Ogród pod wierzbą 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Danusiu, kociaczek słodki i bardzo energiczny, lata po rabatkach jak wicher, jak do wiosny nie wydorośleje i będzie tak śmigał po wiosennych kwiatkach, to będziemy się gniewać ;:124
W temacie chryzantem to ja niestety dopiero raczkuję, to nie mogę Ci doradzać, bo ciągle się uczę i eksperymentuję. Te niskie, o drobnych, pełnych kwiatuszkach, uszczykiwałam w maju, później już się bałam, że nie zakwitną. One są teoretycznie jednoroczne, i to zawsze jest loteria, czy pokażą się na wiosnę. Ogrodowych, zimotrwałych nie uszczykuję, one i tak rozkrzewiają się na końcach pędów i kwitną obficie.
Marcinkom nawet mojego areału jest za mało, w dodatku moje korzenią się mocno i mają zdrewniałe łodygi, niełatwe do utylizacji, a mnie lat przybywa, a sił jakoś odwrotnie ;:306
Zgodnie z Twoim życzeniem, dni są pełne słońca ;:196 z wysoką temperaturą, ale ranki codziennie ze szronem ;:185

Lucynko, kociak już jest prawie kotem i nie pozwoli się minąć bez wygłaskania :D , ale nie wiem, czy miło mi gościć go w ogrodzie, bo na razie jest jak tajfun ;:124 .
Lucynko, te pąki rozwinęły się już dawno i dalej ani drgną, chyba prędzej opadną, niż rozwiną się zupełnie ;:174
To krokusy zrobiły Ci niespodziankę ;:138 A nie sadziłaś tam krokusów wiosennych? Może wśród nich znalazły się pomyłkowo jesienne?
Wawrzynek powinien kwitnąć wiosną, ale ostatnio już stało się normą, że zaczyna już jesienią.
Dziękuję pięknie za życzenia i wzajemnie życzę Ci słonecznego, ciepłego weekendu ;:196

Ja też kupiłam sobie dwie doniczki chryzantem i będę próbować je przezimować w domu, żeby zobaczyć co z nich wyrośnie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aparat mi przekłamuje kolory, żółta i ruda mają bardziej stonowane kolory,

Obrazek

prawie takie jak na tych zdjęciach.

Obrazek

Obrazek

Loki, dziękuję za pochwałę urody chryzantem ;:180
Ostatnio mocno się na nie nakręciłam, bo są piękne i miło popatrzeć na rozwijające się kwiaty, kiedy większość bylin zasypia.
Jeśli tak postawiłeś sprawę podlewania donic, to trudno, ale przecież poglądy się zmieniają :D .
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witam Martusiu! jak pięknie kolorowo u Ciebie :D Marcinki u Ciebie się sieją i rozrastają, a u mnie odwrotnie. Kępy jakby się wyradzały i to samo z chryzantemami. Ubiegłoroczne ogromne kępy chryzantem rosnące kilka lat albo zniknęły albo zostały pojedyncze patyczki ;:oj Za to sieją się namiętnie floksy dając coraz to nowe oblicza ;:306 Trójsklepka od Lucynki rosła parę lat, a w tym roku klapa ;:oj nie ma ani śladu po niej. Cyklameny miałam cztery, a został jeden i też rośnie pod ciemiernikiem :D Do wszystkich strat muszę dodać jeszcze dwie barbule rosnące dwa lata, wyschły na wiór ;:145 Coraz częściej myślę zostawić ogród samemu sobie ale co jakiś czas jednak skuszę się i znowu coś próbuję zadomowić w ogrodzie.
Widzę, że sadzisz krokusy jesienne w doniczkach i też będę musiała tak robić, bo jeden już przepadł, a kolejny na razie kwitnie drugą jesień, ale kto wie...
Martusiu może wróci normalny czas i będziesz mogła częściej widywać dzieci. Teraz byłaś bardzo stęskniona, bo chyba długo ich nie widziałaś ;:4
Pozdrawiam serdecznie i niech jesień kolorowa jak najdłużej trwa ;:196
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Piękne,kolory chryzantem.Moja większość od Halinki jest mała,dziś widziałam jeden kwiatek,ale w pąku,kolor jakiś ciemny.?Podsypałam je ziemią torfową i tyle.Moja najstarsza chryzantema chyba padnie bo między nią wyrosła jakaś góra taka twarda.Boję się ruszać bo a nuż wylezie jakiś potwór.Nie wiem czy wiosną wypuści jakieś pędy.
Marcinki moje to tylko chyba 3 kolory,nie mam miejsca niestety.Faktycznie chyba jednak będziesz musiała trochę je przetrzebić.
W przyszły roku planuję napikować dużo chryzantem,żeby były sadzonki w razie czego.
Miłego wieczoru. :D :wit
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Sympatyczne są chryzantemy, trzeba im to przyznać? A co do donic ? i tak już mam tyle cudów-niewidów, że bez tej trójsklepki jakoś przeżyję? Właśnie przed chwilą znowu kompulsywnie nazamawiałem szachownic? A już szachownice dosadzałem dwa tygodnie temu?

