Różana hacjenda Anego

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju to Ty regenerowałeś siły, teraz po ogrodzie będziesz pracował szybko. Już drzewka opryskałeś, mój M też na początku tygodnia to robił.
Rabatki w ogrodzie zakwitły kolorowymi kwiatami, nic nie robiąc sobie z nieobecności gospodarza, pięknie po powrocie Cię kwiatuszki powitały. Trawniki masz już przygotowane, a nas czeka wertykulacja i grabienie. Pracy na wiosnę wiele.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Brawo, Any!
Śliczne zdjęcia zrobiłeś swojej wiośnie! Ale też miałeś co fotografować. Kwiatki jak malowanie.
Jakże to różny widok od mojego ogrodu, który w dzikiej suszy, smagany lodowatym wiatrem stoi skulony, szary, zdrętwiały i smętny.
Mówią, że rolnik śpi, a jemu samo rośnie. Widać w przypadku wzorowego Działkowca jest tak samo. Pogratulować ;:333.

;:136 Jagi
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Oj, faktycznie jest się czym chwalić. Tak kolorowo to u mnie będzie chyba za miesiąc ;:131

A zdjęcie żonkili faktycznie prawie takie samo.
Tylko u Ciebie ładnie wygrabione a u mnie liście ;:306 Ale to nie lenistwo tylko eksperyment. Z powodu suszy i piachowej ziemi zdecydowałam się jesienią zostawić na niektórych rabatach część liści i zobaczyć czy to coś pomoże w kwestii nawilżenia gleby. Trochę się obawiałam czy spod tej warstwy powychodzą rośliny ale jak na razie jest ok. Czasem ktoś ma czapkę liściową na głowie ;) ale się przebija.

Zauważyłam, że na rabatach masz niektóre rośliny, chyba krzewy, w różnych ogranicznikach. Będą przesadzane czy jest jakiś inny powód?

I zdjęcie z wojaży poznałam od razu :tan To takie charakterystyczne, że od razu wiem gdzie odpoczywałeś :) Park linowy jest już rozpięty?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Doczytałam u Ewity że werbeny patagońskie zimujesz w donicy? U mnie rosną w gruncie i co roku się wysiewają same. Dlaczego w donicy? Żeby szybciej kwitły?
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Witajcie!
Teraz już będzie łatwiej - od wczoraj mamy już wodę :heja

Nowych zdjęć za dużo nie robiłem, bo pogoda była nieciekawa a ja zajęty byłem sprzątaniem. Teraz już wszystko na swoim miejscu.
Czeka nas wyprawa po kwiaty do donic i skrzynek.
Lada dzień (może już dzisiaj) zaczną kwitnąć drzewa owocowe, ależ piękny będzie widok :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oj tak Doroto - wiosną pacy jest najwięcej. Na szczęście już się uwinąłem, teraz została tylko przyjemność - sadzenie i sianie :)

Dziękuję Jagodo za miłe słowa ale samo to za mało ... trzeba się napracować. Najbardziej ucieszyłem się z tej ikonki na końcu. Chociaż już 40 dni minęło od Środy Popielcowej to jeszcze do Świąt wytrzymam, tak jak każdego roku i ... zacznie się jak zwykle :;230 niemal codziennie ;:136

Ewo, pewnie zauważyłaś borówki - już komuś odpowiadałem. Mamy pochyły ogródek i woda przy podlewaniu spływała, teraz część krzewów ma założone pierścienie z dużych plastikowych rur kanalizacyjnych, a inne z wielkich donic po obcięciu dna. Teraz łatwiej nawozić a przede wszystkim podlewać.
Werbenę patagońską kupiliśmy w ub.r. wiosną i wydawało mi się, że to była dwuletnia roślina, bo miała gruby pień i duże boczne odrosty. To dlatego wsadziłem ją do donicy i schowałem - na próbę.
Mieliśmy kiedyś werbenę i nie wysiała się. Teraz bardzo dużo nasion rozsypałem po rabacie i część schowałem. Zaraz będę je wysiewał.
Wiedziałem, że rozpoznasz zdjęcie :wink: tak, park liniowy działa i słychać to z daleka. To był dobry pomysł - dzieciaki mają ubaw.

Pozdrawiam wszystkich gości i życzę radości z ogrodów :wit

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
sauromatum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1704
Od: 18 maja 2010, o 08:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ale piękna wiosna u Ciebie :) Gratuluję wiosennego wysprzątania ogrodu :wink: Wiosną rzeczywiście jest najwięcej pracy - ale taka praca to psychiczny odpoczynek :wink:
Podziwiam te wielkie kępy pierwiosnków - pamiętam takie z dzieciństwa na działce :D Dzielisz je czy one same się tak powoli rozrastają?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Z parku linowego to ja chyba miałam większy ubaw niż moja córka ;:306 Na pewno tam zajrzę jak będę przejazdem :)

