Delonix regia,Płomień Afryki - nasze doświadczenia

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Adrian321
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 31 sty 2021, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Delonix regia,Płomień Afryki - nasze doświadczenia

Post »

pH ziemi wynosiło prawie około 8. Nie działałem po omacku, dlatego postanowiłem je zmniejszyć. Co do nawozu zakwaszającego ogarnę w najbliższym czasie teraz niestety już po ptakach muszę obserwować co się stanie po fusach kawy (6 pH). Kiedyś czytałem że działają super + nawożą ziemię. Ale cóż uczę się. :D
Co do okresu spoczynku to dzięki zapamiętam do następnej zimy jeszcze trochę czasu więc git. Światła na tą chwilę otrzymuje od momentu prostowania listków do jej składania około 12/12. Kamienie to tylko element dekoracyjny. Okej zostaną jeszcze dziś usunięte. Opcje nawadniania wyrzucę będę stosować jedynie w czasie długiej nieobecności. Wilgotność będę sprawdzać klasycznie palcem. Wielkosc doniczki jest taka ponieważ dostałem ją w komplecie przez to w niej wylądował delonix. Nie wiem też czy przypadkiem jako pierwsza taką roślinę nie rzuciłem się na głęboką wodę po przeczytaniu tego działu. :/ Może akurat się uda. W każdym razie dzięki za szybką odpowiedź. :D
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delonix regia,Płomień Afryki - nasze doświadczenia

Post »

Płomień Afryki, wysiewany w 2016.
Obrazek

I siewka płomyka, która dzisiaj się pojawiła:
Obrazek
JanLagunionok
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 7 gru 2022, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Delonix Regia - czerniejące końcówki głównej łodygi

Post »

Dzień dobry.
Moje płomienie mają już dwa lata i generalnie mają po ok 1,5-1,8 metra. Pierwszą zimę przeżyły bardzo dobrze zrzucając liście a na wiosnę eksplodowały. Są cudne, ale w tym roku mam problem.
Na wszystkich po kolei czernieją mi końcówki głównej łodygi / pnia. Obciąłem na jednej czerniejący koniec, ale to idzie dalej w dół. Ma ktoś pomysł o co chodzi? Dodaję zdjęcia.
Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek

Obrazek
bartek1h
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 mar 2023, o 16:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Delonix regia,Płomień Afryki - nasze doświadczenia

Post »

Dzien dobry
Pod koniec listopada wysiałem dwa nasiona delonix i aktualnie drzewka są takie jak na zdjęciach. Drzewko po lewej od kilku dniu zaczeło gubić liście od dołu. Jeśli chodzi o stanowisko i podlewanie to nic nie zmieniałem natomiast po przyjżeniu się zobaczyłem ze łodyżka jest pęknięta 😥podłużnie. Pytanie czy to bedzie rosło czy to koniec przygody bo widze że na drugim tez robi się szczelina. Przy ziemi na łodyżce jest też jakis biały nalot 🤔 co to może być?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
5piotrek7
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 6 lip 2023, o 15:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Delonix regia,Płomień Afryki - nasze doświadczenia

Post »

Mój całkiem nieźle się trzyma. Stoi blisko okna i nawilżacza powietrza. Sąsiedztwo tego drugiego urządzenia bardzo dobrze mu robi bo mimo okresu zimowego wypuszcza nowe gałązki.
Obrazek

Obrazek
Powiększyłam. Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”