Previcur Energy

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Previcur Energy

Post »

Agneska pisze:choć smrodek podejrzewam, że jest większy...
A Ty piekłaś kiedyś mięsko w rękawie? :lol: Rękaw się zawiązuje. Z obu stron :lol:
A ziemióry podobno są jak ma się lekką rączkę do podlewania :wit Jeśli zdecydowałabyś się na chemię na robactwo, to spróbuj podlać roztworem Mospilanu.
Awatar użytkownika
Agneska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1624
Od: 1 lis 2015, o 09:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Previcur Energy

Post »

Muszę spróbować z tym rękawem do pieczenia zamiast Previcuru.
No cóż, inhalacje to też forma relaksu ;:198
Może niekoniecznie inhalacje z ziemi zapiekanej z ziemiórkami, Pythium, Borytis, Phytophtora i innymi podobnymi ale na pewno zdrowsze to niż inhalacje z Previcuru.
Pozdrawiam
Agneska
NocnaRyba
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 8 maja 2020, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Previcur Energy

Post »

Mieliśmy w tunelu jakies 50 truskawek, pomiędzy krzaczkamk rozłożona słoma. Większość truskawek padła z powodów nieznanych, i to zaczęło się praktycznie od razu po posadzeniu (ziemia byla nowa). Już nie dosadzaliamy a to co rosło to jakoś rosło. Teraz jak robiłam porządki to się okazało że w jednym miejscu pod słomą rozrósł się taki oto grzyb (zdj). Nie mogę usunąć całej tej ziemi, czy odkazic ją wystarczy? Np tym Previcurem? Mam posadzić kolejne truskawki żeby się już przyjęły ale jak sadzic do takiego grzyba!?
Obrazek
Awatar użytkownika
duploboss
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 gru 2022, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Previcur Energy

Post »

Mam kilka pytań odnośnie Previcur / Magnicur energy:

1. Czy można użyć środka już na etapie siewek czy też dopiero przy rozsadach ? A może podlać od razu nasiona po posianiu ?
2. Czy zabieg należy powtórzyć np. po wysadzeniu rozsad do gruntu lub tunelu ?
3. Czy środka można użyć do różnych / wszystkich warzyw i kwiatów czy tylko do określonych np. pomidorów, ogórków ?
4. Czy Proplant 722 jest środkiem o takim samym działaniu ?
Pozdrawiam, Jacek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Previcur Energy

Post »

Jeśli nie masz pewności, że podłoże jest czyste, bez patogenów to podlej po posianiu nasionek.
Jest dwa typy zgorzeli : przedwschodowa i powschodowa. Widzimy oczywiście tylko powschodową bo nasionka wychodzą. Przy przedwschodowej nasionka mogą zgnić i nawet się nie zorientujemy. Wtedy sądzimy , że chyba nasionka były przeterminowane.
Magnicur energy zawiera dwie substancje czynne: propamokarb i fosetyl, a proplant tylko propamokarb.
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
duploboss
50p
50p
Posty: 92
Od: 17 gru 2022, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Raszyn

Re: Previcur Energy

Post »

Dziękuję za informację.. Spora różnica w cenie środków i się waham, który zakupić. Do siewek stosuję Kronen do wysiewu więc raczej ok, ale w tunelu zwykła kupna ziemia do warzyw więc tutaj nie mam pewności..
Pozdrawiam, Jacek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Previcur Energy

Post »

Najbardziej narażone są młodziutkie siewki, do około 5-ciu tygodni. Później już dają radę, jeśli masz dobre podłoże do siewu i nie obawiasz się choroby możesz zrezygnować z previcuru. To fakt, jest bardzo drogi ale wyjątkowo skuteczny.
Najlepiej poczytaj etykiety rejestracyjne obydwu środków i sam zdecyduj.
Jeśli ktoś ma wyjątkowo cenne nasionka i ich niewiele to powinien się zabezpieczyć.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”