Moja zielona kolekcja

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Glorious123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 sie 2022, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Moja zielona kolekcja

Post »

Witam,
Jestem dość nowy na forum, chociaż informację oraz porady czerpię stąd dłuższego czasu. Chciałem podzielić się swoją kolekcją roślin - obecnie ponad 100 :) Sukcesywnie będę wrzucał kolejne partie roślin. Lubię mieć różnorodność, dlatego przeważnie posiadam po jednym egzemplarzu danego rodzaju (czasem są wyjątki).

Jako pierwsze wrzucę swoje rośliny z gatunku - Sansevieria:

Sanseviera trifasciata Laurentii
Obrazek

Sanseviera Zeylanica - najdłuższy liść ma nieco ponad 1,5m, drugie zdjęcie to rośliny wychodowane z liścia, który niestety urwał się i był trzymany do ukorzenienia w wodzie
ObrazekObrazek

Sanseviera Black Flame - pierwsza to roślina mateczna a druga to z nowego podziału
ObrazekObrazek

Sanseviera Yellow Stripe
Obrazek

Sanseviera Moonshine
Obrazek

Sanseviera Masoniana - ulubiony rodzaj. Oba egzemplarze zaczęły wypuszczać po 2-3 nowe odrosty. Mam nadzieję, że liście będą coraz większe.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
anetq092
100p
100p
Posty: 101
Od: 6 kwie 2021, o 12:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Moja zielona kolekcja

Post »

Piękna kolekcja Sansevieri, czekamy na więcej ;:oj
Mój wątek, zapraszam :)
Doniczkowe u Anety.
Glorious123
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 14 sie 2022, o 10:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja zielona kolekcja

Post »

Dziękuję bardzo anetq092.

Kolejną partią będą begonie, na razie skromnie, ale zakupione ze względu na kolory.

Begonia Inca Night
ObrazekObrazek

Begonia Indian Summer - troszkę przypaliło starsze liście na zachodnim parapecie. Liście połyskują metalicznie, ale niestety na zdjęciu tego nie da się uchwycić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Moja zielona kolekcja

Post »

Od razu dodaję wątek do obserwowanych - uwielbiam sansevierie i mam ich sporo :) Nie ma niestety w mojej kolekcji tej mającej półtora metra wysokości, więc gdyby Cię się przypadkiem jakiś liść odłamał, to ślij do mnie :)

Begonie też zagościły u mnie w domu, więc rozumiem zachwyt ich liśćmi. Mam inkę, looking glass oraz kilka innych. Ukorzeniam właśnie z liścia ferroxa.

Ciekawa jestem bardzo Twoich roślin. Nie mam pojęcia, jak dajesz radę się nimi opiekować, ja mam kilkadziesiąt parapetowych i kilkadziesiąt ogrodowych zimujących i ledwo nam nimi panuję.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”