W moim ogrodzie cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Aniu napiszę na pw,
Nie wiem czy ta azalia nadaje się do ogrodu, tzn. czy przezimuje, do tego jest na nóżce, a z doświadczenia wiem, że pienne formy są nie wytrzymałe na mrozy.

Obrazek
Chyba za późno ją przycięłam na jesieni, gdyż ma dosłownie parę gałązek z baziami (reszta milczy).


Obrazek
Wiele roślin jest jeszcze uśpionych, ale nie jagoda kamczacka.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2321
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Piękny kot!
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Dziękuję, dziękuję :) to moja przylepa Mimi
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Witaj Oleńko
Powoli i systematycznie odwiedzam dawne zakątki ogrodów i próbuję nadrobić 3 lata. W czerwcu 2020 roku wykopywałaś Miskanta Olbrzymiego aby posadzić go w innym miejscu w roli żywopłotu. Bardzo jestem ciekawa jak Ci się rozrasta. Czy dawałaś bariery w ziemi i jak głęboko ?
Wiele lat temu mój posadzony przy niewielkiej zaporze przeszedł do sąsiadki czyli ok 3 m.
Od tamtej pory rośnie w gruncie ale w zakopanej donicy. I ... po 3 latach widać, że gdzieś się przedostał ... ;:131
Też myślałam o nim w roli żywopłotu ale zdecydowałam się na Miskanta o nazwie Zebrinus i w tej roli jest idealny.
Pozdrawiam życząc miłej i ;:3 ;:3 niedzieli
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Krysiu miskant który pełni funkcję żywopłotu to odmian Giganteus - on nie rozłazi się tylko rośnie w jednym miejscu poszerzając kępę.
Jęśli dobrze pamiętam jest miskant cukrowy, który nie rośnie tak jak większość miskantów.

Po pytaniu Ani przyjrzałam się mojej azalii, jednak ona nie jest szczepiona tylko wyprowadzona na nóżce. Teoretycznie mogłaby być posadzona do ogrodu, jednak to miły akcencik w domu.

Na razie dysponuję tylko takim zdjęciem miskanta


Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Olu niestety nie znalazłam do tej pory azalii, ale gdzieś w końcu trafię. U mnie stały zawsze w domu, bo poinformowano mnie że zimy nie przetrzyma w ogrodzie. Trzymałam je na pln.zach. oknie i pięknie kwitły co roku. Mam miskanta olbrzymiego, ale niestety rozłazi się a jako że chciałam osłonić się przed sąsiadem to wkroczył do niego ;:306 Widzę, że zebrinus jest skromniejszy. Cukrowego nie znam.
Miłej niedzieli ;:167
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Marysiu cukrowy to prawdziwy łazik, Giganteus rośnie w kępie ( i nie związuje kłosów) a cukrowy i owszem na biało.
Poszalałam dzisiaj ogrodniczo: odchwaściłam i wysiałam groch, 2 gatunki sałaty, koperek i szpinak. Ziemia była zimna i pod koniec zaczęła mnie boleć dłoń. Przycięłam agresty i porzeczki. W domu również wysiałam nasionka: tunbergii trawy pampasowej, 3 zatrwianów w różnych kolorach, lak, seler naciowy, pomidorek. To jeszcze nie koniec zostało mi jeszcze 10 paczek nasion do wysiania w marcu. Zatrwiany wrębne uprawiam na suszki. Muszą być wysiane w marcu, w ubiegłym roku wysiałam je później i owszem miały ładne liście ale kwiatów nie doczekałam. Dziękuję serdecznie za słówko o azalii ;:167

Przebiśniegi są w pełni kwitnienia, zaczynają kwitnąć krokusy.
Tu poczekalnia - do kwietnia. Jest tu hyzop , który nie dawno zniknął po jednej z zim podobnie jak lubczyk.. Nowością ( z ziół) u mnie będzie kminek i arcydzięgiel.
Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42119
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Olu u mnie też hyzop po paru latach zniknął, a wcześniej ładniej kwitł i nie wysiał się :( ... to lubczyk też znika? Zakochałam się w nim i doceniłam smak w rosole dopiero teraz, wcześniej jakoś mi nie smakował. Córka powiedziała, że sprawdza się też w barszczu i faktycznie ;:333
Sezon wysiewowy ruszył u Ciebie pełną parą ;:oj Życzę 100 % wschodów :D Ja do gruntu jeszcze nic nie siałam, u mnie z wierzchu ziemia miękka, ale głębiej zmarznięta :D
Muszę sprawdzić czy mam zatrwiany. Groch posieję chyba do doniczek w tunelu, bo nie jestem pewna jak przetrwały ślimaki przez zimę ;:124
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Witaj Olu
Miskant cukrowy faktycznie się rozrasta i pewnie dlatego prócz walorów ozdobnych z racji kwiatostanów jest też uprawiany na plantacjach jako roślina energetyczna.
Miskant Giganteus sporadycznie zakwita - u mnie przez kilkanaście lat tylko 2 razy gdy byłą bardzo długa i ciepła jesień. Ten Miskant faktycznie ładnie się rozrasta kępowo ale ... często wypuści się w boki szukając nowego siedliska i dlatego zalecają uprawę z wkopanymi barierami. U mnie kilka razy osiągnął prawie 5 m a u Ciebie jaką ma wysokość ?
Olu myślę sobie, że to też zależy od podłoża bo koleżanka wiosną odkopała mi kawałek ładnej trawy - jakiś miskant. Całe szczęście, że posadziłam go w oddali od dzielżanów na wolnej rabacie bo pod koniec lata wyrastające rozłogi niszczyłam w odległości ok metra ale był dokarmiany jak dzielżany i podlewany. Koleżanka bardzo zdziwiona bo u niej na suchym powoli przyrasta w kępie i tak to jest z nimi ...
Co do nasionek to jeszcze jestem przed zakupami i tez uzupełniam braki bo zawsze coś po zimie nie odbija.
Arcydzięgiel przepięknie wygląda, potrzebuje sporo miejsca i wtedy jest ozdobą, używałam go w kuchni i w wyrobach piekarniczych.
Powodzenia w uprawie ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Marysiu kto by się spodziewał że hyzop jest krótkowiecznym ziołem, chyba za szybko posiałam nasiona do ziemi, trzeba będzie powtórzyć.
Krysiu dziękuję za cenne informacje, uprawiam Giganteusa od kilku lat, do tej pory nie dawał rozłogów, wysokość ponad 2 m. Rośnie w słabej ziemi ale jest podlewany i nawożony :)

Wawrzynki
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Od około tygodnia po ogrodzie chodzi i lata kruk, który jest na zdjęciu - skakał z gałązki na gałązkę, coraz wyżej - na jodle.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Piękne bazie,jagoda kamczacka,miskant a krokusy z pewnością zwiastują już wiosnę.
Pozdrawiam :wit i zapraszam do mojego wątku podróżniczego po dwóch latach ;:180
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Dziękuję Arkadiusie z zaproszenia na pewno skorzystam.

Obrazek
Ostatnio kupiłam malwę tawulke i dwie kolorowe paprotki. Najsłabiej wygląda tawułka, ale żyje.
Czekam jeszcze na dostawy zamówionych roślin on line.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4562
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: W moim ogrodzie cz.4

Post »

Jakby wróciła zima, przynajmniej o przedwiośniu zapomniałam, jest zimno. Ostatnio padał grad, a potem śnieg. Tydzień temu posadziłam piwonie w ogrodzie, oby nie zmarniały.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”