Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

ODPOWIEDZ
Misza123
100p
100p
Posty: 114
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Witaj Dorotko.
Twoje róże są bajeczne. Też takie chcę. Niestety zdaję sobie sprawę, że w mojej 5 klasy glebie takich rezultatów się nie spodziewam. Nie przeszkadza mi to wcale bo mam dużo bylin które uzupełniają kompozycje różane. Przyznam się, że mam trochę rabatówek, parkowych i ramblerow ale giną wśród traw, krzewów, drzew i bylin. Nigdy nie przykładałam się do specjalnego ich traktowania. Były to były. Wszystko przez to, że moja działka leży w środkowo-wschodniej Polsce i do tej pory klimat zimą nie rozpieszczał. Wiosną też długo ziemia jest zamarznięta i często róże były cięte do kopczyka. Ze starych nasadzeń mam z angielek tylko Grahama Thomasa. Rośnie kilka lat ale pędów ma mało. W 2021 cięty do kopczyka (zresztą jak i inne róże, bo mrozy były po 28 stopni). W 2022 trochę odżył. Wypuścił kilka pędów po 1,7 m zakończonych dużą ilością ładnych kwiatów. Teraz klimat się zmienia i jest szansa, że austinki dadzą radę dlatego zdecydowałam się na austinkowe szaleństwo. Wiadomo, że efektu można się spodziewać tylko wtedy jak nie będą przemarzać co roku do kopczyka. Jedynie ramblery niekopczykowane, nic sobie z mrozów nie robią. Mój ulubiony to Lykkefund. Istny przepiękny 4m a może i większy potwór. Ilość kwiatów oszałamiająca. Tyle samo na nim pszczół i trzmieli. Co ważne jest bezkolcowy. Niestety jak to rambler kwitnie raz. Bardzo polecam.
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Witam wszystkich zaglądających :wit

Gosiu, nawet na glebie V klasy róże mogą pięknie rosnąć. Przed posadzeniem potrzebują tylko wielkie doły, wypełnione kompostem, wymieszanym z gliną /najlepiej/, a jeśli nie masz do niej dostępu, to przyjedź do mnie :D Ja kupuję też ziemię ogrodową, albo można zamówić przekompostowany obornik /super się sprawdził/. Na dno dołka wrzucam końskie pączki, potem przysypuję właśnie mieszanką ziemi i kompostu i sadzę. W sezonie dokarmiam gnojówką końską. W poprzednim ogrodzie miałam ziemię piaszczystą. Chyba nawet klasą podobną do Twojej, a po kilku latach uprawy i wzbogacania kompostem, ziemia była naprawdę super. Widziałam to przy wykopywaniu róż.
Na ramblery nie mam już miejsca, a poza tym jestem niska i zabiegi na drabinie nieco mnie przerażają. Słabo sobie radzę z takimi różanymi potworkami… :roll: Zdecydowanie wolę róże parkowe, chociaż na takie cuda jak Twój Lykkefund czy Vaichenblau u Daysy, zawsze patrzę z wielkim podziwem ;:180

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Molineux, 2017r. Róża w pięknym ciepłym, żółtym kolorze. W drugiej części sezonu jej kwiaty nabierają pomarańczowych rumieńców. Krzew niewysoki, ok. 1m, może trochę wyższy. Ładnie się krzewi, tworząc zgrabny krzaczek. Kwitnie bardzo chętnie i obficie. Kwiaty pełne, ale zapach raczej słaby. Bardzo dobrze utrzymuje kwiaty w pionie i nie trzeba nic wiązać. Bardzo udana odmiana, zdrowa przez cały sezon. Ze względu na niezbyt duży rozmiar, wszędzie się zmieści.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Roald Dahl – 2017r. Kwiaty w ładnym, ciepłym odcieniu żółci. Zapach wyczuwalny. Odmiana niezbyt duża. U mnie ma nie więcej jak 0,6m. Kwitnie chętnie i chociaż na pierwszy rzut oka nie widać dużej ilości kwiatów, to obserwując tę różę, ma się wrażenie ciągłości kwitnienia, bo praktycznie przez cały sezon coś tam na krzaczku się dzieje. Z moich obserwacji - sierpniowe kwitnienie - obfitsze, a sam kwiat w znacznie intensywniejszym kolorze. Odporność na choroby grzybowe dobra.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teasing Georgia, 2018r. Gdzieś przeczytałam, że kolor jej kwiatów przypomina sadzone jajka. Może jest w tym trochę prawdy… Sam kwiat dość duży, pełny, pachnący silnie. Tym razem posadziłam ją nie na patelni, a w miejscu półcienistym. Chyba bardziej jej przypadła ta miejscówka, bo urosła wielka i tylko w ciągu tych ostatnich dwóch sezonów, podwoiła swoją szerokość. Tej róży zmiana ogrodu zupełnie nie zaszkodziła, a powiedziałabym, że wręcz odwrotnie. Niestety popełniłam błąd, bo do towarzystwa z jednej strony dałam jej Crown Princess Margaretę. Razem ich kwiaty zlewają się i trudno je odróżnić. A mogłam przedzielić je Tea Clipper, która swoim morelowo, herbacianym kolorem dałaby ładny kontrast ;:124 Teraz już za późno, bo obie są bardzo wysokie i trzeba by znów ciąć nisko i narażać róże na przenosiny. Odmiana zdrowa, z końcem sezonu może pojawiać się plamistość, ale radzi sobie z nią sama. W drugiej części sezonu potrafi wywalić wielkie pędy, które psują jej pokrój. Wiosną trzeba je ściąć, by nie zaburzały wyglądu całego krzaka.

