Górki,pagórki i reszta.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Pięknie kwitną krokusy ;:oj , moje już najlepszy czas mają za sobą ;:174 .
Rzeżucha ciekawa ;:333 . Czy ona zawsze jest zimozielona?
Ranniki i skalnice w tym tygodniu już pięknie rozkwitną, bo nadchodzą wiosenne upały :D .
Mam nadzieję, że listera okaże się bezproblemowa i jakoś się rozmnoży u mnie zanim się wyprowadzi :wink: . Pojawiła się sama, to chyba jej się miejsce podoba?
U mnie w kompoście buszują raczej krety, wyżerając dżdżownice ;:14 , a nornicedokarmiam cały sezon, ale zimą i tak potrafią zrobić spustoszenie ;:145 .
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Rzeżucha jest zimozielona.Zimą nabiera trochę fioletowego koloru.

Krokusy,krokusy,krokusy...i nic więcej
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, krokusy rządzą ;:oj , ale widzę jeszcze kawałek oczara, przylaszczki, ranniki, iryski, złoć, ciemierniki, a najbardziej przykuwa wzrok, ten o czerwonej łodydze kwiatowej ;:215 . Co to za okaz?
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

A jeszcze dolicz ziarnopłony,piżmaczki.Już zaczynają kwitnąć.Poległem na walce z nimi.Piżmaczek ponoć jest jadalny i pachnie piżmem stąd jego
nazwa.Ciemiernika dostałem z wymiany ale bez nazwy.Muszę pogrzebać gdzieś i dowiedzieć się a może on tylko taki zmarznięty ?

Jeffersonia dubia-w fazie wychodzenia z ziemi wygląda najładniej.
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, piżmaczek to ta roślinka, która jest na zdjęciu z ciemiernikiem o czerwonej łodydze?
Zaciekawiło mnie, co to tam tak pięknie się zieleni, ale ten ciemiernik zainteresował mnie bardziej ;:333 . To musi być jakaś cecha odmianowa, to nie może być od mrozu. Znalazłam taki podobny pod nazwą Harvington Pewter.
Walka z ziarnopłonem jest z góry przegrana, trzeba by chyba przesiać całą ziemię przez gęste sito, żeby nie została nawet najmniejsza bulwka ;:108 , trzeba polubić ;:333 .
Tej jeffersonii jeszcze nie widziałam w realu, ale na zdjęciach, bardzo podoba mi się w rozkwicie ;:215 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Na zdjęciu z ciemiernikiem jest zawilec żółty / ranunculoides /.
Obrazek

To piżmaczek.On dopiero wychodzi z ziemi.W sumie najbrzydszy to nie jest ale zachwycać się też nie ma czym.
Obrazek

Z ciemiernikiem sprawa trudna.Mam je z dwóch żródeł.Jedno odpada bo tam nazw nie zachowuje się a drugie to uczestnik z forum / pitertom/.
Ja dopełniłem bałaganu bo nic nie oznaczyłem i teraz sam nie wiem skąd one są.Jedno pewne jest.Są ładne.
Obrazek

Jeffersonia /polska nazwa chyba Dżeffersonia/ to taka druga sangwinaria.Też trzeba pilnować kwiatów bo do długo kwitnących nie należy.
Jest purpurowa w fazie wychodzenia z ziemi a póżniej jest zielona.Zobaczę póżniej czy coś uskubię to Ci wyślę co byś zobaczyła w realu.

A teraz złoto.

Orlik Woodside Strain.
Obrazek

Kokorycz Blue Panda
Obrazek

Taką miernotę znalazłem.
Obrazek

Tulipan w kropki-Julius Caesar
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Krokusowe pole ;:oj przepiękne ,ja ich nie mam tyle ,ale mam zamiar jesienią dokupić
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

