W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Troszkę czasu upłynęło od mojego ostatniego wpisu, miałam problemy z komputerem. Dziś z rana postanowiłam napisać kilka słów dla tych co o mnie nie zapomnieli.

Za oknem krokusy kolorowe, które rosną w trawie i mnie cieszą codziennie ;:138
Troszkę ich jesienią przed domem dosadziłam .Te żółte pierwsze przekwitają, ale na szczęście inne dopiero wychodzą.

Wczoraj zamówiłam w jednej ze szkółek polskich dwie róże . Jedna to Roahl Dahl, a druga to moja wymarzona Silas Marner. Nie przypuszczałam, że będą mieli tę drugą. Teraz tylko czekam na wysyłkę ,kupiłam donice i posadzę je do nich :tan
Wysiałam lobelię, ale jak co roku martwię się, czy ona w ogóle mi wzejdzie.
Mikro nasionka , ledwo co je w torebce zobaczyłam i ich ilość minimalna.
No zobaczymy… ;:173
Czekam jeszcze na dalie, które przyjadą bodajże w kwietniu z daleka.
Wczoraj przycięłam wszystkie hortensje i kilka róż. Powoli trzeba zabierać się za porządki.No i czeka grabienie trawnika.

Mam zamiar wysiać jeszcze kilka pomidorków koktailowych, podzielę się z koleżanką. Tymianek ładnie zieleni się na rabacie i przez cały rok można z niego korzystać .

Alicja teraz mamy czas przygotowania do wiosny.Wczoraj w LM kupiłam bukiecik tulipanów żółtych i już mi lepiej. Szukam specjalnego wazonu do tulipanów, szerokiego dołem i zwężanego ku górze…. ;:108

Obrazek

Dorotko u mnie coś ciemierniki tak sobie rosną. Kupiłam w zeszłym roku przez stronę u jednej kobietki pięknego ciemiernika, ale ledwo co wyłazi, mizerny jest :roll:
To już lepiej zachowuje się ten od Zymona. Muszę zaobserwować, gdzie je najlepiej sadzić. U mnie nie rosną ani przebiśniegi, ani mi ranniki nie zakwitły, kilka listków tylko wypuściły…

Obrazek

Ewa białe krokusy są cudne, a jakie duże mają kwiatki. Muszę im ustrzelić fotki.
O fajnie, mieszanka szafirków ….zobaczymy ile białych u mnie będzie? ;:65
Na razie ledwo co czubki pokazały.Zimno u nas ostatnio było, ale w prognozach ma być nawet 17, 18 stopni to wszystko ruszy.

Obrazek

Dorotko ja byłam wczoraj w LM , ciemierniki były, ale już tylko spojrzałam na nie okiem.Kupiłam za to wiklinę na płot i jedną wyższą donicę dla Roahl Dahl.
Zobaczyłam w sieci jaka ona piękna . Ciekawe jak u mnie będzie rosła ;:224
Piwonie hmm tak je kocham…w zeszłym sezonie dokupiłam jedną i ciekawe, czy zakwitnie w tym roku.

Obrazek

Alicjo w marcu jak w garncu, jeden dzień ciepło, a za chwilę mrozik ;:224

Obrazek


Krokusy w słońcu ;:3

Obrazek

Tymianek

Obrazek

Piwonia drzewiasta kolejny rok bez kwiatów....

Obrazek

Miłego weekendu, słonecznego ;:3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2580
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu, super wyglądają krokusy w trawniku, też kiedyś miałam, ale mi wyginęły, pewnie przez zbyt wczesne koszenie. Miałam je od frontu i nieskoszona trawa, która wiosną szybko rosła wyglądała nieciekawie. Kosząc trawnik usuwałam liście krokusów. Stopniowo ich ubywało, a może padły łupem gryzoni ;:7
Piękna azalia, podobno można ją zimować w ogrodzie ale mnie się to nigdy nie udało.