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Marysiu, witaj!
Bardzo się cieszę, że zajrzałaś do mnie z miłymi pochwałami ;:168
Klasyfikacja jesiennych astrów, to dla mnie czarna magia, to nie pokuszę się o ich nazwanie, ale te wysokie, do dwóch metrów, sieją się u mnie tak jak floksy ;:oj , tylko floksy łatwiej sprzątnąć, a zdrewniałe łodygi astrów trzeba zrębkować w maszynie, bo inaczej powstaje góra chabazi.
Zamierzam je wymienić na te niższe asterki, o delikatniejszych łodyżkach, tylko nie wiem jeszcze czy im się spodoba w moim ogrodzie :wink: Na pewno trzeba je dzielić i odmładzać, podobnie jak inne byliny. Niestety, nie da się mieć kwitnącego ogrodu puszczonego samopas na dłużej ;:185 , ale czy chcemy mieć w ogrodzie tylko krzewy i drzewa?
Chryzantemy na zimę pieczołowicie okryłam, a potem jeszcze przykryły je góry śniegu i miały za ciepło i ślimaki miały tam raj i nażarły się do woli, zanim to zauważyłam i interweniowałam ;:14 . Miały trudny początek sezonu i nie poszalały ;:185 , ale mam nadzieję, że na drugi rok będzie lepiej ;:333
Trójsklepki też u mnie znikały, czasem zanim jeszcze zakwitły ;:145 , dopiero w tym roku miały mnóstwo kwiatków, to zgasił je przymrozek ;:174 , ale mam nadzieję, że nie znikną po zimie! Cyklameny są tak śliczne, że im nie daruję jak znikną i znowu posadzę ;:167 , a barbule zaraz pójdę podlać, bo listki mają przywiędłe, ale myślałam, że od mrozu , a one pewnie cierpią, bo sucho!
Krokusy jesienne, przynajmniej u mnie, mają to do siebie, że kwitną tylko w pierwszym roku, a potem dłuższy czas pokazują tylko liście, dlatego nowo kupione sadzę w doniczkach, cieszę się ich kwiatkami na tarasie, a potem zakopię w kącie ogrodu i poczekam aż znowu zachce im się kwitnąć. Sadzone dawno temu, pojawiają się gdzieniegdzie, a nawet doczekałam się niezłego poletka w chaszczach ;:215
Nadeszły dla mnie paskudne czasy, naznaczone samotnością, tym trudniejsze, że jestem raczej zwierzęciem stadnym, a nawet codzienny kontakt wirtualny, nie zastąpi realnej obecności drugiego człowieka. Mam nadzieję, że szybko nadejdą te lepsze dni dla nas wszystkich ;:196

Danusiu, kupiłam te chryzantemki, bo miały najciekawsze kwiatki, jakie widziałam tej jesieni w sprzedaży. Mam nadzieję, że uda mi się je przechować, a jak odbiją zielonym, to też napikuję ;:138
Danusiu, koniecznie usuń z chryzantemy tę górę, bo możesz ją stracić! To najpewniej robota mrówek i może już ją zniszczyły, a spod takiego kopca nie ma żadnych szans wyrosnąć wiosną ;:185 .
Pięknej niedzieli ;:196

Loki, chryzantemy są urocze, ale juź długo nie poszaleją, a do wiosny coraz bliżej, to fajnie, że poszalałeś z zamówieniem, będziemy podziwiać cudeńka ;:138 Oby tylko zdążyły się ukorzenić przed mrozami ;:215

Krokusy w ogrodzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Te chryzantemki posadziłam obok siebie z myślą, że fajnie będzie wyglądać żółta z fioletową i nie wyszło ;:174
Żółta jeszcze kwitnie, ale to już końcówka, a "fioletowa" dopiero rozwija pierwszy kwiatek, ale bordowy. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Pod liśćmi znalazłam jeszcze zimowita.

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Myślę,że już ją straciłam.Boję się ruszać.To nie wygląda jak kopiec mrówek.W tamtym roku odważyłam się i dziabnęłam szpadlem i to było
twarde jak skorupa.A może to gniazdo szerszeni??Kiedyś widziałam jak się biły ,ale na innej ścieżce.Może jeszcze będę to spróbuję przebić szpadlem i nalać tam wody.
Fajne zdjęcia z krokusami,a najbardziej mi się podoba 4 zdjęcie,ładne kolory.
Miłego dnia. ;:138 :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, prześliczne te Twoje chryzantemy! ;:138 ;:138
Czy te dwie, to nowo zakupione?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/25d760797cbe444c

https://www.fotosik.pl/zdjecie/d9d99226007b0a63

Dużo jesiennych krokusików wychyla się spośród gęstwiny ;:215 , a Ty narzekasz, że nie chcą kwitnąć.
No i zimowita jeszcze ustrzeliłaś aparatem. ;:303 W dodatku takiego w pełni sił żywotnych! ;:333

