Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, szkoda, że transakcja z domem nie wyszła, ale może nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Córka ma mieszkanie, a to najważniejsze. Są młodzi, więc na budowę domu mają czas i wszystko powolutku aż do skutku.
Fajnie, że już planujesz wysiewy. Czas szybciej zleci do wiosny. Na działkę pewnie się wybrałaś, bo śnieżyce ustąpiły, więc i ptaszki i kotki nie zostaną bez jedzenia.
Kolorowe, letnie zdjęcia ogrzały monitor w ten mroźny wieczór :D Tego mi było potrzeba ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich serdecznie jeszcze w starym roku. Pogoda się poprawiła zrobiło się cieplej i nawet słoneczko wychodzi od czasu do czasu więc działka już zaliczona nawet dwa razy. Korzystając z pogody pomalowałam drzewka, usunęłam kwiaty jednoroczne z grządek i poobcinałam kwiaty z hortensji no i nie zapomniałam o moich małych, jedzonko dostali. Na działce wygląda jakby to miała przyjść wiosna, a nie początek zimy zaskoczyło mnie jak zobaczyłam kwiatuszki, które kwitną

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To por wyciągnęłam go wczoraj z ziemi przetrwał śniegi mrozy jest super.

Obrazek

Witaj Lucynko warunki były trudne jakoś daliśmy radę dobrze, że już po wszystkim i każdy u siebie. Dziękuję za życzenia, a Tobie również życzę zdrówka wszelkiej pomyślności spełnienia marzeń i planów w 2023 roku oraz szampańskiej zabawy. Pozdrawiam ;:168

Witaj Dorotko Młodzi u siebie my u siebie trudno, miało być tak fajnie, ale nie zawsze wyjdzie to co się chce. Działeczka została więc bedzie nasza wspólną oazą, którą będziemy upiększać już mamy plany na przyszły rok. Wysiewy zaczynam już w styczniu od papryk tak jak co roku ziemia kupiona wszystko przygotowane. Ten czas tak szybko płynie już za pasem nowy rok życzę Ci wszystkiego najlepszego w 2023 spełnienia marzeń i planów, dużo zdrówka i wszelkiej pomyślności. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

O tej porze każdy sobie życzy, co tylko może.
Bliscy bliskim zdrowia, miłości, radości,
nie tylko od święta, ale na co dzień bliskości.
A ja dołożę do tego jeszcze, serdecznych spotkań rodzinnych,
wszelkiej pomyślności, spełnienia planów, udanych zbiorów,
wszelkiego dobra.

Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich w Nowym roku 2023 Pierwszy dzień nowego roku odsypiałam po udanym balu sylwestrowym na który szłam z radością bo przez covida wszystko było wstrzymane. Dziś dzień przywitał mnie słonecznie więc czekam na męża i jadę na działkę pierwszy raz w tym roku, a tak poważnie to chcę zabrać już szklarenki do wysiewu bo powoli szykuję się na wysiew papryki. Już coraz bliżej wiosny i dzień też będzie coraz dłuższy oj bardzo to mnie cieszy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie życzę miłego dnia ;:196
Obrazek
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Miłego i szczęsliwego Nowego Roku.
U mnie +16 ;:3 oby tylko za wcześnie się rośliny nie pobudziły w tym nowym roku. Miałam dzisiaj wiązać trawy, bo przegapiłam przed śniegiem ale teraz to już sama nie wiem czy to wiązać czy nie wiązać ? ;:218
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Niech Ci się w nowym roku wszystko darzy, Alu: w domu, ogrodzie i zagrodzie. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam wszystkich cieplutko :wit . Powolutku zaczynam wysiewy na pierwszy rzut 13 stycznia poszła papryka Blot, Mini słodka, violet sparkle oraz pietruszka, seler naciowy i liściowy. teraz czekam na wykiełkowanie.

Obrazek

Byłam przez weekend na działce bo było tak przyjemnie i słoneczko zaświeciło, a tu niespodzianka na mnie czekała zakwitł mi ciemiernik pierwsze kwiatuszki w tym roku :tan Wiosna coraz bliżej. Teraz pogoda się zepsuła silny wiatr i mżawka więc siedzę w domku i zajmuje się remontem. Wymieniłam drzwi wejściowe teraz przerabiam rury od gazu i centralnego ogrzewania będę też robiła w łazience grzejnik taka drabink, a potem biorę się za przedpokój, ale tylko do końca kwietnia potem uciekam na działkę tam czeka mnie malowanie pokoiku i wiosenne porządki.

Obrazek

Co roku sieję ogórki śremskie, ale jakoś zawsze szybko się kończą w tym roku postanowiłam posiać więcej odmian i w dwóch turach. Więc mam śremskie i Nadusha, Monisia, Atlantis,Allianz,Solon,Horizon i Liberty, Cezar F1,Wisconsin SMR 58,
Te będą zależało mi na Nadusha i Monisia, ale musiałam dobrać jeszcze jedną bo inaczej nie mogłabym zrobić zamówienia. Inne mam od miłej koleżanki która podzieliła się ze mną nasionkami. Mam nadzieję, że będzie co zaprawiać i jeść.
Obrazek

Witaj Ewuniu ja trawy wiązałam na jesieni, ale miałam okrywać piwonię drzewiastą bo robię co roku i nie zdążyłam. Zastanawiałam się czy nie przykryć ale zrezygnowałam z tego i zostawiam jak jest. Dziękuję za życzenia pozdrawiam miłego wieczoru. ;:168

