Mój ogród niepokazowy cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, szkodnik ogrodowy to - Bravo, mój posokowiec bawarski. Podejrzewam go, bo chyba cebulki same nie wyszły na wierzch? :wink:
He, he, widzę, że i Ciebie dopadł szał zakupów ;:306 Cóż robić, nie potrafimy się oprzeć pokusom i nasza silna wola, okazuje się niezwykle słabiutka :;230 Sama też uległam i już się zastanawiam, jak wszystko rozplanować, żeby posadzić zamówione róże oraz byliny? Zaczynam łakomym okiem spoglądać na trawnik i przymierzam się do poszerzenia jednej z rabat. Trzeba będzie jeszcze męża jakoś przekonać, że jest to całkowicie niezbędne :;230
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Lilia pajęcza? :shock: A cóż to? :shock: W życiu czegoś takiego nie widziałem…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

witaj,dopiero teraz zauważyłam nowy wątek,zimowe zdjęcia piękne ,ale ja zdecydowanie wolę wiosenne :D czekam już na wiosnę z utęsknieniem,pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

I żeniszki wzeszły? :) Zaraz luty się skończy i do wiosny już niewiele zostanie na szczęście :)
Zakupy super :) 'Mystery Dream' miałem u rodziców - bardzo fajna odmiana, a dzięki zwielokrotnionym płatkom długo kwitnie. 'Monika' też powinna długo kwitnąć.
I przypomniałaś mi o liliach złotogłów... chyba też muszę poszukać jakichś odmian :D

Co do Lycoris aurea to wiesz, że jego uprawa wcale nie jest taka prosta ? :wink: One wypuszczają liście późnym latem - po kwitnieniu, liście utrzymują całą zimą i wiosnę. Na lato zasypiają. Budzą się latem kwitnąc a później znowu liście :wink: Czyli łatwo wywnioskować, że ją trzeba uprawiać w donicy bo liście muszą utrzymać się przez zimę a ten gatunek nie znosi mrozów przecież :wink: Ja mam tę roślinę od wielu lat - dopiero w zeszłym roku zakwitła pierwszy raz :wink: A jest już sporą kępą cebul :wink: I zdobi teraz salon pióropuszem sino-zielonych liści :wink:
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie Kochani Goście,
No cóż, znów nie dotrzymałam obietnicy, że będę częściej zaglądać do swojego wątku :oops:
Trudno, nie będę się usprawiedliwiać, bo tego się nie da usprawiedliwić ;:223
W każdym razie dziękuję, że mimo nieobecności gospodyni zaglądacie ;:180 ;:196

Wandziu, jak na razie, to na tych pierwszych nasionkach poprzestałam :D ale muszę się pochwalić, że żeniszki ładnie wzeszły i póki co żyją. Dziękuję za życzenie, trochę jasnych dni ze słonkiem było, ale się skończyły ;:174

Lucynko, szkoda Twoich heliotropów, dobrze, że posiałaś więcej, to może z tych drugich będziesz mieć pociechę.
Wnusia coraz bardziej absorbująca, odkrywa różne zakamarki do których można zajrzeć i powyciągać różne ciekawe rzeczy, np. zakrętki od słoików, tasiemki i wstążeczki, albo pokrywki :lol:

Danusiu, dzięki za odwiedziny, zobaczymy jakie będą te nowe nabytki :D Właśnie przeczytałam informacje Karola o tej pajeczej i trochę się obawiam czy doczekam się na kwiat ;:306

Dorotko-dorotka350 tak się domyśliłam później, że to chodzi o Twojego pieska, ale to on Ci kopie po rabatach??? Też kiedyś miałam pieska, który kopał ale tylko w poszukiwaniu nornic, tam gdzie były korytarze.
Mój mąż to pewnie by się ucieszył gdybym mu zabrała trochę trawnika pod kolejną rabatę :lol: tylko, że ja już się obawiam, że nie podołam - i tak mam roboty pod dostatkiem, obowiązków pozaogrodowych mi przybyło a sił raczej z wiekiem nie przybywa ;:7

Loki, ja też nie widziałam tego cuda, mam nadzieję że zobaczę nie tylko na zdjęciu z oferty :;230

Dorotko-dorcia7, dobrze, że jesteś w nowym wątku ;:168 Ja też już mam dosyć tej nijakiej pogody i czekam z niecierpliwością na wiosnę ;:65

Karolu donoszę, że żeniszki wzeszły i mają się dobrze (na razie :wink:) Trochę się zmartwiłam gdy przeczytałam, co napisałeś o lilii pajęczej, ale to tak jest jak się kupuje pod wpływem impulsu ;:173
Spodobała mi się to kupiłam, na szczęście tylko jedną cebulę, więc w razie czego nie będzie mi szkoda jak przygoda z tym cudem zakończy się fiaskiem :roll:
Z Twojego opisu wynika, że Lycoris zachowuje się podobnie jak L. candidum, która też wypuszcza liście przed zimą (z tym, że one nie marzną zimą) a wiosną wypuszcza z tej rozety pęd kwiatowy, który zakwita wczesnym latem, a potem zanika (usycha).
Wsadzę ją do doniczki i na zimę powędruje do piwnicy z oknem. Tam jest zimą temperatura +/- 8⁰.
Zobaczymy, jak się nie polubimy, to płakać nie będę :wink:

Parę aktualnych fotek pokazuje, że coś się powoli zaczyna dziać w ogrodzie :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jakaś wyrywna hosta wyściubiła nosy spod ziemi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie, życzę miłej niedzieli i dobrego tygodnia, najlepiej ze słoneczkiem :wit ;:168

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Ha! No to trzymam mocno kciuki!

