Czyszczenie kostki brukowej,tarasu,kamieni

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Czyszczenie kostki brukowej w ogródku

Post »

Mech myjka usunie. Chwasty zależy jakie i jak duże. Generalnie dostarczy też im wodę... Także najpierw trzeba je czymś potraktować np. wypalarką jak radzi asprokol, octem - chwilowo znikną albo chemią (ja tam nie jestem zwolennikiem), a potem umyć. Po czasie lepiej, żeby ocet czy chemia zdążyły zadziałać. Możesz też chwasty po prostu powyrywać jeśli nie jest ich dużo.
Czy z marketu to nie wiem, bo mam dość silną myjkę - wolałam zainwestować niż kupować co sezon, dwa nową. Za to polecam przystawkę do mycia patio, jest z każdej marki myjek wiodącej i są też wersje marketowych marek. Nie chlapie tak woda i wydaje się lepiej czyścić płytki.
Wiader
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 mar 2021, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brudna kora kamienna

Post »

Kilka miesięcy temu przywieziono mi korę kamienna na opaskę wokół domu. Niestety nie zauważyłem, ze kamienie są bardzo brudne. Nam akurat 2 dni pogody i chciałem je rozsypać ale teraz mam zagwozdke. Mam tego jakieś 6 ton. Dzisiaj się przymierzałem do mycia w taczce. Mam jakaś stara taczkę, w której mogę zrobić dziury. Niestety z tego co widzę dokładne mycie zajmie mi wieki. Zastanawiam się czy nie mogę tego po prostu rozsypać a potem umyć z wierzchu. To co będzie widoczne z wierzchu będzie czyste a te zasyfione kamienie będą pod spodem niewidoczne. Pytanie czy to nie spowoduje jakichś problemów o których mi teraz nie wiadomo. Jakie macie sposoby na oczyszczenie kamieni do ogrodu?
Karpik
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 13 sty 2021, o 09:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Brudna kora kamienna

Post »

Jeżeli nie są grubo oklejone błotem to wysypać w miejsce docelowe i wtedy umyć myjką ciśnieniową to co z wierzchu.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7496
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Brudna kora kamienna

Post »

I co będzie później? Cały syf wlezie między kamienie, w przyszłym roku będziesz miał mnóstwo samosiejek przeróżnych chwastów począwszy od mlecza po siewki drzewek. Przerabiałam to na rabatach wokół domu wysypanych kamieniami.
Próbuj zmywać tą stertę myjką i zbierać czyste i umyte i te wysypywać wokół domu . Niech to błoto zostanie tam, by nie wozić go pod dom.
Pozdrawiam! Gienia.
Michal91
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 17 maja 2022, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czyszczenie kostki brukowej,tarasu,kamieni

Post »

Czy mogę oczyścić kostkę żeby odzyskała swój naturalny kolor? próbowałem już preparatami do czyszczenia silników + szorowanie szczotką, niestety nie za wiele to pomogło, kostka nie była czyszczona dobre kilka lat.
https://zapodaj.net/images/1dad8d5666059.jpg

https://zapodaj.net/images/29248bd88ad56.jpg


Zdjęcia sa zbyt duże, zamieniłam na linki.
Proszę zmniejszać swoje zdjęcia do rozmiaru max 800 x 600 pixeli a następnie wgrywać na forum./Karo
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Plamy na kostce brukowej po kwiatach

Post »

Na tarasie stały kwiaty z czerwonymi płatkami. Płatki spadły, deszcz popadał i jest kupę fioletowych plam. Próbowałem zmyć płynem do naczyń, APC i żelem BHP. Czy ktoś miał taki problem i udało się to zmyć ?
Regulamin Forum
Awatar użytkownika
Doniczkowczak
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 16 lis 2022, o 07:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czyszczenie kostki brukowej,tarasu,kamieni

Post »

Ja chciałbym jeszcze odnieść się do wątku czyszczenia szczelin między kostkami. Czy mogę to uczynić mając sok z cytryn, sodę oczyszczoną i spirytus apteczny? Nie każdy z tych składników był wcześniej wspomniany natomiast zastanawia mnie czy mogę zrobić to dysponując właśnie tymi a nie innymi składnikami

Rustinie, moja przyjaciółka miała chyba podobną sytuację i użyła chyba wtedy pasty polerskiej z Beneluxu
Dlaczego cierpiałeś za mnie, drogi Jezu?
Z miłości! Gwoździe... korona... krzyż... wszystko z miłości do mnie!
Święta Gemma Galgani
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”