Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Drzewa owocowe
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8625
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Zaciekawił mnie ten nawóz , ale nie znalazłam . Za to znalazłam inne i informację , że ten okres uwalniania nawozu
dotyczy temperatury maks. 21 stopni , powyżej której nawóz rozłoży się szybciej .
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4021
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Kupiłam w zeszłym roku wiosną. Miałam inne nawozy i tego nie otwierałam ;:131 . Gleba na mojej działce jest bardzo uboga w azot, widzę to po wszystkich roślinach. Oczywiście badanie gleby zrobię. Porównywałam inne nawozy specjalistyczne pod truskawki i widzę, że jest w nich przewaga potasu, trochę mniej fosforu i najmniej azotu - podobna proporcja jak w tym moim, plus jest długo działający. Co jest słuszne, bo chodzi nam o owoce a nie o liście ;:173 . Ziemię kupię z Biedronki :D Właśnie przyszła mi paczka z donicami :heja . Bardzo fajne, z wkładem. Latem nie będą się tak nagrzewać a w zimie dodatkowa osłona.

Dopisuję. Dzisiaj przyszły skrzynki i zamówiłam włókno kokosowe. Będę dodawać do biedronkowej ziemi, plus perlit ;:65 Myślałam, żeby dodać kompostu, ale chyba lepiej nie. Mogła bym przywlec jakąś chorobę odglebową a na pewno ślimaki ;:174 Tak więc, mam wszystko do uprawy truskawek, no oczywiście na razie brak samych truskawek ;:173
A jeszcze zawiozłam dzisiaj ziemię z warzywnika do badania. Jestem cała w dołkach startowych na przybycie wiosny, tylko z tego co czytałam, marzec ma być chłodny i bardzo deszczowy ;:222
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Truskawka Elan, po raz pierwszy w zeszłym roku. ;:167
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21718
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Byłaś zadowolona z efektów jej uprawy Iwonko?
Jak się sprawowała no i oczywiście jaki dała plon?
To jest zwisająca odmiana?
Jolu czy już zamówiłaś te truskawki? Przyjdą lada moment czy później ? :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4021
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Iwonko, też jestem ciekawa ile, tak szacunkowo, można zebrać w całym sezonie z jednego krzaczka powtarzającej ;:131 Truskaweczki zamówione :D Piszą, że będą wysyłać wiosną - ja prosiłam, żeby po 1 marca. Włókno kokosowe przyszło, brakuje mi jeszcze ziemi. Czekam i czekam, kiedy wreszcie pojawi się w Biedronie :roll:
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Swoje truskawki w beczkach potraktowałem w tym roku po macoszemu, tzn nie schowałem ich z racji że zima była jaka była, a też nie miałem zbytnio gdzie schować.

Zobaczymy jak to przetrwają. ;:224 ;:173
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Krysiu tak to zwisająca, tylko te zwisające sadzonki nie chciały mi się ukorzenić odcięte a jak podwinęłam do ziemi nie odcinając to się ukorzeniła bez problemu.
Dziewczyny trudno tu mówić o jakimś plonie,jak się kupiło 6 sadzonek (po 3 w doniczce). Jestem zadowolona to i smaczek i dekoracja.
Owocowała stopniowo a nawet pojedynczo do grudnia. Nie lubi przesuszenia, wtedy zrobiła sobie pauzę.
Niestety nie potrafię oszacować ile z jednej sadzonki wychodzi. Gdybym miała z dziesięć takich doniczek a nie tylko dwie to można mówić o jakimś plonie.
Błażej jestem zachwycona Twoim pomysłem hodowli w beczce, to rozwiązuje podlewanie w doniczce co chwila w upały.
Co prawda nie mam jeszcze tyle sadzonek aby obsadzić beczkę, ale pomysł przyznaję cudowny. ;:333
Czy to nasadzenie jest jednostronne, tylko od strony słonecznej? Wybacz naiwne pytania, ale w tym temacie to dopiero się uczę i coraz bardziej mi się to podoba.
Bardzo Cię proszę o relację jak przezimowały w tych beczkach, bo jeśli bez problemu to byłoby fajnie. Czekam na relację.

Kochani czym nawozicie truskawkę???

Czas na ilustrację.
To sadzonki kupione i przesadzone 02.04.2022. (trzy w jednej doniczce)
Obrazek
Tak wyglądają zwisające sadzonki owocujace, które można ukorzenić, albo poczekać aż wytworzą kolejną sadzonkę... Fajna zabawa.
Obrazek
Foto 03.12.2022 już w domu, dalej nie poradziła sobie z owocowaniem, bo słoneczka zabrakło, nastała koszmarna pora roku-zima.
Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Iwona Otwory są równomiernie rozmieszczone po całym obwodzie. Szkoda byłoby mi miejsca by były tylko z jednej strony. :) Co beczka to inna modyfikacja i sam nie wiem który najlepszy. Ogólnie fajna sprawa taka beczka, bo ostatecznie jakby się przyłożyć(a nie tak jak ja) i ładnie pomalować, to fajna ozdoba to będzie, a i podjeść można. :D

Na razie też za krótki okres by ocenić całość w kwestii zbiorów ale też nie takie było moje założenie robiąc pierwszą beczke. Tylko że już są trzy. ;:306
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Błażejku to jak masz otwory dookoła to musisz je obracać, czy radzą sobie z owocowaniem od strony zacienionej?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13647
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Ogólnie fajnie by było je okręcić raz w tygodniu ale nie zaprzątam sobie tym głowy, bo zbyt zabiegany jestem w sezonie. ;:224
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4022
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Wielkie dzięki, fajnie wiedzieć. ;:333
Olafasola13
100p
100p
Posty: 161
Od: 18 lis 2022, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Obrazek
A to moja pierwsze truskawki pnące wsadzone dzisiaj, poszły jak na razie do folii to może szybciej ruszy owocowanie o ile w ogóle w pierwszym roku będą owocować. Wiem... za bardzo nie ma na co patrzeć bo kupione sadzonki miały ścięte liście i goły korzeń bez żadnego piachu.
Ciekawe czy można dokupić same te haczyki do zaczepienia o doniczkę bo dwóch mi brakuje... moze ktoś się orientuje?
jagusia111

Re: Truskawki w donicach, skrzynkach, rurach in. pojemnikach cz. 2

Post »

Można dokupić, są np. na Alle..... Szukaj hak do doniczki produkcyjnej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”