W.o. Psach cz.10

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Ja mam dwie dziewczyny, obydwie kastrowane. Starsza 10,5 roku, młodsza 5 lat. Obydwie na barfie, więc nie polecę Ci żadnych karm, bo po prostu ich nigdy nie stosowałam. Jeśli Twój piesek lubi surowe, to bym się tego trzymała i nie uzupełniała diety karmami. Kości w tym wieku należy ograniczyć, bo starszy pies gorzej je trawi i może dojść do "zatkania" psa. Przy takim karmieniu po prostu Zmniejsz wielkość dzienną porcji (ja odmierzam na wadze kuchennej) jeśli Zauważysz, że przybiera na wadze.
Ważnym składnikiem diety są surowe żołądki (żwacze) wołowe lub baranie z zawartością, czyli z trawą. Ja kupuję przez internet mrożone. Mają specyficzny zapach, nie każdemu pasuje. Mi kojarzy się po prostu z oborą :wink: . Takie żwacze w porównaniu z mięsem są bardzo nisko kaloryczne, nie można ich przedawkować, mają też florę bakteryjną odpowiednią do żołądków mięsożerców. Jak któreś z moich zwierzaków ma problem z brzuszkiem, podaję mu żwacze i jest ok :wink:
Barf nie jest taki straszny, jak piszą o nim w internecie. Nie bawię się w żaden "milion suplementów". Zwierzaki (bo kot też) dostają surowe mięso, kości, żółtka i czasem jogurt. W przypadku psów uzupełniam dietę surowymi warzywami i owocami, które psy pochłaniają w każdych ilościach. (Fajny "wypełniacz" bo nie tuczy i nie trzeba ograniczać ilości) Nie mielę roślinnych dodatków, tylko podaję w całości. Jedyne co należy pamiętać, to, że niektóre owoce i warzywa: winogrona, cebula i jej pokrewne, surowe ziemniaki, awokado są trujące.
Podsumowując, moim zdaniem Zostań przy tym, czym Karmisz piesa. Poszukaj żwaczy mrożonych i niech staną się jednym z głównych składników pożywienia, poza tym Dawaj surowe, warzywa i owoce. Powodzenia ;:333
Pozdrawiam Lucyna
werronka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 11 wrz 2023, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Ja ostatnio przeżyłam tydzień grozy jak się okazało, że moja suczka labradora ma ropomacicze i konieczna jest operacja. Ma już swój wiek ponad 11 lat, w przypadku labradorów to już staruszka. Na szczęście wszystko poszło dobrze i sunia wraca do zdrowia.
Regulamin, zapraszam.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Super, że wszystko poszło dobrze, dużo zdrowia i wielu lat życia dla suni :D ;:215
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Sąsiad kupił szczeniaka.
Zagadka - jaka to rasa?
Trudne.

Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1155
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Karelski pies na niedźwiedzie?
Łajka rosyjsko-europejska?
Dla mnie te rasy są nie do odróżnienia...

A moja psica załapała się ostatnio na tasiemca. Tak to jest, jak pies poluje na gryzonie i je zjada, wymienia się pchłami z wiejskimi burkami i.t.d. I tak niebawem znów ją miałam odrobaczyć, więc tylko przyspieszyłam podanie tabletek przeciw robalom.

Pamiętajcie o regularnym odrobaczaniu swoich psów!

Jak zastanawiałam się, co za mixa adoptowałam, to dokładnie przeanalizowałam obie w/w rasy. Moja psica jest za mała i ma zbyt lichą sierść na Karela oraz na Łajkę. Być może ma domieszkę, ale bardziej możliwe, że ma jakiegoś Staffika w sobie, w identycznym ubarwieniu, bo muskulaturę to ma, a do tego zwinna jest i szybka, jak pierun. Kawał zołzy z niej. Ten pies powinien pracować, a nie zanudzać się w mieście, w bloku. Jeszcze takie 2 psy i można by było iść na dziki - zagoniłyby podgryzając nieustannie, osaczyły i darciem mord wzywałyby myśliwego. W domu za to jest kochana i posłuszna, ale lubi polować na własną łapę i trochę podokuczać innym psom. Teraz jest grzecznym i posłusznym psem. Urobiłam się układając ją, ale było warto. :)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

pull A może to krótkowłosy Border collie?
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Pora rozwiązać zagadkę.
To łajka jakucka.
Dopiero w październiku 2019 roku łajka została oficjalnie wpisana na listę ras FCI.
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1155
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

No to jest trzecia rasa, którą nie sposób odróżnić na pierwszy rzut oka od pozostałych dwóch. Wszystkie trzy rasy są właściwie tej samej wielkości i budowy ciała oraz miewają identyczne umaszczenie: Łajka rosyjsko-europejska, Karelski pies na niedźwiedzie, no i Łajka jakucka.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2333
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: W.o. Psach cz.10

Post »

Małgorzato, ani chybi masz rację.
Jak podrośnie wrzucę zdjęcia i napiszę jak się sprawuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”