Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
asprokol
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1892
Od: 1 cze 2012, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południowa wielkopolska

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Tak to w tej chwili najlepszy ukorzeniacz który można kupić.
Mój jest ten kawałek podłogi,
Nie mówcie mi więc, co mam robić!
Moja wizytówka - zapraszam
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Ok zamówiłem w formie sprayu. Chociaż nie wiem czy żel nie byłby lepszy. Czy można go dodać do wody celem wymoczenia sadzonek przed wysadzeniem? Np uspionych młodych winorośli
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Czy tego typu ukorzeniacz można wykorzystać podczas szczepień i moczyć/pryskać miejsca łączone celem szybszego zrostu? Widziałem kiedyś na rosyjskim filmiku że posypywano jakimś proszkiem podczas szczepień
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Kupiłem ten Clonex Mist w sprayu i w instrukcji jest napisane że to się stosuje razem z żelem Clonex, na kilkana dni przed ukorzenianiem pryska się całą sadzonkę, później macza końcówkę w żelu i umieszcza w glebie oraz co kilka dni ponownie spryskuje Mistem. Czy wiadomo czy skład Clonex Mist jest takim sam jak żelu?
eryk2kartman
50p
50p
Posty: 80
Od: 13 cze 2018, o 16:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Irlandia

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Witam,

Mam pytanie do expertow od ukorzeniania :)
do tej pory używałem jakiegoś(nie pamiętam nazwy) ukorzeniacza w proszku - używałem go do wszystkich typów roślin i powiem że nawet działał.
W tym roku kupiłem ukorzeniacz "Korzonek" firmy Target - do spryskiwania roślin

Teraz moje pytanie, czy używać go jako jedynego ukorzeniacza czy ciągle stosować proszek i może tylko co jakiś czas opryskiwać "Korzonkiem" ? Czy to przyśpieszy/polepszy ukorzenianie ?
krzyniog
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 maja 2019, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Ukorzeniacz do thui szmaragd.

Post »

Proszę o podanie jakiegoś sprawdzonego ukorzeniacza do thui Szmaragd.
Kryss
50p
50p
Posty: 56
Od: 26 mar 2016, o 18:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łobez / zach-pom

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Z góry przepraszam za "odgrzanie kotleta", ale wychodzę z założenia, że skoro temat nie zamknięty, to lepiej napisać tutaj, niż zakładać nowy, tym bardziej, że rzecz tyczy się ukorzeniacza, wcześniej wspomnianego Clonfix. Sprzedają go, lecz nie ma w opisach składu, a jedynie, że zawiera hormon wzrostu. Potwierdzam... Napisałem ostatnio do producenta w Holandii i odpisał, podsyłając przy okazji kartę specyfikacji. Clonfix zawiera NAA, "...1-naphthylacetic acid...".
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Krystian
kris86k
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 15 sie 2022, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Witam.
Zamówiłem sobie auksyny z All, został do kupienia Kaptan, waga precyzyjna w drodze.
Mam dwa pytania.
1. Czy orientujecie się czy jako wypełniacz mogę użyć zwykłego talku aptecznego czy powinien być jakiś inny, techniczny jak do dętek?
2. W składzie jest kaptan 1% (podany wzór chemiczny) ale w karcie charakterystyki jako adnotacja znalazłem, że jest to kaptan w formie preparatu Kaptan Zaw. 50 WP, jest to kaptan 50%. Teraz zastanawiam się jak to liczyć, czy mnożyć zawartość kaptanu x2 czy nie?
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

Czy dobrze rozumiem?
Bo wydaje mi się się, że to jest 50 % substancji kaptan o stężeniu 1%.
Tak to rozumiem.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Ukorzeniacz- uniwersalny,AB,inne

Post »

A czy Rhizopol 0,5% lub 1% nie byłby lepszy? On chyba zawiera auksyny (kwas 3-indolilomasłowy (IBA)).

Poszukuje czegoś do paludarium gdzie panuje duża wilgotność, mam rosliny epifity których korzenie chwytają się różnych kamieni i chciałbym pobudzić ich wzrost. Zastanaiwm się czy spryskanie takim środkiem jak clonex nie poprawi ich ukorzeniania. Do tego często wchodzi jakas pleśń jeśli nie jest przewietrzane, i zastanawiam się co na pieśń zastosować. Czy Kaptan jest tylko na grzyby?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”