U mnie krokus Tommasiniego przyrasta najszybciej ze wszystkich.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Janku, to żółty zawilec też stworzył niezłe poletko ;:215 .
Piżmaczek też ładny z listków ;:333 i nazwę ma taką milutką :D .
U mnie cuchnące ciemierniki tylko zielone, ale w tym roku wyjątkowo, ładne, niezniszczone zimą, cieszą się zainteresowaniem trzmieli ;:333 .
Wschodnie jakieś bardziej zmęczone wahaniami temperatury, ale pszczoły nie narzekają ;:306 . Twoje śliczne ;:oj , nie wiem dlaczego marudzisz?
Na kwiatuszki Jeffersonii z radością będę polować ;:196 .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Z zaciekawieniem oglądam u Ciebie żółtego ciemiernika .
Przyznam ,że nigdy nie spotkałam w sklepach .
Czy jakaś szkółka sprzedawała ?gdzie swój kupowałeś?
Dobrego weekendu życzę :)
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Odpowiem wspólnie. Zawilcom pozwalam panoszyć się tam gdzie chcą.Mam kilka kolorów ale chyba biały naszych lasów rozrasta się najlepiej.
Z ciemiernikami było kiedyś lepiej.Najstarsze kończą żywot więc słabiej kwitną.Wszystkie ciemierniki mam z wymiany zatem bez nazwy.
Z jednym wyjątkiem.Ciemiernik Party Dress kupiony w 2009r. u p.Eweliny Wajgert.Ma już tylko jeden pęd a wszystkie siewki są oczywiście
pojedyncze.Dzisiaj odkryłem,że duży krzak w bordowym kolorze bardzo komuś podobał się i pod moją nieobecność przyszedł z łopatą.Nie płaczę za
nim ale tuż obok rósł duży, kwitnący Anemonopsis i mógł zostać zniszczony.Ciemiernika w kolorze żółtym mam pojedynczego.Nie jest to
kolor intensywny ale ten bardzo mi się podoba.Na teraz nie mam fotki.

Dzisiejszy dzień nie jest dobry na robienie zdjęć więc fotki slabe.

Pierwiosnki ząbkowate za chwilę zakwitną.U mnie sieją się obficie ale tylko w jednym kolorze.
Obrazek

Zakwitają przylaszczki-Mottled Leaf
Obrazek

[ Pełna różowa[/b]
Obrazek

Elison Spence
Obrazek

Millstream Merlin
Obrazek

Urdzik górski z pąkami
Obrazek

Alida
Obrazek

Flavus
Obrazek

Tulipan -bez nazwy
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

A czy ten ciemiernik o czerwonej łodydze zawiązuje nasiona? czy on dopiero pierwszy raz kwitnie? :) On wygląda przepięknie.

Co do orlika 'Woodside Strain' to albo ja, albo Ty mamy źle opisaną odmianę :wink: Moje orliki teoretycznie 'Woodside Strain' nie są jasnozielone teraz - są raczej bordowawo-zielone, czerwonawe, sinawe, czasem w plamy. Mam jednego orlika kupionego w zeszłym roku jako 'Variegata' po prostu i on jest właśnie taki jasnozielony teraz. Masz może zdjęcie tego swojego orlika w pełni wegetacji? Z chęcią porównałbym go z tymi moimi :)

Zupełnie zapomniałem, że obrazki plamiste są zagrożone wyginięciem w Polsce. Piękną kępę ich masz, kwitną już u Ciebie?

Piżmaczka znałem z nazwy ale nie potrafiłem przypisać do rośliny - ale już sprawdziłem :wink: Fajna roślina, może nie jest spektakularna ale mi się podoba :)
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Górki,pagórki i reszta.

Post »

Ciemiernik o czerwonej łodydze kwitnie u mnie pierwszy rok ale to jest siewka.Tak twierdzi osoba od której dostałem go w prezencie.Oczywiście
nie zna nazwy ale umówiony jestem na spotkanie i zobaczę czy matuś ma też taką łodygę.Orlika kupiłem w szkółce pod taką nazwą.Variegatę
w sprzedaży nie spotkałem.W książce Eugeniusza Radziula "Wśród kwiatów" opisany jest orlik Aquilegia vulgaris Woodside Variegated". Liście
tego orlika mają żółte plamy i nacieki.Po kilku latach uprawy zamiera.Daje samosiew ale tylko 50% powtarza cechy.Moje orliki są na pewno
siewkami bo mam je bardzo długo.Czy w szkółce uzyskam prawidłową nazwę ? W ofercie są orliki pod nazwą,którą ja podałem ale zapytam.
Obrazki jeszcze nie kwitną ale w swoim czasie tak.Na początku miałem tylko trzy sztuki.Teraz jest więcej.Niestety, nie mam zdjęć z ubiegłych lat.
Z poprzedniego laptopa dym poszedł.

Skalnice już za chwilę
Obrazek
Obrazek

Siewki ranników
Obrazek

Anemone flaccida
Obrazek

Irys S.J Dijt
Obrazek
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”