to zdjęcie już pokazywałam - duet z Crown Princess Margareta /z lewej/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

The Country Parson, 2020r. Kolor jasno-żółty, od spodu płatki jaśniejsze. Wraz z okwitaniem kwiaty jaśnieją do prawie białego. Sam kwiat ładny, pełny, słabo pachnący. Krzaczek rośnie szeroko, pędy ma bardzo kolczaste, liście drobne, przypominają rugosy. Osiągnęła nie więcej niż 0,6m. U mnie od dwóch sezonów łapie plamistość. Póki co nie wzbudziła we mnie wielkiego zachwytu. Róża nawet ładna, ale chciałabym zobaczyć burzę kwiatów.

2021

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2022

Obrazek
Misza123
100p
100p
Posty: 114
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Witaj Dorotko,
Och jaka piękna i dorodna jest Teasing Georgia. W tamtym roku gdzieś ją widziałam w szkółce ale teraz nigdzie jej nie ma. Jeszcze mogłabym się na nią skusić :D.
W tym roku jakiś mniejszy wybór angielek.
Roald Dahl widziałam na żywo. Przyszła do mnie pomyłkowo, bo zamawiałam inne panny w donicach. Krzew był ładny z potencjałem i miał dużo kwiatów, ale jakoś mnie nie ujął. Kwiaty wydały mi się stosunkowo drobne więc go zwróciłam. Krzew docelowo ma być niewielki a ja wolę większe. U Ciebie kwiat wydaje się większy.

Dorotko,
Zapomniałam dodać, że Twoja Jude de Obscure to istne cudo. Nie mogę się na nią napatrzyć. U ciebie taka dorodna. Jak sobie przypomnę jak pachnie to nie mogę się doczekać żeby to sprawdzić w realu. Mam nadzieję, że moje (3) w tym roku pokażą swój potencjał.
Pozdrawiam Gośka
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Gosiu, Teasing Georgia kupiłam w donicy w pobliskim ogrodniczym. Jeśli chcesz, to w sezonie mogę o nią spytać? Może będą mieli..? Masz rację, co do skromnej oferty Austinek. To nie tylko w tym roku, chyba z powodu Brexitu, oferta jest znacznie skromniejsza. Może coś jest z umowami na licencję nie tak? Albo po prostu te nieco starsze odmiany są wycofywane…
A wiesz, że w pierwszych dwóch latach, Roald Dahl też nie byłam zachwycona? Powiem więcej – wcale mi się jej kwiaty nie podobały i żałowałam wydanej na nią kasy /zamawiałam u źródła/. Po kilka sezonach jednak dostrzegam w niej potencjał, a i kwiaty jakby są bardziej pełne, ładniejsze.
Też nie mogę się doczekać na czerwiec i upojny zapach Jude de Obscure ;:167
Miłego wieczoru ;:196

Obrazek


The Poet’Wife – 2 szt. 2016, 2021r. To bardzo udana odmiana Austina. Krzaczki niewysokie, rosną szeroko, chętnie wypuszczają nowe pędy. Kwiaty pełne, żółte, dość spore, jaśniejsze w pierwszej połowie sezonu. Im późniejsza pora roku, tym kwiaty nabierają intensywniejszej, żółtej barwy. Zapach zdecydowany, mocny. Róża odznacza się obfitym kwitnieniem przez cały sezon. Ma bardzo małe przerwy, więc daje wrażenie ciągłości kwitnienia. Kwitnie niezmordowanie do pierwszych przymrozków. U mnie zdrowa praktycznie przez cały sezon. Moim zdaniem bardzo udana kreacja Austina ;:108

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Totering by Gently, 2022r. Debiutowała w tym roku. Na razie niewiele o niej mogę powiedzieć, bo kwiatów było mało, a sam krzaczek też jeszcze malutki. Kwiatuszki, niezbyt duże, pojedyncze tzw. pustaczki, ale bardzo urocze. Posadziłam ją obok Balleriny i mam nadzieję, że w przyszłości stworzą fajny duecik.

