Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Misia nie źle się zakamuflowała,mało ją widać.
Ładna Twoja szałwia.Wczoraj w ogrodniczym widziałam,ale jakieś takie marne kwiatki miała.
Mój czosnek bułgarski jak na razie miał tylko pąk.
Wczoraj oglądałam występy cyganów w Płocku,ale nie wiem czy to były aktualne te występy.?
Miłego dnia Lucynko!!
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, Halszko ten mak, o kwiatach jakby zrobionych z bibuły, to jak najbardziej bylinowy i praktycznie niezniszczalny. Ponadto, mimo, że korzenie ma kruche, makowe, to rozłogowe i dlatego pojawia się każdego roku w innym miejscu pojedynczymi rozetkami, które po kwitnieniu znikają i pojawiają się dopiero wiosną, a nie jesienią, jak maki wschodnie. Bez problemu można go przesadzać wiosną i przyjmuje się w 100%.
Pięknie wyszedł Ci kolor iryska na zdjęciu ;:138 , mnie nie udaje się ten niebieski ;:185
Misia była pewna, że pojawisz się przy czarnuszce, żeby podziwiać jej urocze kwiatuszki, dlatego spokojnie zapadła w sen :tan .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
W sobotę późno wróciłam z działki i nawet mi się już pisać nie chciało.
Dzisiaj po niedzielnym leniuchowaniu wróciliśmy nieco wcześniej. Było tak gorąco i duszno, że M zarządził powrót.
Zresztą i tak nie było tam co robić, jako że w dni świąteczne na działce nie pracuję.
Natomiast z ogromną przyjemnością wdychałam cudowny zapach piwonii.

Obrazek

Maryniu - czosnek bułgarski to zadziwiająca roślinka. :roll: W ubiegłym roku u mnie nawet się nie pokazał, by w tym roku wystrzelić kilkoma łodyżkami pełnymi kwiatków. ;:303
Miśka zestarzała się, nie wybywa daleko, bo trudno jej przez siatkę przeskoczyć, wobec tego znalazła sobie sposób na spędzanie czasu na własnej działce. ;:108 Dzisiaj też spała w czarnuszce.
Weekend okazał się być zgodny z Twoim życzeniem, za co serdeczne dzięki. ;:167

Obrazek

Halszko - modelka z tej Miśki niesamowita. Dzisiaj też posypiała w czarnuszcze, ale nie obyło się bez niespodzianki. Gdy słońce za mocno przygrzało, znalazła sobie chłodne łoże pod największą hostą. :lol: Trafiłam na nią przez przypadek, jeszcze jej nie szukałam.
Ten irysek to jeden z syberyjskich. Miałam ich bardzo dużą kępę i nie wiem, jakim cudem ostało się malutko. :oops: Widzę, że tylko cztery kwiatki się pokażą.
Mam cztery zimujące szałwie, może uda się i z tą nową... Zobaczymy.
Najbardziej rozśmieszyło mnie, gdy ofiarodawczyni poinformowała mnie, że ta szałwia nie może rosnąć w przeciągu. ;:7 No, bo jak na działce uchronić rośliny od przeciągu? ;:306
Za dobrą niedzielę jestem Ci bardzo wdzięczna. ;:167

Obrazek

Danusiu - ciężko było kotę znaleźć, a im dłużej ją wołałam, tym bardziej udawała, że jej nie ma. ;:306
Podobno moja szałwia została zakupiona na ryneczku. Rzeczywiście sadzonka dorodna ;:333 , tylko bardzo jestem ciekawa, jak się zachowa w czasie przerwy zimowej. Mam cztery zimujące szałwie i z nimi nie ma kłopotu, wystarczy stroiszem lekko przykryć i świetnie sobie radzą. ;:303
Czosnek bułgarski nie rozwinął pąka? Taki uparty?
Oglądałaś koncert sprzed kilku lat, wczoraj i dzisiaj były imprezy rodzinne.
Za miły dzień serdecznie dziękuję. ;:167

Obrazek

Martusiu - bardzo, bardzo dziękuję za wyczerpujące info w sprawie tego "bibułkowego" maku. ;:196
Czasami uda mi się jakąś niezłą fotkę pstryknąć :tan , choć z tym iryskiem nigdy nie miałam problemu.
A Misia to bawiła się ze mną w kotka i myszkę, zapewne obrażona, że za długo ją olewałam, ucinając sobie pogawędkę z jedną z sąsiadek. ;:224 Ona tak ma.

