Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
pitres
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 20
Od: 7 maja 2015, o 08:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Buty do prac ogrodniczych

Post »

Hej wszystkim, jakie polecacie buty jesień-zima do prac ziemnych/ogrodowych? Buty za kostkę, najlepiej z materiału który łatwo umyć.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Post »

Nie chcę się narazić na kryptoreklamę, ale super sprawdzają się kalosze z wkładką firmy Lemigo.
Pozdrawiam Lucyna
kasiam22
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 25 lis 2020, o 16:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Post »

Zamówiłem rękawice z Cellfast. Jak przyszły i je przymierzyłem to byłem zakochany jak w swojej zonie :D
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Ogrodowy design

Post »

Temat zakładam tak trochę żartobliwie.
W Sylwestra sadziłam do gruntu "choinkę". Było ciepło, ale wiało i mnie "zawiało" . Niby jestem piękna i młoda, ale 40tka w tym roku ;:219 No i weszło mi "lumbago" w plecy.
Poszłam po rozum do głowy i po raz pierwszy zakupiłam jeansowe "ogrodniczki". Mają tył zabudowany, więc powinny się sprawdzić, mam nadzieję :D
Z "must have" ogrodowego używam na co dzień: kalosze piankowe z wkładką, Kurtka dresowa lub dres + polar, chustka wielofunkcyjna na głowę lub szyję.
Na "wybieg" raczej taka moda się nie nadaje, ale może warto trochę opisać w czym wykonujemy prace ogrodowe. Jednemu się to przyda do roboty, inny uzna to za "fashion" :wink:
Pozdrawiam Lucyna
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Post »

Potwierdzam, kalosze są super, lekkie i ciepłe. mam dwie pary; wysokie - te już raczej używam do lasu na grzyby i drugie krótkie do kostki. Na późnojesienne i wczesnowiosenne prace są idealne. Miałam fajną ogrodową zapaskę- fartuszek z kilkoma różnej wielkości kieszeniami, gdzieś przepadła. Była wyjątkowo funkcjonalna np przy pracy przy pomidorach. Sekatorek, nożyczki, sznurek, troczki, przypinki, klipsy i jeszcze różne drobiazgi miały swoje kieszenie i miałam przy sobie, nie plątały mi się pod nogami a w szklarni, wiadomo ciasnota :D
Pozdrawiam! Gienia.
Geo
50p
50p
Posty: 79
Od: 15 lut 2008, o 14:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie rękawiczki do pracy w ogrodzie?

Post »

Reniak pisze: 22 lut 2013, o 20:43 A ja najbardziej chwalę sobie skórzane rękawiczki ,kupuje je na targu po ok 16-17 zł ,ale wystarczają mi na dwa sezony, zwłaszcza przydatne są na wiosnę i jesień bo nie marzną mi ręce , oraz przy różach. :D
Ja też od wielu lat skórzane. Odkupuję na ogół używane po 10-15 PLN na portalach typu olx. Wszystkie tzw "ogrodowe" to szajs.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1064
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Post »

Bez przesady. Tzw. ogrodnicze mają średnią trwałość, ale też kosztują grosze. Natomiast do róż, malin, itp. kolczaków mam rękawice tzw. spawalnicze z grubej skóry. Jeśli się ich nie zamoczy są praktycznie niezniszczalne.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4205
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Rękawiczki i inna odzież do pracy w ogrodzie

Post »

Ja używam rękawice tylko materiałowo-skórkowe. Miękkie, wygodne a trudne do przebicia. Na ogół do kupienia w średniej jakości wykonania, ale to nie przeszkadza. Potoczna ich nazwa na portalu aukcyjnym to 'z koziej skóry'. Od ok. 5,- za parę. Polecam!
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”