Miłego, słonecznego weekendu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Ciemiernik piękny.
Ja ostatnio kupiłam w Dino dwie małe białe sadzonki ale niestety u mnie jakoś nie chcą się zadomowić na dłużej ,
w gruncie marnieją i giną. Może gleba im nie podchodzi. ;:185
Chyba dam sobie z nimi spokój.
Piwonia może potrzebuje więcej czasu na zaaklimatyzowanie się, daj jej szansę jeszcze.
Prymulki zawsze chętnie oglądam zarówno w domu jak i w ogrodzie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu podejrzałam jak wygląda Twój nowy nabytek Silas Marner, piękna i jeszcze pachnąca. ;:oj
Do ciemiernika musisz mieć cierpliwość. Też takie maluchy kupiłam. Po trzech latach kwitną, choć tylko jeden ma kilka pędów.
Krokusy słodkie, :) a szafirki chyba w cieple podpędziłaś, u mnie tylko szczypior w donicowych.
Tymianek w doskonałej formie. ;:215 Siałam dwa razy, ale nie chce ze mną współpracować.
Pozdrawiam ciepło. ;:168
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu mam u siebie różę Roald Dahl jest piękna, warto ją mieć, nie dziwię się, że Cię urzekła. Druga Silas Marner to moje kolorki, piękna róża, notuję jej nazwę na zaś :lol:
Ty masz róże już poprzycinane, a ja tylko lekko okrywówki pościnałam, jeszcze czeka je korekta wiosenne.
Pogoda będzie tego tygodnia sprzyjająca, więc pracy na ogrodzie wykonamy sporo, oby deszczyk nocami pokropił.
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu każdy kwiatek to takie miłe i poprawia humor zwłaszcza jak przekwitnie i można jeszcze posadzić do ziemi. Ja w tym roku sporo takich cebulek miałam. Pozdrawiam życzę słonecznej wiosny i miłego dnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11689
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

No i mamy kwiecień, było kilka cieplejszych dni, więc przycięłam wszystkie lawendy i róże.
Przedwczoraj przyjechały do mnie dwie zamówione róże ze szkółki polskiej, jedna to moja wymarzona Silas Marner i druga Roahl Dahl ;:108
Posadziłam je do donic jak na razie, dałam mączki do środka i trochę obornika granulowanego.Krzaczki nie były największe, ale czasami z tych mniejszych mogą wyrosnąć cuda.Poczekamy, zobaczymy.
Będąc ostatnio w ogrodnictwie po bratki natknęłam się na różę na pniu i zakupiłam. Kwiaty ma mieć kremowe.Też jestem jej ciekawa ;:173
Ostatnio zachorowałam na bodziszka Rozanne, ale nigdzie nie można go dostać ;:202 . Będę dalej szukała aż znajdę…

Halinko krokusy w trawniku zrobiły niezły pokaz, jak słonko zaświeciło na rzeczkę krokusową to byłam pełna zachwytu. Na razie jeszcze trawa u nas niska, została przegrabiona i czekamy na deszcz. Potem nawóz i znów podlewanie. Jak ruszy to krokusy już przekwitną. Mam nadzieję, że za rok też tak ładnie zakwitną. Azalia jeszcze jest w domu, poczekam na kwiecień i przesadzę ją do ogrodu ;:108

Obrazek

Ewa powiem Ci, że u mnie ciemierniki słabo rosną, coś im moja ziemia nie odpowiada ;:185 .Dwa jako tako zakwitły, ale inne dwa, które pięknie kwitły tej wiosny mizerne.Ostatni raz wkopię trzy , które zakupiłam w Leroy i jak nie będą chciały ze mną współpracować to trudno ;:131
Prymulki są piękne, ale czemu tak szybko marnieją?

Obrazek

Soniu Silas Marner to pięknotka, posadziłam ją do donicy.Oj te angielki mają wdzięk i klasę.
Jeden ciemiernik przewieziony z działki pięknie kwitł w tamtym roku, a teraz po zimie ma mało kwiatków dużo mniejszych niż w poprzednim roku.
Szafirki kupiłam jakiś czas wstecz w kwiaciarni, chyba były wcześniej podpędzone ;:oj
Gotowe sadzonki tymianku kupiłam na targu, ja nie potrafię ziół wysiewać…

Obrazek

Dorotko cieszę się, że masz tę różę i potwierdzasz jej pozytywne cechy ;:63
Silas Marner dojrzałam u naszej Dorotki różanej i wpadła mi w oko.
Wiesz, ja mam teraz koło domu mniej róż niż wcześniej i szybko mi poszło z nimi.To zaleta małego ogrodu.