Obrazek


U sąsiadki dwie działki wyżej firletka smółka już przekwita, a moja właśnie zaczyna.

Obrazek

Inkarwilla się rozkręca.

Obrazekupload image

Zaczynają goździki brodate (kamienne).

Obrazek

Pojawił się taki orlik:

Obrazek

Upolowałam pierwszego pomidorka. A nawet dwa.

Obrazek

Wreszcie znalazłam taki kwiatuszek. Nie wiem, co to jest, nie wiem, skąd się wziął, jest niziutki i malutki. Jego listeczki mają kształt cieniutkiego szczypiorku.

Obrazek


Życzę Wam wszystkim wspaniałego tygodnia.
;:4 ;:4

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11532
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko u Ciebie zawsze tak wspaniale kwitnie każda roślina, nawet nie dopatrzyłam ile masz ładnych host. ;:215
Różowe złocienie cudne. Maki za zasłoną z liści pięknie sfotografowałaś. ;:138
Różowa piwonia piękna, ale malinowa prześliczna. ;:oj
Pomidorka zazdroszczę, a do poziomek aż ślinka leci.

Mam nadzieję, że limit awarii już wyczerpany, a ciepło i słońce pozwoli cieszyć się działką. ;:168
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko na działce czas szybko płynie ten dzień wydaje sie taki krótki u mnie podobnie tu czy tam się skubnie z tym pogada i już dwudziesta na zegarze. Trzeba bedzie zaczac nocować bo nie chce się wracać do domu. Pieknie u Ciebie jak zwykle czarnuszka urocza. Pozdrawiam miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
Pozwól że najpierw podziękuję Marcie za wyjaśnienia w kwestii maczka "bibułkowego". Dziękuję bardzo Martuś ;:180
Chciałam spróbować zidentyfikować Twoją tajemniczą roślinkę, ale moja aplikacja nie poradzila sobie z tym zadaniem. Z tego wynika, że masz unikatowy rarytasik ;:138
Przepiękne masz też piwonie i również zachwycam się za Sonią tą malinową ;:167
Wszystkie inne kwiaty pochwalę zbiorowo, bo wszystkie na pochwaly zasługują ;:63
Miłego wieczoru i spokojnej pogody jutro Ci życzę, bo jakieś zjawiska groźne zapowiadają.
;:196 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Po upalnym i dusznym dniu przyszedł wyczekiwany deszcz, który zastał nas jeszcze na działce. Jaką cudną melodię wygrywał na dachu altany! ;:138 Oczywiście, żeby nie było, zdążyłam dokładnie podlać całą działeczkę, zanim chmury wpłynęły na moje niebo i spuściły warkocze deszczu. Nie szkodzi, woda z węża to jednak nie to samo, co woda z nieba. Niech pada choćby całą noc.


Soniu - nie jest aż tak słodko, nie wszystko kwitnie mi tak, jak bym chciała ;:131 , ale zawsze cieszy to, co gra kolorami. ;:303
Jesteś niezwykle łaskawa zarówno dla moich kwiatuszków jak też dla moich nędznych umiejętności fotograficznych, lejąc w ten sposób balsam na moje ego, za co z całego serca dziękuję. ;:167
Awaria zażegnana, ale nie do końca. Jeszcze elektryk będzie miał okazję zarobić. :lol: A my codziennie cieszymy się działeczką na przekór pechowi. ;:215

Obrazek

Obrazek

Alu - też chętnie nocowałabym już na działce, jednak noce jeszcze ciut za chłodne, a dodatkowo M akurat skumulowały się wizyty u wszystkich specjalistów (lekarzy), a przy tym oczywiście szereg rozmaitych badań laboratoryjnych. ;:108 Musimy przeczekać ten okres i poczekać na ciepłe noce, by któreś z nas nie musiało szukać jeszcze jednego medyka. ;:306
Słyszałam pomruki burzy, ale gdzieś daleko, natomiast cieszy mnie padający deszczyk. ;:303
Pozdrawiam. ;:196

