Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Zima znowu w odwrocie. Nagle zniknął mróz, nieustannie siąpi deszcz, który dokładnie zmył resztki śniegowej serwetki, ciemne chmury wiszą nisko nad ziemią, za oknami szaroburo, nieprzyjemnie.
A ja zabrałam się do poważnej roboty związanej z działeczką. Korzystając ze wskazówek kalendarza księżycowego, popełniłam kolejne wysiewy. Tym razem zasiałam heliotropa, żeniszka, stokezję gładką i jeszcze trochę pierwiosnków, tym razem pierwiosnka japońskiego. Ten ostatni powędrował na balkon, stokezja do lodówki, a żeniszek i heliotrop na ciepły parapet.

Obrazek

Obrazek

Zrobiłam tylko te dwa zdjęcia, po umieszczeniu ostatnich dwóch kuwetek w przeznaczonych dla nich miejscach już nie chciało mi się wyjmować i fotografować.
Teraz już niecierpliwie będę podglądała, czy coś się w kuwetkach ruszy. Naturalnie w tych dwóch obfoconych, bo na pozostałe trzeba będzie długo poczekać.


Marysiu - nawet sobie nie wyobrażasz (a może wręcz przeciwnie), jak bardzo tęskno mi do takich obrazków na żywo! ;:108
Zaraz, zaraz... Czy ja dobrze rozumiem, że Tobie już pomidorki kiełkują? ;:111 I papryka? ;:111
Myślisz, że dotrwają do wysadzenia w gruncie, czy choćby nawet w tunelu? ;:131 Będę trzymała kciuki, by się udało! ;:215
U nas zima poszła sobie na kolejny urlop i zrobiło się niesamowicie paskudnie ;:222 , a przespać tego się nie da, niestety. ;:185
Życzenia przytulam wraz z serdecznym podziękowaniem, ;:180 zdrówko odwzajemniam ;:167 , buziaki dołączam. ;:196 ;:196

Kasiu - tak długo nie dawałaś znaku życia ;:167 Cieszę się, że jesteś cała i zdrowa. ;:333 ;:303
Dziękuję ślicznie za ciepłe słowa pod adresem moich kwiatuszków ;:180 i serdecznie pozdrawiam. ;:167 ;:196



Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, ile różnego kwiecia kwitło na mojej działce w maju.
Poniższe zdjęcia prezentują tylko część tych kwitnień. Kolejne pokażę w późniejszym terminie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Piękny maj u Ciebie. ;:138
Ja otrzymałam dziś katalog z Florexpolu.Nie wytrzymałam i zamówiłam nasiona kwiatów i warzyw.Z nasion zamówiłam aminka,ciekawe czy coś mi urośnie.
Pogoda u nas taka sama jak u Ciebie,czyli brzydko.
Trzymaj się ciepło. :heja
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko pogoda u mnie bardzo podobna taka do spania za oknem zimno w nocy do -10 i śniegu też brak. Tak się zastanawiam czy już siać czy jeszcze nie z jednej strony kalendarz mówi siać z drugiej trochę za wcześnie, a łapki swędzą do siania mam paprykę seler i bakłażan, a ty jak bys mi radziła siać czy poczekać do 17-18 stycznia? Pozdrawiam ;:196 Miłego wieczoru
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Majowe obrazki z Twojego ogrodu są jak balsam na duszę, jak jakieś spa dla oczu :D Oglądam zdjęcia i zapominam, że za oknem szaro i hula wiatr. Przy ścieżce masz potężną różę, którą poskromiłaś cięciem, cóż to za odmiana? To musi być wielkie krzaczysko, takie grube ma pędy. Biały rododendron aż świeci na wiosennej rabacie, piwonie już chwalą się bordowymi pędami. Wesołą i kolorową miałaś wiosnę, Lucynko :heja .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2887
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, pokazujesz cudne wiosenne widoczki ;:138 .
Naliczyłam 21 różnych orlików ;:oj , od ślicznych pierwiosnkowych łanów trudno oderwać wzrok :tan , a jeszcze tyle pięknych maluchów tam zmieściłaś ;:oj .
Sasanki, ciemierniki, szachownice, krokusy, iryski, urocze bożykwiaty, piękny, żółty psiząb i ciekawa odmiana przebiśniegów :heja
Twoje kolorowe wspomnienia, nawet Kasię :wit przyciągnęły na forum ;:215
Zapachniało fiołkami, szkoda, że to tylko wspomnienia, ale z każdym dniem coraz bliżej do wiosny :tan .
U Ciebie jeszcze bliżej, bo już wypatrujesz sieweczek ;:138
U mnie znowu wiosenne temperatury, tylko z nieba leci woda, zamiast promieni słonecznych. Już dawno nie widziałam słońca, ale chyba dzięki zachmurzeniu, nie było takich mrozów, jak zapowiadali ;:333
Miejmy nadzieję, że słoneczko rozjaśni zimowe niebo i doświetli ochoczo wschodzące roślinki ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, u mnie pogoda dokładnie taka sama jak u Ciebie ;:223 Cały dzień szaro, buro i ponuro ;:145
Bardzo jestem ciekawa Twoich wysiewów, zwłaszcza pierwiosnków, moje w ubiegłym roku wzeszły chyba dwa, ale niestety nie przetrwały mojej opieki. A robiłam wszystko dokładnie wg Twoich porad ;:174
Jak zwykle nacieszyłam oczy Twoimi wiosennymi kwitnieniami - już bardzo mi się chce takich widoków w ogródkach ... a tu jeszcze połowa stycznia i co najmniej luty ... w marcu można już czegoś szukać na rabatach. No chyba, że ranniki się pospieszą i przebiśniegi :D :D

