi się podoba. Nie lubi przesadzania, nie tnę go wcale. Jedynie co to sypię mu skorupki z jajek. To wszystko.
Lubię go w każdej fazie, bo np teraz ma i jeszcze kwiaty i już zieloniutkie listki ;:167

Obrazek

U nas forsycja kwitnie już na całego, oby jak najdłużej.
Chyba zmieniły się trendy co do cięcia róż, ostatnio jednak proponowane jest by ciąć różę jak zaczyna ruszać. Myślę, że jest to dobry sposób. Też nie czekałam już ze swoimi aż zakwitną forsycje, tak jak to dawniej bywało.

Dorotko, to ja jeszcze mniej z moimi wrzośćcami robię, bo w ogóle ich nie tnę.

Wandziu, Dorotko,
mam doskonałe wieści co do siania zimowego w butelkach i woreczkach. Wszystko wschodzi co posiałam początkiem marca ;:138

Obrazek

No i co do różnych odmian budlei, zrobiłam fotkę tej wysokiej i tej mniejszej. Zimą kwiatostany też się różnią

Obrazek


Ewuś, szybciutko zakwitnie i u Ciebie forsycja, bo u mnie kwitnie już na całego. Bardzo lubię te krzewy.
Oj tak, jak jadę do pracy autobusem to jest już co podziwiać w wiosennych ogródkach.

A to moja dzisiejsza ogródkowa wiosenka ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

U wiosenka na całego :) Na północny jest nieco później, dzisiaj padał śnieg i grad.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2880
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, cudna wiosna ;:138 , tylko u mnie dzisiaj zmrożona i posypana śniegiem ;:145 .
Uwielbiam czas kwitnienia forsycji ;:167 , a w mojej okolicy jest coraz mniej tych krzewów, jak i starych lilaków, ogólnie coraz mniej kwiatów w ogródkach ;:174 .
Wrzośce u mnie teraz nie chcą rosnąć ;:185 , ale dokupuję każdej wiosny z nadzieją, że w końcu znajdę im dobre miejsce ;:333 .
Biały wawrzynek tworzy u Ciebie zgrabny krzaczek ;:215 , mój różowy, wypuszcza gałązki w różne strony i jest bardziej "rozczochrany". Gdybyś zatęskniła za różowym, to u mnie sieweczek mnóstwo ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1111
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Pięknie wiosennie Beatko .
Zapewne był u Ciebie przymrozek?
U nas był ,dobrze że zdążyliśmy okryć wczoraj wyrywki- lilie :wink:
Ale za to powódź znów na działce ,tyle wlalo deszczu .
Dobrej pogody i dobrego nastroju życzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16585
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Na starym po nowemu 6

Post »

Beatko, Twój ogród chwali się ładnymi wiosennymi kwiatuszkami. Pięknie już prezentują się pierwiosnki, ślicznie rozwinęły się puszkinie, cudny bielutki wawrzynek pyszni się jak panna młoda na ślubnym kobiercu, a jeszcze forsycja, narcyzy, śnieżniki, fiołeczki urozmaicają wiosenny obraz. ;:138 ;:138 ;:138
Jednej roślinki nie potrafię rozpoznać. Tej z trzeciego zdjęcia o lawendowoniebieskich kwiatuszkach.
No i butelkowe uprawy - jak widać - bardzo udane. ;:215 ;:303

Do mnie wróciła zima, w nocy przymroziło, rano sypnęło śniegiem, później wyszło słoneczko, ale temperatura była niska, a do tego jeszcze towarzyszył jej zimny wiatr. ;:145
Kiedy wreszcie doczekamy się cieplutkiej wiosny.... ;:218
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”