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko będziemy podziwiać piękne lilie. ;:65 Martagony mnie zawsze kusiły, ale chyba moja gleba niezbyt odpowiednia dla nich.
Runianka ma już ładne pąki, ale ranniki najbardziej słoneczne. ;:oj
Wszyscy czekamy na ciepło, żeby wyjść z dzieciakami na dłuższe spacery. U nas ospa, więc trzy tygodnie nie byli u mnie, za to jeżdżę do nich. :D
Całusy dla babci i ;:196 Antosi.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Ranniki juz świecą wiosną i radują serce :D ; sporo ci innych kiełków wyszło; oby tylkonawrót zimy był lekki i łagodny a potem ciepły marzec to będziesz miała cudną wiosnę. Ciekawa jestem tych twoich lili pajęczych; szukałam w necie ale nic mi nie wyskoczyło... to martagony są?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witajcie Kochani :wit
Nareszcie pogoda sprzyja spacerom po ogrodzie, a wczoraj i dziś udało mi się nawet trochę popracować. Antosia spacerowała pod opieką dziadka, a ja chwyciłam za sekator i grabki i uporządkowałam część rabat. Przycięłam do ziemi anabelki, usunęłam suche kwiatostany bukietówkom (te, które nie zostały zerwane przez wiatr :wink: ), wygrabiłam suche liście z części rabat i opadnięty susz z tuj, pod którymi wychodzą iryski, krokusy, tulipany. Można powiedzieć, że zrobiłam z 1/10 tego co powinno być zrobione na przedwiośniu ;:306
No i parę fotek cyknęłam :D

Obrazek

Loki, mam nadzieję, że Twoje kciuki pomogą :lol:

Obrazek

Soniu, sama nie wiem, czy u mnie martagon się sprawdzi, nie zastanawiałam się nad tym, w ogóle się nie zastanawiałam robiąc to zamówienie - np. kupiłam pajęczą, która nie zimuje w gruncie i wcale nie jest łatwa w uprawie :( Dopiero Karol mnie oświecił ;:223
Dziękujemy z Antosią za buziaki, które z serca odwzajemniamy ;:196 Mam nadzieję, że dzieciaki lekko przechodzą ospę ;:108

Obrazek

Iguś, wpisz w Google lykoris aurea i na pewno Ci sie pokaże. To nie martagon, to w ogóle jakiś wyrób liliopodobny.
Muszę porozsadzać ranniki w inne miejsca, bo faktycznie wyjątkowo zdobią rabatę o tej porze roku ;:333

Obrazek

Serdecznie pozdrawiam i życzę cieplutkiego i słonecznego końca tygodnia ;:168 ;:196

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Dziękuje za info!! Gratuluje takich pięknych wiosennych widoczków!! Musze sobie zapisać ranniki do kupienia bo nigdy ich jeszcze nie miałam.
U mnie na żółto to tylko dzikuski kwitną ale bardzo je lubię.
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Witaj kochana:)

Chyba się przebudzam wiosennie, bo zaczynam zaglądać do wątków :D
Mam 6 ranników i tak się z nich cieszę, to prawda, że cieszą oko, kiedy za oknem zimno i mokro.Fakt, mają skulone kwiatki dzisiaj, ale i tak widać kolorek :lol:

Miłej niedzieli ;:3
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7671
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko...dawno noe byłam ale przebudziłam się z zimowego snu i zaczynam razem z Tobą sezon ogrodowy.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród niepokazowy cz. 2

Post »

Halszko, dobra jesteś! ;:333 Opiekujesz się wnusią i zdążyłaś już część ogrodu uporządkować. ;:63
Ja jedynie odwiedziłam działkę, połaziłam, popatrzyłam, cyknęłam jakieś fotki i tyle było mojej radości. ;:306 Zimno było, mróz jeszcze trzymał. Liści nie zgrabię jeszcze, bo u mnie najbliższe noce zapowiadają z mrozem, niech sobie zatem jeszcze poleżą, okrywając roślinki. ;:108
Pięknie Ci już kwitną ranniki, krokusiki, ciemierniki i przebiśniegi, ;:138 ;:138 nawet hosta nie może się doczekać ciepełka. ;:333
Pozdrawiam cieplutko i życzę dobrego weekendu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”