Obrazek

Obrazek


Vanessa Bell, 2021r. Kwiaty w jasnożółtym, pastelowym, delikatnym kolorze. Pełne, kuliste, o słabym jak dla mnie zapachu. Nie lubią mocnego słońca, bo szybko przekwitają i często są popalone. Krzaczek po dwóch latach wciąż niewielki. Winny jest tutaj Bravo, bo niestety wyłamał jej trzy pędy :evil: Miejsce ma nie najszczęśliwsze, bo właśnie w tym miejscu łobuz się przepycha najbardziej, a róża rośnie na 'jego drodze' i stąd te wyłamane pędy. Poza tym stanowisko to ”patelnia” przez calutki dzień i myślę, że to niezupełnie jej odpowiada. Wiosną przesadzę ją w inne miejsce i mam nadzieję, że zacznie rosnąć i troszkę się odbuduje. Róża jak do tej pory, zdrowa.

2021

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2022

Obrazek

Na tym zdjęciu właśnie widać jak winowajca się kręci koło biednej Vanessy

Obrazek


Wollerton old Hall, 2017r. Przeprowadzona i wciąż nie może do siebie dojść, a była już taka dorodna. W tej chwili nie ma więcej niż 0,6 m, a może nawet i mniej. Kwitnie w nowym miejscu bardzo oszczędnie i mam tylko dwa jej zdjęcia z 2022r. Kwiaty w ładnym, ciepłym odcieniu delikatnej żółci, chociaż opisywana jest jako kremowo - morelowa. Kwiaty spore, kuliste, niezbyt pełne, o luźno ułożonych płatkach, bardzo silnie pachnące! Na pędzie po kilka, a nawet kilkanaście. Pierwsze kwitnienie zaczyna znacznie później, z reguły jest to druga połowa czerwca, a nawet końcówka. O zdrowiu nie napiszę, bo nie pamiętam jak to u niej było… :roll:

2019

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

2022

Obrazek

Obrazek
Misza123
100p
100p
Posty: 114
Od: 11 gru 2022, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/lubelskie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Witaj Dorotko,
Twoja The Poet's Wife piękna. Ma bardzo dużo kwiatów jak floribundy. Zastanawiałam się nad nią bo ma dobre opinie. Obawiam się jednak, że jak dla mnie, ma trochę za bardzo intensywny żółty kolor, którego unikam w ogrodzie. W necie na zdjęciach to aż daje po oczach a u ciebie na zdjęciach taki ładnie stonowany. Chyba wolę ciepłe pastelowe kolory.
Z żółtych na próbę kupiłam The Pilgrim ale nie jest tak rzucający się w oczy więc mnie nie drażni. Na jesieni w brew sobie skusiłam się też na Vanessa Bell żeby rozświetlić Munsted Wood. Na szczęście to bladawiec. Posadziłam ją w półcieniu więc może nie będzie umierać w upały.
Skusiłam się też na Wollerton old Hall bardziej dla zapachu niż pokroju. Ponoć wypuszcza bardzo długie pędy?! Posadziłam między niskimi choinkami więc w razie czego będzie się o nie wspierać. Chyba też preferuje półcień.
Fajnie, że mam sporo angielek które kupiłam pod wpływem Twoich opini. Będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami. Martwi mnie tylko, że chyba zaczyna brakować mi miejsca na róże :(
Pozdrawiam Gośka
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Zauważyłam, że obecnie takie właśnie kolory przyciągają bardziej moją uwagę niż różowe. Na The Poet’Wife już wcześniej zwróciłam uwagę - jest śliczna. Podoba mi się też Molineux, Golden Celebration i Graham Thomas (jeszcze nie mam żadnej z nich).
Do Teasing Georgia mam podobną różę nn z kartonika. Jeszcze nazwy nie potwierdziłam, ale się przyglądam. Jude the Obscure zachęcona między innymi Twoimi zdjęciami, już posadziłam jesienią. :tan
Śliczne zdjęcie Princess Anne ;:167
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Witajcie! :wit

