PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Nie wiesz gdzie rozpocząć przygodę z Naszym Forum ? Zacznij właśnie od tej sekcji !
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

No to jestem zaskoczona, że dzięcioł też jest łasy na owoce. Co innego mój pies, który też się złapał pod siatką :roll:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

:;230 mój pies też się wczoraj złapał w siatkę, kwik był nie z tej planety,.jakby mu nogę urwało, a tylko sznurek się zaplątał i nie mógł ruszyć.
Ale on stał i czekał, a ptaki się szarpią jak stuknięte. W takiej wolierze jest ciężko takiego delikwenta potem złapać. Wczoraj wepchnął się kolejny
Obrazek
Ale ten w miare szybko został uwolniony.
Dzięcioł był jakiś dzikszy, te są jakby oswojone i jeszcze idzie z nim współpracować. Mam nadzieję że to ostatni ptak jaki tam wleciał bo nie znoszę im robić takich niespodzianek.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Młody kowalik uderzył w szybę dużego okna na piętrze i wylądował na jałowcu. Biedak był nieźle otumaniony ale na szczęście odleciał po 10-15 minutach. A szyba wcale nie jest przesadnie czysta i jest na niej duża czarna naklejka z ptakiem drapieżnym. Te naklejki raczej nie działają.

Obrazek
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Szyba daje efekt lustra i zewnątrz wygląda jak dalsza przestrzeń, dlatego ptaki w nią wpadają. Naklejki działąją na szybach nie odbijających się (m, in dlatego ekrany są przeźroczyste) i muszą być rozłożone w miarę gęsto bądź połączone z paskami, wtedy mają sens.
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Niestety moje klasyczne szyby muszą pozostać jakie są. Temu malcowi udało się uderzyć na tyle słabo, że był w stanie odlecieć o własnych siłach. Mam nadzieję, że żadnych powikłań z opóźnieniem nie będzie miał.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Piekielnie trudno sfocic koliberka, za pierwszym razem padła mi bateria, nie doczekałam się . Teraz z pomocą przyszła synowa, nieruchomo , oparta o balustradę czaiła się i udało się. Niestety tego ładniejszego z czerwonym kołnierzykiem nie było, widocznie poleciał do innego karmnika.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

O matko! Ale fantastyczne!
Zazdroszczę obecności koliberków!
Swoją drogą świetne poidełko.
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Gienia, poidełko bajka.
Moje wątki
Festina Lente
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

To jest karmnik dla koliberków a płyn to woda z cukrem w proporcjach 4 ( wody) : 1 ( cukru).
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Sikorzanka
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 6 gru 2018, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Z-ce Śl.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Wystarczyło, że temperatura spadła poniżej zera, a u mnie już nalot. Sikory, wróble, mazurki, nawiedzają mój taras, przechadzają się po nim, siedzą na poręczach i wyczekują, i tak już któryś dzień ...i tak mnie sterroryzowały, że właśnie wystawiłam karmniki. Na razie "lajtowo", dwa małe karmniki, jadło raz dziennie... Niestety już idzie mi po kościach, że tej zimy pójdę z torbami.
Wy już dokarmiacie ? U mnie już tłumy wyczekujących biesiadników więc uległam.
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U mnie od niedzieli już fruwają wokół karmnika z przysmakami, na górze pożywiają się wróble i sikorki, a na dole gołębie czekające na ziarenka, które spadną wróblom. Zauważyłam, że wróble jedzą bardzo niechlujnie i rozsypują ziarna, a sikorki chwycą ziarneczko i hyc na krzew. Od jakiegoś czasu zwiadowcy po kilka razy dziennie sprawdzali, czy człowiek wreszcie wyłożył smakowitości. Takie malutkie ptaszki, a jednak dobrą mają pamięć, bo wiedziały, że w tym miejscu zimą nie będzie brakować strawy . Co ciekawe, że ptaszki wykazują się organizacją pracy i swego rodzaju solidarnością, bo widać, że jak przyleci zwiadowca i zauważy pożywienie, to od razu frunie po towarzyszy.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

U mnie na razie mają do wydziobania głowy słoneczników. Zainteresowanie umiarkowane. Moi letni bywalcy nie dopominają się dokarmiania, ognik, głóg i róże pomarszczone jeszcze też nie ruszone. Zimowe stado jeszcze nie przyleciało.
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
vitoldo
500p
500p
Posty: 923
Od: 6 cze 2010, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: PTAKI - nasi sprzymierzeńcy - 6 cz.

Post »

Wystawiłem wczoraj karmnik z ziarnem. Jak na złość dziś była słoneczne pogoda i prawie upały.
5 minut po wystawieniu karmnika pojawili się pierwsi zwiadowcy - bogatki. Kręciły się od tygodnia w pobliżu. Niektóre może pamiętają karmniki z poprzedniej zimy, inne to mogą być 'dzieciaki' z naszych budek.
A dzisiaj był już ruch jak w styczniu : duże stado bogatek, parę kosów, kowaliki, sroka, sójki. Za kilka dni podobno ma być ochłodzenie więc ten stan rzeczy będzie w miarę normalny. Wtedy zacznę stopniowo wystawiać inne przysmaki.
To mój ogród jest dla mnie, a nie ja dla mojego ogrodu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Supersekcja HOT. Wybrane, najciekawsze tematy Forum - START -”