Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7499
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

A nie za bogato w podłożu? Niektóre odmiany nie są tak wymagające. Takie spuchnięte listki to mi się kojarzą z nadmiarem azotu. Nic im nie będzie .
Pozdrawiam! Gienia.
daveb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 lut 2023, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

W sumie niczym nie nawoziłem, do wykiełkowania użyłem ziemi, która była w zestawie z rozsadnikiem, a jak pikowałem to tą ziemię zmieszałem z jakąś ziemią z marketu do sadzenia warzyw
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8645
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

A to są te same odmiany ? Pytam bo u mnie każdy wygląda inaczej , co gorsze nawet niby ta sama odmiana i dlatego
zastanawiam się czy nasiona nie pomylone .
daveb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 lut 2023, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Jest tutaj kilka sztuk pomidorów malinowych, ale ich liście wyglądają identycznie
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 723
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

U mnie też się takie pierwsze liście zdażają. Później pomidory pikuje i na kolejnych piętrach liście rosną już normalne. Takie deformacje to chyba na dwóch, trzech piętrach nawet mam. W tym roku też były na kilku roślinkach.
daveb
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 26 lut 2023, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

To jeszcze spróbować poczekać czy pikować?
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

;:7
Optymalny okres na pikowanie jest wtedy gdy roślina ma już cztery liście.
Pierwsze dwa listki – liścienie pojawiają się zaraz po kiełkowaniu, a potem wyrastają dwa liście właściwe, które zwykle mają już charakterystyczny wygląd i kształt.
;:136
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Poskręcane liście domowych sadzonek pomidorów

Post »

daveb pisze: 27 mar 2023, o 12:47 Cześć,
Próbuje wyhodować własne sadzonki pomidorów odmiany scatalone i w sumie z ok 20 sadzonek tylko 2 wyglądają ok. Co mogło pójść nie tak ?
Obrazek
Na moje oko za mokro miały przez dłuższy okres. Pokarmu dosyć ,bo liścienie są i widać przyrosty. Wyciągnij i sprawdź korzenie. Ewentualnie za dużą dawką dokarmione o ile czymś zasilałaś.
daveb pisze: 27 mar 2023, o 15:46 To jeszcze spróbować poczekać czy pikować?
Mogły by jeszcze siedzieć w tych doniczkach, ale żeby zniwelować nadmiar wilgoci,bo to najprawdopodobniej im szkodzi ,to ja wyciągam rozluźniam korzeń i jak obeschnie to wsadzam z powrotem , dosypując suchej ziemi. Możesz przesadzić do większej doniczki. Trzeba działać szybko. A jeżeli podłoże jest ok, czyli na chwilę obecną nie przelane i korzeń zdrowy, to tylko ogranicz podlewanie.
Ogrodnik2023
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 1 kwie 2023, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Dzień dobry,
Proszę o pomoc w uratowaniu sadzonek pomidorów. W połowie marca wysiałem nasiona pomidorów do ziemi przeznaczonej do wysiewu i pikowania pomidorów. Stały na oknie w temp. 20 – 21 stopni. Wszystkie nasiona wykiełkowały i jak widać na zdjęciu urosły do wysokości ok. 3-4 cm i tu zakończył się ich wzrost. Od 2 tygodni całkowicie zatrzymał się ich wzrost. Stoją na parapecie w temp. 21-22 stopnie. Co można zrobić, żeby zaczęły dalej rosnąć. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz. Od lat wysiewam pomidory i zawsze otrzymuję bardzo dobre sadzonki.

Obrazek

Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8645
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Rozsada wygląda jakby miała za zimno . Ten fioletowy kolor na to wskazuje ( niedobór fosforu ) .
Wyciągneła się czyli światła też za mało .
Dużo tych siewek , nie za dużo ?
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 305
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

A może problem w jakości ziemi? Temperatura 21 stopni była na samym parapecie? Kolejne pytanie, czy pojemniki mają odpływ, czy są szczelne? Może zostały przelane i korzonkom niekomfortowo? Albo za sucho?
Anna
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Ogrodnik 2023

Może przesadż te pomidorki do pojedynczych doniczek.Moje były podobne.Teraz są osobno i zaczynają rosnąć.Duży wpływ ma ciepło.A z tym różnie bywa.
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 648
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rozsada - wszystko o produkcji rozsady różnych warzyw cz.2

Post »

Ogrodnik2023 pisze: 1 kwie 2023, o 19:47 Dzień dobry,
Proszę o pomoc w uratowaniu sadzonek pomidorów. W połowie marca wysiałem nasiona pomidorów do ziemi przeznaczonej do wysiewu i pikowania pomidorów. Stały na oknie w temp. 20 – 21 stopni. Wszystkie nasiona wykiełkowały i jak widać na zdjęciu urosły do wysokości ok. 3-4 cm i tu zakończył się ich wzrost. Od 2 tygodni całkowicie zatrzymał się ich wzrost. Stoją na parapecie w temp. 21-22 stopnie. Co można zrobić, żeby zaczęły dalej rosnąć. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz. Od lat wysiewam pomidory i zawsze otrzymuję bardzo dobre sadzonki.

Obrazek

Obrazek
spróbuj podnieść temperaturę i daj im jak najwięcej światła przykładowo przenoś je z okna południowego na zachodnie ja tak robię i mają dużo oświetlenia i możesz je porozsadzać do osobnych doniczek po same liścienie może odbijają moje pomidory stoją nieraz w pokóju nieogrzewany jak nie ma słońca to jest z rana mniej jak 15 stopni i są lekko fioletowe sprawdź łodygi przy ziemi czy nie gniją widać że liścienie mają zdrowe
Pozdrawiam Robert :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”