Jak załatwić i zlikwidować jeżyny?

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Mazowszanka09
100p
100p
Posty: 166
Od: 26 lis 2009, o 16:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa, pd. - wsch. Mazowsze

Re: Jak załatwić i zlikwidować jeżyny?

Post »

Odświeżam wątek. Ja, aby pozbyć się z ogrodu pieńków wyciętych drzew, krzaków czarnego bzu i jeżyn, wynajęłam (w ubiegłym roku) wczesną wiosną, czyli w końcu marca, minikoparkę. Wykopała pieńki i bez, wyrwała jeżyny; musiałam tylko pilnować, żeby teren został dokładnie oczyszczony. Jeżyny i bez nie odrastają. Za godzię pracy minikoparki płaciłam 60 zł.
Pozdrawiam
Basia B.
Awatar użytkownika
corazonbianco
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1641
Od: 1 kwie 2012, o 11:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wschodnie Mazowsze

Re: Jak załatwić i zlikwidować jeżyny?

Post »

Odświeżam wątek, bo mam problem, a niestety w poprzednich postach nie znalazłam odpowiedzi. Na cmentarzu dzikie jeżyny i dzika róża z sąsiedztwa wrosły pod kostkę wokół pomnika i sięgają już pod samą płytę nagrobkową. Czym opryskać te chwasty żeby się ich kompletnie pozbyć? Kopanie oczywiście nie wchodzi w grę, bo musiałabym usunąć całą kostkę i jeszcze kostkę z sąsiedniego grobu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zastosowanie herbicydu, ale wiem że nie wszystkie preparaty są skuteczne w walce z tymi roślinami. Na razie przycięłam pędy przy samej ziemi sektorem, ale oczywiście jestem świadoma, że ustrojstwo odrośnie.
Nie lubię hortensji, zimy i śniegu oraz pastelowych kolorów w ogrodzie.
seebbek
100p
100p
Posty: 137
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jak załatwić i zlikwidować jeżyny?

Post »

Nakryć czarna folia/mają.

-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”