Lucynko
dziękuję za życzenia Tobie też niech się darzy jak najlepiej w Nowym roku. Pozdrawiam miłego wieczoru. ;:168.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Alicjo w Nowym Roku.
Pospacerowałam sobie u Ciebie.
Piękne widoczki zarówno kwiatów cebulowych jak i piwonii.
Szybko zaczęłaś siewy.
U mnie trochę to poźniej następuje.
Szkoda, że młodym tak z domem wyszło, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło wg przysłowia .
Może trafi się im później coś lepszego.
Opatrzność pewnie czuwa.
Miłego oczekiwania na nowy sezon ogrodniczy.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Widzę, Alu, że już sporo wysiałaś. ;:63
Ja tylko odrobinę heliotropu i dopiero 23 stycznia dosieję go więcej, a do towarzystwa dorzucę kilka nasion pierwiosnka i dziewięćsiłu. ;:108
Bardzo ładnie zakwitł Ci ciemiernik. ;:215 ;:303
Czy teraz ścięłaś mu liście? Bo wcale ich nie widać. A może schowały się pod korą?

Słoneczka życzę ;:3 i zdróweczka. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Alu, pierwsze wysiewy już poczynione, czyli oficjalnie rozpoczęłaś sezon 2023 :D Ciemiernik kwitnący bardzo ładny. Moje jeszcze w pączkach, więc chętnie popatrzyłam na Twój.
Miłego tygodnia ;:196
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witam was kochani. U mnie zawrót głowy remont w domu pełno pyłu, gruzu i totalny bałagan co chwile wycieram meble i cały czas białe koszmar pocieszam sie że będzie ładnie. Dziś przychodzi elektryk muszę zrobić gniazdko na wifi i telefon, a później mają przyjść od anteny gdyż przy ściąganiu tapety razem dpadł mi tynk ze ściany razem z tym domofon i antena masakra. same kable po przedpokoju.
Obrazek
na razie drzwi wymienione i grzejnik drabinka już też wisi w łazience
Obrazek

bardzo się boję o moje sadzonki żeby im ten pył nie zaszkodził co prawda wyniosłam je do innego pokoju, ale ten proch dociera wszędzie.
W sobotę i niedzielę spędziłam z moimi ukochanymi wnukami przyszli na dzień babci i dziadka prezent dostaliśmy przepiękny wesoły ślimaczek na sam jego widok od razu poprawia się humor i moje ulubione kwiaty róże. Choć prezent śliczny ale najpiękniejsze było jak moje kochane maluchy przyszły z życzeniami i dały najsłodsze buziaki to jest niezastąpione. W niedzielę pojechaliśmy do Kłodzka i Nysy jechaliśmy też na Srebrną Górę ale nie wyjechaliśmy no cóż zima. W sumie wycieczka się udała było wesoło i fajnie.

Obrazek

Obrazek

Papryka rośnie ładnie wszystkie nasionka wyszły siane 13 stycznia jednie były 17 i 18 a na samycm końcu wyszła papryka mini słodka 21 stycznia. Zastanawiam się bo jedno nasionko wyszło z trzema listkami czy go nie usunę bo jakiś dziwny co wy na to? gdzieś kiedyś czytałam żeby usuwać i chyba tak zrobię.

Witaj Ewuniu dziękuję za odwiedziny i za miłe słowa. Młodym sie nie udało z domem ale najważniejsze że są na swoim ciasne bo to nie dom ale własne. z wysiewami zaczełam w tym roku wczesniej o cztery dni nie mogłam wytrzymac jak wszyscy pisza że wysiali to i mnie podkusiło, ale papryczkę można niech rośnie. Pozdrawiam życzę miłego wtorku i słoneczka ;:196

Witaj Lucynko :wit Ja wysiewy będę robiła dopiero na początku lutego teraz tylko papryczka bo to najważniejsze. Heliotrop jest piekny tez bym siała ale będę kupowała sadzonki z braku miejsca.Liście Ciemiernika usunełam na jesieni nie wiem czy dobrze, ale jakoś brzydkie były. Pozdrawiam życzę miłego dnia zdrówka i słoneczka dla ciebie i roślinek.

Witaj Dorotko na działce mam kilka kupek ciemiernika i też są w pączkach tylko ten jeden zakwitł chyba tak dla ozdoby. U mnie sezon na wysiewy już otwarty łapki swędziały więc posiałam, a niech rosną. Pozdrawiam miłego dnia ;:196

To moje papryczki powolutku rosną

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i zapraszam w wolnej chwili. ;:196 Miłego dnia
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Babciu Alu!
Prezenty i życzenia od kochanych wnucząt, a potem wspólna wycieczka pozwoliły wspaniale spędzić Wasze święto. ;:138 ;:138
Papryczki bardzo już ładne. ;:215 Niech rosną zdrowo. ;:303
U mnie powschodziły pierwsze heliotropy, jednak z powodu braku słoneczka nie tylko się wyciągają, ale dodatkowo są jakieś rachityczne ;:222 i nie wiem, co z nich będzie. ;:218

Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Moja działeczka ROD zielony domek cz 2

Post »

Witaj Lucynko święto dnia Babci super spędzone, ale martwi mnie brak słoneczka to tak chyba w całym kraju tak jest przydałoby się a tu codziennie szaro buro. Pozdrawiam życzę Ci ;:3 bo roślinki i my też tego potrzebujemy od razu lepszy humorek się robi. Miłego weekendu ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”