Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Misza123
100p
100p
Posty: 114
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy,
Rabatówka Kurfurstin Sophie jest bardzo piękna. Ładnie u Ciebie się rozrosła. U mnie jeszcze krzaczki są młode, to i małe. Kwiat jest ciekawy, bo środek ma wyrazisty a do tego lekko pachnie.

Daysy,
Zapomniałam dodać, że masz ładne, dorodne lilie. Ja czekam, żeby się moje rozrosly
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Ceglasto-miedziany liliowiec i ten drugi na fotce poniżej są przepiękne. Także róża Kronenourg wygląda fascynująco. Bardzo lubię takie dwukolorowe odmiany. Mam u siebie Burgundy Ice i zamówiłam jeszcze Eddy Mitchell. Obie mają ciemne płatki z jasnym spodem.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Zdjęcia Kurfurstin Sophe zachęcające ;:167 . Różyczkę La Villa Cotta zakupiłam zachęcona zdjęciami z forum. Nie jest jeszcze tak rozrośnięta jak Twoja, ale już w pierwszym roku byłam z niej zadowolona ;:333 . O Lacre jeszcze nie mam zdania- myślałam, że będzie miała większe kwiaty. Nie wiem czy one takie są, czy to tylko w pierwszym roku i się poprawią. Przekonam się już za kilka miesięcy.
Tez się skusiłam na Eddy Mitchell-bardzo ciekawa jestem tej róży.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7889
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Dziękuję za radę ,dobrze ,że zapytałam ;:196
Obłędne masz historyczne róże ,cud ,miód po prostu :!:
Czy na fotce ,gdzie widać rękę to nie ''Kardynał Richelieu''
Mam tę różę po poprzednikach w formie żywopłotu.
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, :wit Kolejna różyczka mnie zachwyciła róża Kurfurstin Sophe ,szkoda że nie jest niższa bo bym napawano ją zamówiła.
Ma takie cudowne kolorki.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam Was kochane dziewczyny ;:167


[/quote]Karo,[/b] dziękuję ;:167 , nie wiem czy nie byłabyś nim rozczarowana w realu, niemniej sprawiłaś mi ogromną przyjemność.
Coś w tym jest, że podobają się nam ogrody inne niż nasze. Ja u Ciebie podziwiam Twoje oryginalne rośliny, pięknie rozplanowane, nieoczywiste rabaty, widzę to czego brakuje w moim ogrodzie, czyli takiej trochę tajemniczości, którą dostrzegam w Twoim.

Gosiu, Sophie tworzy piękny krzaczek, warta jest zastanowienia nad zaproszeniem do ogrodu, nawet jesienią ma dużo pąków, czasem nie zdążą się rozwinąć.
Liliowce szybko się rozrastają, niedługo będziesz się zastanawiała, gdzie je poprzesadzać ;:333 , szkoda, że tak krótko cieszą oczy.



Corazonbiancorzeczywiście oba liliowce na rabatach dają bardzo mocny akcent, trudno ich nie zauważyć.
Kronenbourg ma piękne kwiaty dla mnie jednak stanowczo za mało.Zbyt długa przerwa między kwitnieniami, ale wielkokwiatowe raczej tak mają.
Obie wymienione przez Ciebie róże są piękne, do ogrodu jednak wybrałabym tę pierwszą, choć mam kilka wielkokwiatowych w ogrodzie.


[/quote]Emi[/b] La Villa Cotta tylko tak niewinnie wygląda w pierwszym roku, prawdziwie swoją urodę i siły witalne pokazuje już od drugiego roku, trudno ja zatrzymać jak się rozkręci. Mam nadzieję, ze posadziłaś ją na tyłach rabaty :)
Osobiście Lacre chyba bym jej nie kupiła do mnie trafiły jako gratisy, więc zostały, jednak nie mogę powiedzieć, że nie są w moim guście, pewnie wolałabym rabatówkę, jednak darowanemu koniowi......


Agnieszkocieszę się jeśli pomogłam podjąć decyzję ;:173 , Chyba historyczne mnie kochają ;:224 , chyba z wzajemnością zresztą.
Nie wiem kochana co to za różyczka, na Kardynała chyba za jasna ale nie widziałam jej na żywo, trudno więc cokolwiek powiedzieć. Może wstawiłabyś kilka zdjęć i byśmy porównały.



