Pnącza na ogrodzenie z siatki - jakie?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
monianka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 23
Od: 18 mar 2023, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Pnącza na ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Hej Madziagos, tydzień temu przycięłam te powojniki i generalnie teraz zauważyłam, że mam problem z powojnikami Błękitny Anioł:( opisałam problem w chyba bardziej do tego dedykowanym wątku ("cięcie powojników") tutaj: viewtopic.php?t=11537&start=119
Jeśli byś miała czas i chęci może dałabyś znać co o tym myślisz?
mlodymazur
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2023, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Rośliny w małym ogródku zimozielone, odgrodzenie od sąsiada

Post »

Cześć! Proszę o porady, jakie rośliny nadają się do małego ogródka (w szeregowcu) do dwóch rabat po bokach - od ogrodzeń od sąsiadów, wymiary ok 80 cm szerokości na 5 m długości.
Nie chcę robić gęstego żywopłotu na kilka metrów, zależy mi na roślinkach zimozielonych, aby ich nie ciąć po zimie na wysokość ok. 1,6 m.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Rośliny w małym ogródku zimozielone, odgrodzenie od sąsiada

Post »

Na końcu tego zestawienia ,pod literką Ż znajdziesz tematy dot. żywopłotów - przeróżnych. Polecam do zapoznania się i wyboru najbardziej Ci odpowiadającego.
Ja ze swej strony polecam trzmielinę pnącą (Euonymus fortunei) np. "Emerald'n Gold", '' Emerald Gaiety'' lub 'Sunspot' czy zieloną "Radicans" Są niewymagające pięknie pokrywają siatkę i spełnią się w tak małym ogródeczku.

Niestety niemalże wszystkie krzewy wymagają choćby tylko korekcyjnego cięcia po zimie. Jeśli puścisz cokolwiek samopas - wszystko zarośnie nie tylko siatkę ale również ten skrawek ziemi jakim dysponujesz.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Pnącza na ogrodzenie z siatki - jakie?

Post »

Na takim spłachetku ziemi sadziłabym coś mega wąskiego. Cis Wojtek, gęsto sadzony. Jest dość drogi, ale nie przyrasta praktycznie na szerokość i jak to cis, można ciąć.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”