Gosiu, nie obawiaj się koloru The Poet’s Wife. Wcale nie jest tak mocny. Mogłabym powiedzieć, że kolorem są bardzo zbliżone z The Pilgrim. Kiedyś, ktoś mnie już pytał o porównanie tych dwóch róż i ich kolorów. One są bardzo podobne. Tyle, że The Poet’s jest krzaczkiem niskim, kompaktowym, a ta druga wręcz odwrotnie. Za to ilością kwiatów Żona Poety bije tamtą na głowę ;:108
Może Wollerton Old Hall i wypuszcza takie długie pędy, nie wiem, bo u mnie nadal jest niska. Posadziłam ją w sąsiedztwie dużych odmian, licząc, że właśnie też taka urośnie. Póki co, to są moje niespełnione oczekiwania… :roll:
Fajnie, że mam sporo angielek które kupiłam pod wpływem Twoich opini. Będziemy mogły wymieniać się doświadczeniami. Martwi mnie tylko, że chyba zaczyna brakować mi miejsca na róże
Z ust mi to wyjęłaś. Mam właśnie taką nadzieję, że będziemy wymieniać swoje opinie i dzielić się doświadczeniem w uprawie Austinek, ale nie tylko… ;:196

Obrazek

Emi, wszystkie cztery wymienione przez Ciebie żółte odmiany są naprawdę godne polecenia ;:215 Różowych róż jest najwięcej, ale mnie ostatnio właśnie wzięło na żółcie, pomarańcze itp. One rozświetlają ogród i można je fajnie łączyć nie tylko ze sobą, ale ładnie wyglądają w towarzystwie wszelkich odcieni różu. Lubię łączyć kolory. Na tej rabacie przed domem rosną: Heathcliff, Lady of Shalott, dwa Abrahamy, Crocus Rose i Mary Rose. Myślę, że całkiem dobrze ze sobą wyglądają.

Obrazek

Ta rabata wiosną będzie zmieniana. Tzn. te róże tam zostaną, ale przed nimi posadzę niższe Austinki i już planuję co i jak zmienić.

I dla Was, dziewczyny taki duecik ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Dzisiaj kolej na Austinki pomarańczowe, morelowe, brzoskwiniowe itp.

Abraham Darby – 2szt. 2015,2020r. Trzeba zerknąć na sam dół obu krzaczków, żeby zorientować się która jest starsza? Zarówno wzrostem jak i ilością pędów idą łeb w łeb. Abraham to moja pierwsza Austinka, którą zaprosiłam do ogrodu. Tamta pierwsza z 2012r. została w starym ogrodzie. To była miłość od pierwszego spojrzenia na kwiat ;:97 A kwiaty to ona ma wielkie, silnie pachnące, pełne i zmienne niczym kameleon. Raz jest różowa z domieszką pomarańczy, żółci, brzoskwini. Innym razem dominuje barwa morelowa. Krzewy po kilku latach mają silne, dość grube pędy i wtedy są w stanie utrzymać te wielkie i ciężkie kwiaty. Na pędzie pojawiają się po kilka, a nawet i więcej. Kwitnie chętnie i bardzo dobrze powtarza, nawet kilka razy, aż do później jesieni. Odmiana nie lubi niestety deszczu i bardzo silnego słońca. Od nadmiaru deszczu kwiaty wyglądają jak zmięte ścierki, natomiast ostre słońce to z kolei przypalone i przedwcześnie zwiędnięte kwiaty. Jeśli jednak trafi na dobrą pogodę, to klękajcie narody. Zapach czuć z daleka, a ilość kwiatów może zadowolić nawet najbardziej wymagającego ogrodnika. Jak każda austinka potrzebuje trochę czasu, aby w pełni pokazać swoją urodę. W drugiej części sezonu ma skłonność do plamistości, potrafi też złapać mączniaka. Pamiętam taki jeden sezon, kiedy musiałam ją mocno ściąć już w lipcu, bo była bardzo porażona. Pomimo tych wad, nie wyobrażam sobie ogrodu bez tej odmiany.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ambridge Rose, 2016r. Kolor pastelowy morelowy. Piękny, ale… To jedna z najsłabszych Austinek w moim ogrodzie :( Krzaczek maleńki, chociaż po przeprowadzce wypuściła dwa nowe pędy. Pędy nadal cienkie, a sam kwiat bardzo duży, silnie pachnący, bardzo urodziwy. Tylko co z tego? Skoro ta odmiana nie rośnie, słabo się krzewi i równie kiepsko kwitnie. Zupełnie siebie nie rozumiem, bo żal mi się jej pozbyć i tak rośnie sobie po cichutku, niezauważalnie. Nawet nie znalazłam ani jednego zdjęcia z 2022r. Mam wcześniejsze, to pokażę. Ciągle jeszcze się łudzę, że może wreszcie mnie zaskoczy i pokaże na co ją stać ;:14