Moja werbena wysiewa się co roku bez problemów, ale zawsze zostawiam uschnięte rośliny aż do wiosny. Ciekawe jest to, że najwięcej jej jest na ścieżkach. I ze ścieżek je przenoszę na rabaty. I tak się zastanawiam, co jest tego powodem? Czy te nasionka muszą być wdeptywane w ziemię czy potrzebują dostępu do światła żeby wykiełkować? Jakoś nigdzie nie znalazłam informacji na ten temat :(
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju u Ciebie jak u Martusi zawsze kolorowo i wycieczkowo .Trzeba korzystać z życia póki można ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Ciekawe jak smakuje?
Obrazek

Smaczne!
Obrazek

Dobre!!
Obrazek

Pychota!!!
Obrazek

Witam was serdecznie w ten chłodny dzień po fali upałów - jednego dnia było ponad 24 stopnie i Andrzej już się opalił :D
Nic dziwnego, że na ogrodzie postęp w przyrodzie.
Czas kwitnienia.
Pierwszy raz młoda morela
Obrazek

Jagoda kamczacka
Obrazek

Pigwowiec
Obrazek

A dereń już przekwitł. Ciekawe ile będzie owoców, bo pogoda w czasie kwitnienia była w kratkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dziękuję Karolu. Pierwiosnki rozrastają w kępie ale też z nasion bo stale widzę nowe siewki. Niedawno chciałem podzielić jedną kępę i myślałem, że pójdę po siekierę :;230 strasznie mocno pozrastane.
Obrazek

Szkoda Ewo, że nie przeczytałem wcześniej twego komentarza (o twej zabawie w parku linowym) - przechodziłem kilka razy obok tego placu zabaw i z zazdrością patrzyłem na te dzieciaki - kto wie, czy i ja nie zaszalałbym ;:306
Ja teraz codziennie szukam siewek tej werbeny - dzisiaj, gdy poszedłem po kwiaty i zielone, też szukałem małych werbenek - nic nie widać :(
Obrazek

Jadziu - wycieczkowo się skończyło, teraz jest kolorowo a że było kilka dni bardzo ciepłych to i Mirka przychodziła nie tylko na kawę ale i popracować. Kiełbaski też przynosiła :)
Obrazek

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzę wam wszystkim obfitości łask Bożych, zdrowia, radości i wytrwałości w codziennym uprawianiu ogrodów ;:138

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Pięknie kolorowo się zrobiło :) Coraz więcej kolorków.

A propos "Ciekawe jak smakuje?" : na święta udekorowałam potrawy darami z ogródka i okazało się, że najlepiej dla mnie smakują kwiatki fiołka a dla mojej córki płatki stokrotki.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Fiołki dałam do skosztowania moim gościom, gdy siedzieliśmy przed ogródkiem, bo tam właśnie rosną. Stwierdzili ze smakują wybornie a potem zagryźli czosnkiem niedźwiedzim :;230 Fajna paleta smaków, ale teraz to w modzie truskawki z bazylią czy innymi ziołami z miętą smakuje super. Andrzeju szykuje sie sporo owoców bo krzewy kwitną obficie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzeju
Piękna wiosna u Ciebie nastała.
Kępy pierwiosnków, tulipanów, narcyzów czy szafirków powalają.
Sezon grillowy widzę, że u Ciebie rozpoczęty.
Bzyczek zapylający ;:333
Awatar użytkownika
any57
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4326
Od: 16 sty 2012, o 16:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ŚLĄSK

Re: Różana hacjenda Anego

Post »

Andrzej się narobił - stroił i zdobił, a nawet się spocił,
ale wymyśloną konstrukcję, w rojniki uzbroił :heja

Obrazek

Obrazek

Witam wszystkich serdecznie - wczoraj słoneczko i 18 stopni a dzisiaj deszczowo i ponuro.
Wiosna na całego.
Kwitną już drzewa owocowe, kawę pijemy pod czereśnią słuchając radosnego brzęczenia pszczół.
Obrazek

Pierwsze tegorocznie koszenie trawy zrobione ...
Obrazek

Kwiaty świdośliwy już nas zasłoniły od sąsiadów
Obrazek

Ewo - jolifleur, ależ kusisz kulinarnie tymi kwiatkami, aż mnie mięsożercę nachodzi ochota. Sąsiedzi będą mieli ubaw jak zacznę zjadać kwiaty, a już nieraz dziwnie na mnie patrzą :;230 Fiołki do nas poprzychodziły z alejki ogrodowej, tak jak i stokrotki - będzie konsumpcja :wink:
Obrazek

Obrazek

Jadziu, ty też mnie skusiłaś fiołkami - popróbuję, a czosnek niedźwiedzi już używam - pamiętasz, że od ciebie przywędrował? :)
Widać go za pierwiosnkami - zaraz zakwitnie.
Obrazek

Obrazek

O tak! Ewo - ewita44, wiosna już na całego.
Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających ten wątek :wit
PS
Bukszpany obejrzane - gąsienic nie widac :wink:

Obrazek

Obrazek
Wiecie dlaczego tulipany tak dziwnie zakwitły?
Zaczęły rosnąć wcześniej tego roku i domek rzucał cień na połowę bukszpanowego kółka, do tego były mroźne noce i w tym cieniu ziemia była do połowy długo zamarznięta.

Obrazek
Andrzej zaprasza
aktualny wątek
poprzedni
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”