ObrazekAlicjo właśnie kolejne przekwitnięte hiacynty wcisnęłam do ziemi.
Szkoda wyrzucać, a nuż coś wyrośnie prawda? ;:224

Obrazek

Strumyk krokusowy zaczarował mnie...

Obrazek

Sasanki kochane...

Obrazek

Obrazek

Bratki z tulipanami

Obrazek

Pozdrawiam weekendowo :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, jak się ma zaczarowany strumyk, to można być nim oczarowanym ;:oj ;:108 Twoje oczarowanie się udziela, jak pięknie to wygląda :tan Cudne różyczki zamówiłaś, obie piękne, ale to na widok Roahl Dahl aż zaniemówiłam. No, Kochana to jest po prostu piękność ;:oj
Przydałaby się ciepła wiosna, tych kilka ciepłych dni, to stanowczo za mało. Na razie nie bardzo widać, żeby miało być ciepło, ale chyba w końcu się to zmieni? W ciepłych promieniach wszystko szybciej budzi się do życia. Pozdrawiam cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu, piękny, krokusowy strumyk ;:215 Świetny pomysł, ale dla takiego efektu jak u Ciebie, to trzeba sporo tych cebulek posadzić ;:224 Myślę jednak, że efekt końcowy jest tego wart ;:108
Silas Marner jest cudna, natomiast co do Roald Dahl mam mieszane uczucia :roll: Mój krzaczek był zakupiony bezpośrednio u Austina. Pomimo to, sam kwiat jak i pokrój tej róży jakoś mnie nie zachwycił. Na zdjęciach prezentuje się bardzo ładnie, natomiast w realu, to już różnie. Mam tę różę od wiosny 2017 roku. Niby nic jej nie mogę zarzucić, ale... Pokrój wiele pozostawia do życzenia, pomimo różnych prób cięcia. Moja to taki drapaczek o wciąż cienkich pędach. Kwiaty są jakby tu powiedzieć - dziwne, różniące się od siebie. Raz pełne i rzeczywiście mogą chwycić za serducho, ale kolejne już mają mniej płatków i wyglądają jakby to była inna róża. Muszę przeszukać swoje archiwum i wrzucić jej kilka zdjęć w swoim różanym wątku. Może wtedy te moje rozterki będą się wydawać trochę bardziej zrozumiałe. Kolor ma rzeczywiście bardzo ładny.
Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia i może akurat ta moja sadzonka nie była jakaś super mocno wypasiona i stąd takie dylematy i mieszane uczucia na temat tej odmiany?
Życzę Ci Aniu, aby Twoja nowa sadzonka rosła zdrowo i silnie oraz zachwycała swoją urodą;:196
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Strumyk krokusowy i mnie oczarował. Przepiękny!
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witaj Aniu, ładniutki Twój ogród. I te niebieskości ;:oj To ładny kolor, myślę, że taki spokojny. Miałam plan zrobić w kolorze niebieskim i białym jedną część ogrodu ale jakoś nie wyszło. Tak dużo mi się podoba, że zawsze coś dosadzę i plany biorą w łeb ;:306 Chciałabym mieć tyle konsekwencji co Ty.

I pomysł z nasadzeniem krokusów też mi się bardzo podoba. Nawet jeśli trawa szybko urośnie i trzeba będzie kosić łatwo ominąć tak posadzone krokuski. Super! Dziękuję za inspirację :)
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Witam Aniu też kupiłam kilka hiacyntów i już są w ziemi bezpieczne przed śniegiem. Pogoda sie strasznie zepsuła i czekam na cieplejsze dni Tobie też życzę duzo słoneczka. ;:3 Pozdrawiam życzę spokojnej dobrej nocki i udanego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: W poszukiwaniu niebieskich impresji -Annes 77

Post »

Aniu
Sasanki i rządki krokusów wspaniałe.
Bratki z tulipanami będą na pewno pięknie wyglądały. ;:333
Ja w dino kupiłam 2 dziesięciopaki z petunią i wsadziłam do donicy z różami na pniu oraz do mniejszej doniczki z lobelią.
Na razie są przy wejściu na dworze z innymi doniczkami.
Dopóki nie ma przymrozków będą tam sobie stały.
Oby już na dobre przyszła prawdziwa wiosna i ;:3 .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”