Wandziu Sophie zapewne dobrze mieć ze względu na obfite kwitnienie, wiąże mnóstwo kwiatów i w pierwszym i drugim kwitnieniu.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1155
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Kurfurstin Sophie jest przepiękna ;:167
Daysy, uczta dla oczu.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2564
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jak się zachowuje Kosmos w upalach ipelnym słoncu oraz w ulewach? Pozostałe cudowne,zdrowe i dorodne aż sie czuje zapach przez ekran :D . Kiedy i czym je pryskasz?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam Was

Wczoraj pomyszkowałam w swoich folderach i dzisiaj na tapecie ciąg dalszy lit, "L" Ponieważ Lady Emma Hamilton nie przeżyła zimy w donicy i zostało po niej tylko wspomnienie i kilka zdjęć, więc nie będę Wam nią zawracać głowy i przejdę od razu do Lady of Shalott . Zakupiona w 2017 roku szybciutko się zadomowiła, niestety ścisk na rabacie i szybki wzrost powodował, że co jakiś czas trzeba było zmieniać jej miejsce, co jak wiecie nie sprzyja rozwojowi żadnej rośliny tym bardziej różom.
Bardzo ją lubię i szukam ciągle najlepszego miejsca by mogła pokazać na co faktycznie ją stać a wierzcie mi potrafi być piękna.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to już młodziutka patyczkowa 2020r.
Obrazek

Obrazek

Lavender Ice
2019r, 2 szt. Krzaczek bardzo niziutki, dobrze, ze posadzona z brzegu rabaty, bo nie byłoby jej widać, w II połowie lata łapie czarną plamistość. Jak na malutki krzaczek ok 40cm wysokości nawet kilka kwiatów dobrze wygląda, zwłaszcza gdy są tak okazałe.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lawender Blue 2016, wielkokwiatowa kupiona w markecie jako róża francuska, pachnąca :wink: . Krzaczek bardzo słaby od początku, przesadzony 2-krotnie, dopiero w tym roku coś tam pokazał, taki drapak
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgorzato tak Sophie to jedna z ładniejszych róż i jednocześnie zdrowszych, przez co zawsze wygląda dobrze.

Igo o Kosmos odpowiedziałam u Ciebie. Staram się w ogrodzie nie pryskać, jednak profilaktycznie wiosną robimy jeden oprysk Mospilanem na robactwo, to również ze względu na ćmę bukszpanową, która coraz częściej daje o sobie znać.
Na choroby rzadko pryskamy, staramy się jak najmniej stosować chemię na rabatach, przez to czasem historyczne w połowie sezonu nie wyglądają najlepiej.
Obiecane zdjęcie Kosmos w czasie deszczowej pogody, nie wiem czy to będzie miarodajne, jednak masz dla porównania krzaczek Herzogin Christiana i Kosmos po deszczu. Kosmos na pierwszym palnie,chyba nie wypada najgorzej.

Obrazek

Na pewno po długotrwałych deszczach kwiaty nie wyglądają najlepiej, często te mocno rozwinięte dostają "piegów", leżą na ziemi lub są otrzepane, nie zauważyłam natomiast by zagniwały pąki.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Deysy, skusiłaś mnie i zrobiłam sobie prezent na Walentynki ;:167 do zamówionych róż dołączyłam róże Kurfurstin Sophe a co tam zawsze
gdzieś ją wcisnę :tan
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Wando, zazdroszczę ja na razie nie mogę sobie na żadną pozwolić, brak miejsca na dalsze szaleństwa ;:145 . Być może coś się rozluźni. Postanowiłam troszkę przemeblować niektóre rabatki jedne z uwagi na szalejącego kreta i nornice inne z uwagi na rozmiary niektórych bylin. Będzie pracowita wiosna ;:108
Dzisiaj znowu widzę dziurę przy Dioressence, ręce opadają, rabaty przekopane, róże praktycznie w powietrzu.
Może masz jakiś skuteczny sposób na pozbycie się tego draństwa z ogrodu ;:224 .
Ciekawa jestem co z cebulkami, jesienią wkopywałam je zaprawione popiołem drzewnym z wodą i płynem do naczyń, podobno skuteczny sposób na gryzonie, czy się sprawdzi zobaczymy ;:131 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, róże które były podgryzione przez norniki i teraz słabo kwitną przesadzam do przysłowiowego kąta a na ich miejsce zamówiłam 9 róż.
Popiół i płyn do naczyń , sadzenie czosnku między cebulkami nic nie dało. Daysy wysłałam wiadomość na PW.
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy, proszę napisz do mnie na PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”