Dżungla w bloku

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Dżungla w bloku

Post »

Pozwoliłam sobie zajrzeć do Twojego wątku, Norbercie, by najserdeczniej podziękować Ci za zgłoszenie mojej kandydatury w konkursie. ;:167
Zastanawiam się jedynie, jak to się stało, że nie mieliśmy wzajemnego kontaktu, a takie ciepłe słowa o mnie napisałeś.

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 :wit
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dżungla w bloku

Post »

Witaj serdecznie. :wit

Forum niby jest duże, ale z drugiej strony czasami można trafić na ciekawe wątki, w których widać pasję do roślin. :) Niektóre takie sobie od czasu do czasu podczytuję (anonimowo) i tak kiedyś trafiłem na Twój wątek. :) Stąd moja nominacja, bo uważam że takie osoby jak Ty Lucyno wnoszą dużo dla naszego forum jednocześnie przekazując w tych trudnych dla wszystkich czasach pozytywną energię. :)

Pozdrawiam cieplutko :)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
eldo
200p
200p
Posty: 362
Od: 12 lis 2011, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Dżungla w bloku

Post »

Norbert mam pytanie. Zakupiłem ten nawóz peters alluonder 20-20-20. On jest niby do odżywiania dolistnego. Ja natomiast stosuję również do podlewania. Czy też tak robisz?
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dżungla w bloku

Post »

Jest to nawóz, który można stosować dolistnie i doglebowo. Osobiście stosuję tylko drugą opcję.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dżungla w bloku

Post »

:arrow: Witajcie w Nowym Roku. :wit

W końcu udało mi się znaleźć trochę czasu żeby odświeżyć oba moje wątki. Uznałem, że Nowy Rok to dobry na to dzień.
W międzyczasie oczywiście wpadło trochę nowości, dzisiaj pokażę większość z nich. :)

Philodendron billetiae
Obrazek

Obrazek

Philodendron Florida Beauty
Obrazek

Philodendron Pink Princess, handlowa wersja marble. Mam kilka tych filodendronów i ten trafił się najładniejszy. Po prawej najnowszy listek. :)
Obrazek

Philodendron Snowdrift
Obrazek

Philodendron giganteum variegata
Obrazek

Obrazek

Homalomena sp. Thailand
Obrazek

Homalomena Black Velvet
Obrazek

Obrazek

Syngonium Milk Confetti
Obrazek

Monstera adansonii Indonesian Marble, taki od razu wyszedł młody listek. :)
Obrazek

Monstera adansonii variegata, to jeszcze nie jest finalne wybarwienie, normalnie młode liście powinny być tak samo wybarwione jak u Philodendron Florida Ghost
Obrazek

Alocasia Melo
Obrazek

Obrazek

Epipremnum Manjula
Obrazek

I teraz parę porównań jak urosły mi rośliny w dość krótkim czasie.

Philodendron Jose Buono
Pierwsze zdjęcie z sierpnia zeszłego roku, miał dwa liście. Dzisiaj ma już ich 8, czyli wychodzi jakieś 2 liście na miesiąc. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Philodendron gloriosum, pierwsze zdjęcie również z sierpnia. Obecnie wypuszcza coraz większe liście i już zaczął się płożyć.
Obrazek
Obrazek

Apoballis acuminatissima
sierpień 2022
Obrazek
obecnie
Obrazek

Philodendron Florida Ghost
sierpień 2022
Obrazek
obecnie
Obrazek

Anthurium crystalinum Silver
sierpień 2022
Obrazek
obecnie
Obrazek

Alocasia Jacklyn
sierpień 2022
Obrazek
obecnie
Obrazek

Alocasia scalprum
czerwiec 2022
Obrazek
obecnie
Obrazek

Philodendron hederaceum variegata
czerwiec 2022
Obrazek
obecnie
Obrazek

Taki wzrost można uzyskać zapewniając optymalne warunki uprawy. Oczywiście finalnie i tak zależy od danego gatunku/egzemplarza, ale im lepsze warunki, tym większa szansa na lepsze rezultaty. :)
:)
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Dżungla w bloku

Post »

Długo trzeba było czekać - ale przecież warto było! :D

Piękne rośliny. Niesamowicie kolorowe liście, przyrosty dla mnie zadziwiające i nieosiągalne - po prostu cuda na kiju jak nas mawiają... ;:173