Pozdrawiam i przesyłam cieplutkie myśli ;:167
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16592
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit Witajcie!
Sobota przywitała mnie jasnym słoneczkiem i mam nadzieję, że pozostanie ono ze mną dłużej niż tylko jeden dzień.
W moich wysiewach nic się jeszcze nie ruszyło, ale codziennie, ba! kilka razy dziennie zaglądam do kuwetek w nadziei na pierwsze zieloniutkie kiełeczki. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze za wcześnie, jednak nie powstrzymuje mnie to z podglądania, bo a nuż, a widelec.....


Danusiu - ach, maj! ;:131 Tak bym chciała, żeby to już było na żywo.
Przyznaję, że ja też popełniłam zakupy online aż w dwóch firmach i szczypię się po paluchach, by nie wchodzić na strony szkółek oferujących rozmaite ciekawe roślinki, by wiosną nie zbankrutować. ;:7 Zamówiłam tylko bylinki.
Poczytałam sobie o aminku egipskim i choć zaciekawił mnie, to u mnie nie ma miejsca dla wysokich roślin, a dodatkowo wczesne lato zawsze jest u mnie bardzo suche.
Mam nadzieję, że u Ciebie też słoneczko zaświeciło. W każdym razie niech i Tobie ono ozłoci życie. ;:196

Alu - ojej! ;:oj Jaki u Ciebie duży mróz!
Wydaje mi się, że np. na wysiew selera jest zbyt wcześnie, natomiast paprykę już bym siała, gdybym miała ją w planie, co do bakłażana to nie będę się mądrzyła, jako że nigdy nawet nie próbowałam go uprawiać. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie i życzę słonecznej pogody. ;:196

Kasiu - dziękuję za ciepłe słowa, które dogrzewają moje ego. ;:196
Ta róża, o która pytasz, to 'Novalis'. Najzdrowsza i najobficiej kwitnąca spośród wszystkich moich róż ;:303 , mimo że rośnie w półcieniu. Liczy sobie już kilka wiosen, ale bardzo szybko przyrasta.
Wiosnę rzeczywiście miałam ładną, pogoda po przejściu przymrozków była głównie słoneczna i cieplutka, dopiero w połowie lata aura zaczęła płatać figle i tak płata je aż do tej pory. ;:223 Głównie wylewając z nieba kubły wody.
;:196

Martusiu - orliki uprawiam z nasion.Teraz już same się rozsiewają, wysieję nowe, gdy zaczną wymierać. Pierwiosnki w przeważającej większości równię z własnego wysiewu, a bardzo, bardzo je lubię. Spośród wiosennych najbardziej. ;:108
Pięknie Ci dziękuję za tyle miłych słów pod adresem moich podopiecznych. ;:180 Aż się zarumieniłam.
Skoro jesteś spragniona słoneczka, to poproszę go, by i do Ciebie zawędrowało, by umilić Ci zimowe krótkie jeszcze dni. ;:196

