Kukurydza- cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Truskawkowa to kukurydza popcorn. Ozdobna też można zjeść jak ma mleczko.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Krasny U mnie dobrze udawała się ta z rozsady jak i siewu bezpośredniego do gruntu. Jednak u mnie nie było celem przyśpieszenie wegetacji, a wysiew odmian otrzymanych zza granicy, by mieć pewność, które nasiona skiełkowały, by nie spoglądać co chwila na poletko. Siałem do multiplatu ale zapewne im większy pojemnik, tym zyskujemy wiecej czasu.

Co do przygotowania poletka, to u mnie wystarczało w zupełności przekopanie poletka obornikiem i jedno podkaermienie roślin podczas wzrostu.

Co do wysiewu na małym obszarze, to odradzam dwie odmiany, bo się łatwo krzyżują i efekt krzyżówki bedzie już widać podczas zbiorów i np popcornowa może nie pękać. A jeśli będą miały inny okres wegetacji i kwitły w innym czasie to może być za mało roślin kwitnących i kolby mogą być niewypełnione.
Krasny
500p
500p
Posty: 533
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Dzięki za informacje. Chciałem posiać po dziesięć roślin z każdej odmiany, w dwóch rzędach. Tak, żeby w rzędzie było po pięć z truskawkowej i pięć ozdobnej. W sąsiadującym tak samo. Celem ma być wyłącznie uzyskanie ozdobnych kolb. Nie mam w domu amatorów na jedzenie kukurydzy, sam też jakoś nie przepadam. Chodzi mi więc wyłącznie o wizualny wpływ jednej odmiany na drugą. No i do tego wyszło, że sąsiad rolnik będzie zasiewał pole kukurydzą jakieś 300 metrów od mojego domu. Więc tak czy siak raczej nie uniknę zapylenia krzyżowego :roll:
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Niestety pierwszy wysiew nasion odmiany Tasty Sweet F1 zakończył się porażką. Na szczęście drugie podejście z odmianą Rustler F1 udane. Po dwóch dniach leżenia na waciku wykiełkowały wszystkie nasiona z opakowania i trafiły po 2 szt do małych pierścieni. Czekam aż pojawią się na powierzchni podłoża.
Obrazek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4270
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Moja rozsada kukurydzy ma już po 3 liście, w tym roku uprawiam kolorową mieszankę, która podobno ma mniej węglowodanów niż zwykła i można ją używać do mielenia na mąkę :D
Kukurydzę lepiej uprawiać w blokach niż w rzędach, kolby się wtedy w całości zapylają.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Aria co to znaczy w blokach ?
Wysiałam bezpośrednio do gruntu odmianę Turbine . Szkoda , że nie zrobiłam rozsady , teraz zimo
czy wykiełkuje mam wątpliwości .
Olafasola13
100p
100p
Posty: 163
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Chyba chodziło poprzedniczce o to że w blokach czyli siać w kawałkach np 2 metry na 2 metry gdzie mieści się więcej rządków i jest lepsze zapylanie, niż w dwóch długich rzędach. Też gdzieś mi się to obiło o uszy.
Ja dzisiaj wsiałam właśnie dwa takie rządki odmiany golden bantam, popadał deszcz, od poniedziałku zrobi się cieplej wiec myślę że wzejdzie szybko.
zakrzew
100p
100p
Posty: 175
Od: 4 kwie 2014, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Turek wlkp

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

A co jak posiałam jeden długi rząd cukrowej na obrzeżach poletka na ogórki? Nie zapylą się?
Olafasola13
100p
100p
Posty: 163
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Ja myślę że się zapylą, wiatr wieje z różnych stron. Kiedyś wsiałam już dwa obok siebie i było wszystko dobrze więc z jednym też tak pewnie będzie.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13658
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Kiedyś miałem w rządku i tak średnio się zapyliły. Od tego czasu wolę w kwadracie.

Pierwsza wychodzi, dosiałem wczoraj druga. Na dniach sieje trzecią, bo czas goni. :)


Obrazek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Ja z pewnością nie będę sadził kukurydzy w pojedynczym rzędzie bo jednak wolę wypełnione kolby. Jak na razie rozsada rośnie na domowym parapecie.
Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

A może być inna odmiana ? Wysiałam dwa rządki wczesnej Turbine , chciałabym dosiać Basin R w
trzecim rządku . Będzie jakiś problem z zapyleniem , pokrzyżują się niekorzystnie dla jakości kolb ?
Zbierać nasion nie planuję .
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Kukurydza- cz.2

Post »

Myślę, że nie ma problemu
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”