Odstraszanie ptaków

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 988
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Truskawki - cz.5

Post »

Najlepiej zamocować kruka na wędce-spinningu z włókna szklanego. ,,Fruwa'' nawet na słabym wietrze. Kruk stojący nie sprawdził się, został wręcz upstrzony na biało.
Przemalowany na krogulca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Odstraszanie ptaków

Post »

Super, ale ja pytam o konkretną sprawę. Czy Ktoś korzystał z usług sokolnika i "z czym to się je"?
Pozdrawiam Lucyna
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Re: Borówka - wybór odmiany

Post »

Moje borówki powoli zaczynają dojrzewać,macie jakieś sprawdzone sposoby aby odstraszyć ptaki ?
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5745
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Borówka - wybór odmiany

Post »

Nałożyć firanki, albo siatkę ochronną
Asia
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 988
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Borówka - wybór odmiany

Post »

U mnie trzeci rok sprawdza się kruk z tworzywa sztucznego przymocowany do końcówki mocnej wędki. Jak nie wystawiłem przy kamczatkach to były obżerki. Na testy czeka sokół wędrowny (mniejszy od kruka). Odstraszacz powinien przypominać drapieżnika występującego w pobliżu. Na międzywalu wiślanym występuje dość licznie krogulec, dlatego kruki mam lekko podrasowane.
Zdjęcie na viewtopic.php?f=5&t=47580&start=51
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3993
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Odstraszanie ptaków

Post »

U mnie plagą są sroki. Jest ich u mnie strasznie dużo, bo w pobliżu są zaniedbane, zarośnięte dużymi drzewami działki. Pomidory z dolnego pietra muszę zbierać zapalone, bo jak są czerwone to wydziobują. Są takie cwane, że robią to od strony gdzie nie widzę. Potem idę do krzaka zerwać pomidorek, a tam tylko połowa :twisted: . Dziobały mi też melony. Teraz w zimie też łażą i szukają, rozrzucają ziemię jak tylko trochę rozmarznie. Chodzą sobie dostojnie - jak to mówią "jak ekonom po gumnie" - z łapy na łapę, łebek raz na jedną stronę, raz na drugą - no po prostu bezczelność ;:oj . Będę uprawiać na tarasie truskawki i już się o nie boję. Kupiłam plastikowego ptaka, jastrzębia, do zawieszenia. Myślę też o siatce. Zobaczymy co to da ;:131
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Odstraszanie ptaków

Post »

U mnie "chowana w domu" od zeszłej jesieni "tajna broń" na krety ale i na ptaki jak sądzę ( oby tylko odstraszająca, nie koniecznie łapiąca) - kocurek - znajdek ;:183
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”