Halszko - skoro pogodę mamy taką samą, to na pewno dzisiaj i Tobie słonko rozjaśniło świat, czego oczywiście życzę Ci z całego serca. ;:167
Pierwsze wysiewy pierwiosnków też mi się nie udawały, ale ponieważ jestem uparta baba, nie poddawałam się i siałam je tak długo, aż zechciały ze mną współpracować.
Coraz bliżej wiosna, pół stycznia mignęło w oczach, drugie pół mignie jeszcze szybciej, luty krótki, a marzec....Ach! :tan
Pozdrawiam wzajemnie ;:196 i pogadam ze słoneczkiem, ;:3 by do Ciebie też zawędrowało.



Aby Wam weekend minął w dobrym nastroju, dodam jeszcze porcję fotek majowych kwiatuszków.


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko piękne kwiatki pokazujesz.Słońce u nas świeci zza chmur od rana.Wreszcie nie ma wiatru tylko lekki mróz.
Ciekawa jestem co tam zamówiłaś w tych szkółkach.???
Muszę się dobrze zastanowić,czy coś zamawiać.Jak wysieję nasiona to nie wiem czy będzie miejsce na co innego.
Miłego dnia. :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1749
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko
Piękne kwiatuszki, szczególnie wpadły mi w oko te ze zdjęcia nr 13.
Kolorek mają oryginalny.
No, no już zakupy w szkółkach ;:224
Ja jeszcze nie wchodziłam na stronki szkółek choć powiadomienia mi przychodzą sms-em na telefon.
Obawiam się, że u mnie na jednej roślince by się nie skończyło. :;230
Pozdrawiam i ;:196
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2589
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko, słoneczko Cię posłuchało i grzecznie świeciło od samego rana :D Dziękuję za skuteczne wstawiennictwo ;:180 :lol:

Wspominkowe zdjęcia piękne i niezawodnie wprawiają w dobry nastrój, w każdym razie mnie ;:215

Dobrej niedzieli Lucynko ;:4 ;:3
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42120
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Lucynko i u mnie piękny słoneczny dzień był...nareszcie!
Oglądam te Twoje zdjęcia i ciekawa jestem co z tych kwiatuszków u mnie kwitło, bo większości w minionym roku u siebie nie widziałam :roll: tym bardziej czekam z niecierpliwością na wiosnę :wink:
Pięknie rozrastają Ci się kępy kwiatów :D Kukliki u mnie potrafią po dwóch latach zniknąć, a u Ciebie ogromna kępa. Zdziwiona jesteś, że tyle piękności Ci kwitło i mam to samo, czasem narzekam że marnie róże kwitły po czym wstawiam zdjęcia wspomnieniowe zdziwiona ogromem kwiatów ;:306
Ach! Ci ogrodnicy ciągle chcieliby lepiej i więcej. ;:306
Pomidorki całkiem ładnie rosną, a papryczka trochę wolniej, ale jest na wierzchu. To eksperyment zobaczymy jak wyjdzie. Czekam na Twoje wschody i życzę, żeby ładnie rosły.
Miłej i słonecznej niedzieli Lucynko i oczywiście dużo zdrówka ;:196 ;:167
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

:wit
Jak tam leci czas zimowy ?

Majowe kwitnienia bardzo urokliwe.
I chyba pełniki z tymi małymi kwiatuszkami ?Śliczności.
Nie wiem czemu ale ja nie mam żadnego pełnika.
Czy już coś wyśmiewasz Lucynko ?
Ja na razie myślę ,od czego tu zacząć ?
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków cz. 14

Post »

Witaj Lucynko :wit
ale wiosna u Ciebie buchnęła w środku zimy ;:oj ;:oj To balsam na mą duszę ;:167 ;:167 niesamowicie piekny masz ogród. Tyle różności, tak cudnie kwitnących.
Orlikami jestem zachwycona ;:65 takie słodkie maleństwa a ile radości :) Wysiewasz do gruntu ? może ja spróbuję ... ;:224 Czytałam , że i pierwiosnki też. Czy te roslinki potrzebują specjalnej gleby ? Czy trzeba najpierw wysiać w domu w pojemniczkach ?
Czekam na ciąg dalszy Twoich podopiecznych w zielonych ubrankach ;)
Gołabki ;:167 ;:167

Pozdrawiam cieplutko ;:168
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”