2019

Obrazek

2020

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Zdjęcia Abrahama Darby śliczne, jak zwykle. Już się skusiłam na tę odmianę jesienią i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć jej kwiaty na żywo. Ambridge Rose kwiaty też ma ładne, szkoda, że słabo rośnie. Może po przeprowadzce się poprawi.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Emi, Abrahama albo można kochać, albo na niego psioczyć. Ta róża ma bardzo skrajne opinie. U jednych rośnie silnie, pięknie kwitnie, inni narzekają, że pędy ma cienkie i nie jest w stanie utrzymać ciężkich i bardzo dużych kwiatów. Wszystko jak zwykle zależy od sadzonki, stanowiska i cięcia. Bardzo jestem ciekawa Twojej opinii ;:108 Mam nadzieję, że podzielisz się swoimi obserwacjami w sezonie ;:108 Będę trzymała kciuki, żeby Cię nie zawiodła ;:215

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Bathsheba – 2 szt. 2017,2020r. Róża pnąca. Kolejna, której kolor jest trudny do zdefiniowania. Pasuje zarówno do grupy żółtych jak i morelowych, bo jest równie zmienna jak Abrahamy. Krzaczki posadzone po obu stronach pergoli. Starsza jest niższa, ale za to bardzo korpulentna, z ogromną ilością pędów. Młodsza wyższa i nieco smuklejsza. Na razie nie osiągnęły szczytu pergoli, więc do 2m jeszcze im brakuje. Kwiaty duże, bardzo pełne, śliczne, delikatnie pachnące. Kwitnie obficie i praktycznie przez cały sezon pojawiają się wciąż nowe kwiaty. Odmiana zdrowa, niekłopotliwa w bardzo atrakcyjnym kolorze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Emily Bronte – 2szt. 2018, 2020r. Kolor kremowo-morelowy, czasami lekko różowy. Im bardziej rozwinięte kwiaty, tym jaśniejsze, prawie białe. Bardzo pełne, płaskie z oczkiem, mocno pachnące, trwałe. Róża nie boi się słońca i świetnie sobie radzi nawet na mocno nasłonecznionym stanowisku. W opisach jest określana jako róża dorastająca do 1,30-1,50m. U mnie w tym roku jedna osiągnęła dobrze ponad 2m, druga niewiele mniej. Oba krzaki są wysokie, ładnie rozkrzewione, zdrowe. Odmiana chętnie wiąże kwiaty i produkuje ich naprawdę dużo. Zdrowa przez cały sezon.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Evelyn – 2016r. Kolor brzoskwiniowy. Kwiaty duże, pełne, silnie pachnące. Tej róży chyba przeprowadzka posłużyła, bo chociaż nie osiągnęła dużego wzrostu, to wypuściła kilka nowych pędów, a to już sukces. Poprzednio miała tylko jeden, główny pęd i kwitła bardzo skąpo. Teraz sytuacja się poprawiła. To wyjątkowo urodziwa róża, chociaż dość kapryśna. Jak dla mnie zbyt słabo się krzewi i wolno przyrasta. Będę ją obserwowała, bo mimo wszystko dostrzegam w niej potencjał.

2021

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lady Emma Hamilton – 2 szt. 2017, 2020r. Różyczka mała, kompaktowa w mocnym pomarańczowym kolorze. Kwiaty średniej wielkości, pachnące. Kolor nieco krzykliwy, zwłaszcza w fazie przekwitania. Nabiera niezbyt ładnych rumieńców. U mnie ma skłonność do plamistości i sytuacja powtarza się każdego roku. Ma dwa główne kwitnienia. W tym roku będzie przesadzona w inne miejsce, bo tam gdzie rośnie jest zasłonięta przez inne rośliny i trudno nawet jej zrobić zdjęcia. Szczerze mówiąc, chyba drugi raz bym się na nią nie skusiła...

2021

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Róże u Doroty - angielskie piękności w moim ogrodzie

Post »

Na Bathshebe nie zwracałam uwagi, bo choć ma piękne kwiaty, wydawało mi się ,że jest pomarańczowa. Na Twoich zdjęciach wygląda cudownie. Będę miała ją w pamięci przy okazji następnych zakupów. Emily Bronte też super. ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”