Nie wyróżniam tym razem poszczególnych roślin bo długo by trzeba było pisać. Po prostu pokaz jest rewelacyjny i powalający. Brawo!! ;:138 ;:138 ;:138
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dżungla w bloku

Post »

Dziękuję bardzo. ;:138
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Maciek13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1395
Od: 9 cze 2017, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zofianka Górna

Re: Dżungla w bloku

Post »

Wspaniałe rosliny ;:138 Powodzi im się u Ciebie. Ja niedługo stanę się posiadaczem anthurium crystallinum pochodzącego z nasionka. Już się nie mogę doczekać. Twoje crystallinum silver jest cudowne, jakie dorodne. ;:oj
Czekam na nowe fotki. ;:180
Dondarion
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 29 sty 2023, o 06:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Dżungla w bloku

Post »

To jest niesamowite. Bardzo podziwiam włożony czas i serce.
Awatar użytkownika
Traffcia
100p
100p
Posty: 112
Od: 7 kwie 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. łódzkie

Re: Dżungla w bloku

Post »

Jej, ile wspaniałych, nowych rarytasów i jak super rosną. ;:215 Chciałam podpytać o hillo beauty - jakieś wskazówki jak uprawiać tą roślinkę?
Pozdrawiam
Beata
Awatar użytkownika
magda111123
200p
200p
Posty: 388
Od: 29 maja 2014, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łańcut

Re: Dżungla w bloku

Post »

Dawno mnie tutaj nie było. Przyszłam pooglądać co słychać nowego na parapetach, choć w Twoim Norbercie przypadku to chyba wypada powiedzieć co nowego w mieszkaniu ;:333
Imponujące to Anthurium Silver, czy masz porównanie w uprawie do 'zwykłych' odmian anturium, tzn. czy jest dużo bardziej wymagające?
Pozdrawiam, Magdalena
Kwiat jest uśmiechem rośliny. Peter Hille
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Dżungla w bloku

Post »

Witajcie :wit

Czy Anthurium crystalinum silver jest takie same w uprawie, jak marketowe, typu np. andreanum? Z moich obserwacji, to zależy jakie warunki mu zapewnisz. Gdy będzie miał ciepło będzie szybciej rósł. Mój po wyniesieniu z witryny zatrzymał się na razie we wzroście. Różnica w temperaturze zaledwie parę stopni (obecnie naokoło 21 - 22).
Światło, raczej preferuje jasne stanowisko, mój jest pod lampą, więc ma stałe warunki świetlne.
Z drugiej strony raczej powinny wystarczyć normalne warunki mieszkaniowe, jednak wzrost może być słabszy w okresie jesienno-zimowym.

Traffcia pisze: 1 mar 2023, o 22:06 Jej, ile wspaniałych, nowych rarytasów i jak super rosną. ;:215 Chciałam podpytać o hillo beauty - jakieś wskazówki jak uprawiać tą roślinkę?
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale dopiero teraz znalazłem trochę czasu.
Hilo Beauty mam od paru miesięcy i to najgorszy okres dla roślin tropikalnych, a zwłaszcza Caladium, do której grupy jest przypisana ta roślina.
Jeśli Caladium, to może albo zrzucić wszystkie liście na kilka tygodni, albo zostaną dwa, trzy i pokrój będzie wyciągnięty. Lampa trochę ratuje sytuację, ale cudów ciężko oczekiwać. Mój nie wygląda najlepiej.
Jako, że dopiero teraz nadchodzi czas, w którym te rośliny o wiele lepiej rosną, to dopiero za kolejne kilka miesięcy będę mógł wyciągnąć więcej wniosków.
Wstępnie mogę założyć, że bardziej mu do Caladium niż do Alokazji, chociaż i ta druga też jest chimeryczna w uprawie uwzględniając nasze mieszkania.
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
Awatar użytkownika
Katarzyna260
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 13 lis 2022, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dżungla w bloku

Post »

Z uwagi na to,że jestem nowa przeczytałam chyba wszystko na forum :D Chylę czoła za wiedzę i piękne okazy. Jak znajdziesz wolna chwilę i chęci, odśwież szatę graficzną, czyli zdjęcia swojej kolekcji. :D Pozdrawiam.
"To nie wiek decyduje o tym, kto jest wredną świnią, tylko osobowość."-Natasza Socha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”