Awokado - uprawa z pestki

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Jak sobie spojrzysz w posty wstecz to Twoje zdjęcia są jak kopiuj-wklej tego co się działo u mnie . Czy to jest grzyb czy nie grzyb to można debatować ale to się dzieje dość często. Na egzotykach piszą że jest to typowa przypadłość awokado i niestety przeważnie po tym jest opad liści I kaput.
Dlatego mnie to tak bardzo zniechęciło , bo za każdym razem po sezonie zimowym drzewko mi w ten sposób zamierało.

Tu masz wątek o chorych liściach
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... &start=221
Jak widać nie tylko mnie się tak działo.

Możesz prysnac, może coś zdzialasz. Ja walczyłam Topsinem i Bioseptem, dawałam nawet mu odżywkę Jelly costam A i tak jakby śmierć była mu pisana.
Jak nie zawialam optymizmem to przepraszam,ale to jest coś co dość ciężko przeskoczyć.

---17 sty 2021, o 10:39---


Tak mnie to zniechęciło, że mam 2 kolejne drzewka... ;:224


Obrazek

Ale juz je coraz bardziej olewam. Nie kiełkuję już pestek w wodzie, wsadzam do donicy i jak urośnie to urośnie. Potem na balkon i koniec mojego dbania. Nawożę i traktuję jak wzyzyskie inne rośliny, bo moje cudowanie nie przynosi skutku. Żyje świetnie aż do zimy. A potem to już róznie bywa ;:224
Zobaczymy jak się to będzie sprawowało, jak się wpienię to je zacznę uprawiać jednorocznie...
ElPepino
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 paź 2021, o 15:48
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Cześć!

Od kilku miesięcy mam awokado w doniczce, niestety liście zaczęły brązowieć i wyglądają tak:

Obrazek

Obrazek

Zastanawiają mnie te brązowe kropki na odwrocie liścia.
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Nigdzie nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18648
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Nie napisałeś niczego jeśli chodzi o warunki uprawy i pielęgnacji, ale były w wątku podobne przypadki. Poczytaj go.


Zbyt twarda woda, zbyt suche powietrze to tak na początek.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Awokado - uprawa z pestki

Post »

Taka ciekawostka.

Miałam awokado wyhodowane z pestki od niechcenia wetkniętej w tamtym roku do ziemi. Stało w ogrodzie do późnej jesieni a potem poszło do domku gdzie zaschło bo nikt do niego nie przyjezdzał.
Ja jednak jestem przewrotna i zawsze jak mi coś uschnie to jeszcze podlewam i sprawdzam czy aby na pewno jest martwe .
Patrzę a tu pestka wypusciła 2 nowe pędy. ;:oj
A to ci niespodzianka.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”