Obrazek

Obrazek

Halszko - bardzo jestem ciekawa, cóż to za rarytasik? A może to jakiś chwaścik? ;:131 Co by to nie było, podbiło moje serce. :D
Puste piwonie są ładne, ale ja kocham szczególnie te pełnokwiatowe za ich cudowny aromat. ;:215
Dzisiaj siedziałam sobie obok nich z książką przed nosem i upajałam się ich zapachem. ;:63 Mam tylko jedno zmartwienie. Wszystkie na raz chcą kwitnąć, a mam takie odmiany, które zakwitały zawsze kolejno.
Dziękuję za pochwały i dobre życzenia, które odwzajemniam w całej rozciągłości. ;:167 ;:196
A teraz spójrz,co mi urosło w doniczkach, a przyjechało od Ciebie takie maleńkie.

Obrazek

Obrazek


Niech Wam jutro słoneczko towarzyszy, deszczyk popada nocą, a burze omijają Was szerokim łukiem. ;:4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11295
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko ;:196 widać Twoje starania fotograficzne ! ;:138 ;:138 ;:333 Tak trzymaj! ;:215
Trening czyni mistrza!U Ciebie rośliny kwitną szybciej niż u mnie! ;:63
:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Piwonie pięknie Ci rozkwitły, szałwia i róże wspaniałe.
Truskaweczki, hmm ;:216 mniamniuśne, aż ślinka cieknie.
Misia w czarnuszce urocza.
A czosnek bułgarski piękne ma kolorki.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2603
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Jak ona tam wchodzii nic nie łamie ci? Bardzo taktowna i uważna dama :D Lucynko ty masz raj na ziemi, tyle różnorodnych kwiatów że w głowie się kręci. Dużo sie od ciebie nauczyłam za co dziękuję bardzo ;:180
Ale te drobniutkie niebieskie śliczne to co to jest (jak widać dużo nauki mnie jeszcze czeka :;230 ; na szczęscie bo kocham poznawać nowosci!)?
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, znów pokazałaś cudeńka, nie wiadomo czym się najpierw zachwycać ;:138 Zacznę od piwonii ;:215 ta półpełna malinowa jest cudna ;:167 Ale nie mniej podoba mi się ten błękitny irysek syberyjski ;:167 a także maki, bodziszki, chaber różowy, dzwoneczki i ta piękna chabrowa kępa? To jakiś przetacznik?
A Misia znów w czarnuszce ;:303

Miłego popołudnia Lucynko ;:168 ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, piękne piwonie rozkwitają w słoneczku obficie podlane deszczykiem ;:138 , a u mnie tylko straszą alerty i pomruki burzy z każdej strony.
Moje piwonie w słońcu przekwitają ekspresowo ;:174 jak i cała reszta kwiatuszków. Kobea na płocie usycha, tylko heliotrop, obficie podlewany, z radości zaczyna rozkwitać.
Jarzmianki już kwitną ;:oj
Pięknie pokazałaś czosnek bułgarski ;:63 ;:63 ;:63
Mój aparat robi mi psikusy i zmienia kolory, albo za nic nie chce wyostrzyć zdjęcia ;:185
Truskaweczki się rumienią i pomidorki już spore ;:138
Ten nieznany Ci kwiatuszek przypomina mi sparaxisa, tylko liście, o ile dobrze pamiętam, powinien mieć nieco szersze, a nie cieniuteńkie szczypiorki. Może kiedyś sadziłaś jego cebulki i jakaś przetrwała?
Pewnie coś z prądem jest źle, bo długo Cię nie ma Lucynko?
Pozdrawiam serdecznie, życząc ciepłych nocy do nieprzerwanego działkowania ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Informuję,że dziś chodziłam po paczuszkę,za co wielkie dzięki.Najgorsze jest to,że nie wiem kiedy pojadę na działkę.Na jutro zapowiadają straszne burze prawie wszędzie.Masakra. ;:145
Misia znowu schowana,ledwo ją widać.
U nas padał deszcz prawie do południa,a potem zrobiło się duszne lato i tak trwa.
Miłej końcówki dnia. ;:7 ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”