Moje wszystkie trzy krokusy zapewne przyjechały w ubiegłym roku od Danusi razem z liliowcem, pod którym właśnie zakwitły. ;:108 Przed rokiem albo ich nie zauważyłam, albo jeszcze nie kwitły. ;:218

Psotnik z tego kotka. :lol: Misia nie niszczy roślin, omija je tak, by nie uszkodzić i tylko trawkę lubi podgryzać, ale też na nią nie wchodzi. ;:185

Dobrego słonecznego tygodnia, Martusiu. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

U mnie ciągle jeszcze trochę chryzantemy kwitną… Aczkolwiek chwilowo fotek nie wklejałem, bo musiałem wkleić po raz trzeci te same fotki co dwa tygodnie temu… Ciekawe czy znowu coś w bazie danych forum się wykrzaczy i będzie trzeba je wklejać po raz czwarty…
Była podawana wcześniej informacja...i teraz viewtopic.php?f=2&t=124204 Iwona

A szachownic sam doczekać się nie mogę, to jeden z moich wielu ogrodowych fetyszy…

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

:wit
Wiedziałam, że wirtualna rzeczywistość jest do kitu, wystarczy, że zabraknie prądu, albo asteroida walnie w satelitę i człowiek zostaje sam jak palec. Teraz, do takich przypadków, dopisuję jeszcze zmianę serwera ;:306
Miejmy nadzieję, że takie rzeczy zdarzają się rzadko. ;:108

Danusiu, zdążyłam w międzyczasie doczytać, że zebrałaś się na odwagę i przesadziłaś chryzantemkę ;:63 , mam nadzieję, że da radę odbić wiosną ;:215
Krokusom trafiła się piękna pogoda, to i pięknie sobie kwitły, niestety, już kończą i trzeba znów czekać rok ;:174
;:196

Lucynko, chyba to już wiesz, ale trzeba w którymś miejscu zacząć :D .
Wszystkie chryzantemy na zdjęciach w tamtym poście są nowiutkie. Kupiłam je przy okazji wybierania tych na cmentarz, bo miały najciekawsze formy kwiatów i w dwóch doniczkach jest 9 sadzonek, a może nawet 10 :tan
Teraz tylko udanie je przezimować do wiosny i zobaczymy co pokażą jesienią :roll:
Mój-niemój kociak jest strasznym łobuzem ;:124 , mam nadzieję, że, jeśli zostanie u mnie, to spoważnieje do wiosny.
Słoneczko dotychczas codziennie choć na chwilę się pokazuje, to jeszcze jest fajnie, mimo coraz niższych temperatur i jest nadzieja na jeszcze słoneczny tydzień, czego gorąco życzę ;:196

Loki, mimo nocnych przymrozków, chryzantemy i u mnie jeszcze cieszą kwiatami, a nawet przebarwiają się pokazując nowe kolory ;:138 .
Szachownice ewidentnie nie lubią mojego ogrodu, ale co jakiś czas próbuję je sadzić bez większych sukcesów, tym bardziej czekam na Twoje ;:215

Coraz mniej kwitnień w ogrodzie, ale coś tam jeszcze wysila się korzystając ze słonecznej pogody.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwaściki też.

Obrazek

Moja kalina też znów zakwitła jesienią zamiast poczekać na wiosnę

Obrazek

Stokrotki w murawie łapią każdy promyk słońca

Obrazek

Nagietki u sąsiadki codziennie oglądam, a ich pomarańczowy kolor dodaje energii :tan

Obrazek

Jeszcze życie w ogrodzie trwa, stada komarów na tle zachodzącego słońca ;:oj

Obrazek

I piąteczka :D

Obrazek
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj, Martusiu! ;:196
Cieszę się, że już możemy się z sobą kontaktować na stronach naszego forum. ;:215
Niestety, ja mam jeszcze dodatkowe problemy, które muszę jakoś rozwiązać. ;:108 To znaczy synuś musi mi w tym pomóc. Po prostu nie widzę zdjęć wczytywanych przez fotosik, toteż nawet nie mogę pochwalić pokazanych przez Ciebie roślinek. ;:174 Domyślam się jedynie, że zasługują na pochwałę. ;:303 W przeciwnym razie nie pokazywałabyś ich fotek.

Pozdrawiam cieplutko. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Witaj Marto kwiatki starają się jak mogą.U nas stokrotki kwitną naokoło bloku.Pogoda typowo jesienna.Zaczęłam przeglądać nasiona i pakować w pojemniki.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu, to znowu ja. :tan Tym razem już obejrzałam Twoje kolorowe kwiatuszki i muszę przyznać, że masz jeszcze naprawdę ładne kwitnienia. ;:138
A kocurkowa piąteczka cudaśna! ;:215 ;:303
Dobrej nocki. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Ogród pod wierzbą 2

Post »

Martusiu wreszcie i ja się zjawiłam po długiej przerwie.Piąteczka od Kajtusia dla tygryska. Jeszcze parę kolorów widać w późno jesiennym ogrodzie.U mnie tylko róże nadają ton ogródkowi i przebarwiające się liście borówek i hortensji Cudne masz chryzantemy moje dalej trzymają fason oczywiście nie wszystkie Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”