Oświetlenie ogrodu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
foton
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 12 sty 2011, o 19:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Oświetlenie w ogrodzie

Post »

Witam wszystkich serdecznie na forum - to mój pierwszy post :)
Jestem ciekawy jak wyglądają Wasze ogrody nocą (proszę o wklejanie zdjęć) - chodzi mi o oświetlenie nocne roślin, alejek, oczek wodnych itp. Sam nie posiadam jeszcze ogrodu a jedynie niewielką działkę, jednak nie ma tam doprowadzonego prądu a w panele słoneczne nie chcę się bawić.
Tematyką oświetlenia ogrodów interesuję się od dawna (z wykształcenia jestem inżynierem elektrotechniki) i planuję w związku z tym założyć w najbliższym czasie działalność. W związku z tym mam kilka pytań do Was:
1) czy zlecilibyście komuś zrobienie oświetlenia w swoim ogrodzie?
2) jaki rodzaj oświetlenia chcielibyście mieć zamontowany u siebie? - tylko główne alejki, podświetlenie np. grup roślin, czy może ekstra iluminacje z kolorowymi akcentami itp. - chodzi mi o poziom "zaawansowania" systemu.
3) czy wolelibyście mieć więcej oświetlenia ale gorszego jakościowo jeśli chodzi o oprawy i źródła światła, czy może mniej a lepsze (np. diodowe)?
4) czy ma ktoś z Was doświadczenie w temacie wpływu koloru światła na rozwój roślin i przyciąganie owadów?

To pozwoli mi na pewne zorientowanie się w temacie oczekiwań odbiorców a przy okazji z przyjemnością zobaczę jak wyglądają Wasze ogrody :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamykkamyk2
500p
500p
Posty: 543
Od: 26 gru 2010, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Oświetlenie w ogrodzie

Post »

Powiem krótko, ja na pewno muszę mieć podświetlony podjazd, bo jest długi i ciemny, oczywiście chciałbym też mieć ośietlenie w innych wybranych miejscach ogrodu, ale te nasz ceny prądu, najdroższe w Europie. :cry: :cry: :cry:
Pozdrawiam kamyk

Ogród kamyka
mlodzieniec
200p
200p
Posty: 358
Od: 23 maja 2013, o 12:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oświetlenie ogrodu

Post »

Instalacja wymaga nieco siły - tyle, by wetknąć koniec lampy w ziemię. Chyba, że chcesz montowane na ścianie kinkiety, wtedy trzeba wywiercić dziurkę i zamocować na kołek. Jak to się sprawuje - zależy. Im tańsza lampa, tym słabsza - i trzeba ich więcej. Powinny stać w nasłonecznionym miejscu, by mogły się ładować za dnia. Ogólnie te lampki mają mała moc ok. 0,05 - 1 W - zatem aby to coś dało musisz kupić ich kilka - kilkanaście. Jedna sztuka to koszt od kilku do kilkudziesięciu zł - trwałość zwykle proporcjonalna do ceny.
Awatar użytkownika
katee
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 2 sty 2013, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Góra Kalwaria/Toruń

Re: Oświetlenie ogrodu

Post »

Łatwy montaż, a światła jak na takie małe lampki dają sporo - i nawet słońce im nie jest niezbędne, mam takie, które stoją w zacienionym miejscu (słońce nie dochodzi tam o żadnej porze dnia), a też świecą
minus jest taki, że niektóre się popsuły i trzeba było nowe kupić (chyba 3 z 15), ale z drugiej strony kupowaliśmy takie do 5 zł, więc i wydatek niewielki.

I przebierać we wzorach, wielkości i kolorach też można :D
najserdeczniejsze pozdrowienia - Doma

marzenia: Phalaenopsis Princess Kaiulani 'Miki', Tubecentrum Niu Girl, Tuberolabium kotoense, Oncidium Twinkle (Rosy Sunset, Red Fantasy, ...) <3
Awatar użytkownika
Czerwo
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 lip 2015, o 11:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oświetlenie ogrodu

Post »

My w tym roku z żoną postawiliśmy na oświetlenie choinkowe, zawsze to przyjemniej ogród wygląda z kolorowymi lampkami i ozdobami świątecznymi.
GretaS
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 19 maja 2022, o 14:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Oświetlenie w ogrodzie

Post »

Cześć dziewczyny. Słuchajcie, szukałam tematu, ale nie znalazłam. Przyszedł taki czas, że na wiosnę chciałabym coś zmienić w swoim ogrodzie, a mianowicie zrobić jakieś ładne oświetlenie. Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem które wybrać, czy lampy solarne stojące albo cos w rodzaju pochodni albo oświetlić ogród w postaci girlandy ogrodowej linki do sprzedawców usunięte/Karo jak myślicie co będzie bardziej praktyczne ? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
G2000
100p
100p
Posty: 133
Od: 5 kwie 2020, o 20:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Oświetlenie w ogrodzie

Post »

12 diód to może być za mało by uzyskać fajny efekt płomienia. Gdzieś ponad 2 lata temu, prawdopodobnie w Lidlu, kupiłem takie pochodnie ale one miają 96 diód. Efekt bardzo realistyczny a i okazały się wytrzymałe na warunki atmosferyczne. Przez te ponad 2 lata cały czas są na zewnątrz i ani deszcz ani mróz nic im nie zaszkodził.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”