Mahonia pospolita- nalewki

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Mahonia pospolita- nalewki

Post »

Ja dziś dopiero zalałem alkoholem. Przeleżały kilka dni, trochę spleśniało, musiałem przebierać. Zapomniałem części zamrozić, ale zobaczymy, oby była smaczna nalewka.
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Mahonia pospolita

Post »

dedert pisze:Ja dziś dopiero zalałem alkoholem. Przeleżały kilka dni, trochę spleśniało, musiałem przebierać. Zapomniałem części zamrozić, ale zobaczymy, oby była smaczna nalewka.
Zalewacie od razu z cukrem czy cukier/miód dodawać po jakimś czasie?
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Mahonia pospolita

Post »

Ja wszystkie moje nalewki robię metodą alkoholową - a później cukier. Chcę wyciągnąć całą esencję z owoców a nie robić z tego fermentowanej nalewki winnej, bo wiadomo wtedy tak się dzieje jak zasypuje najpierw cukrem. Alkohol 6 tygodni, cukier do rozpuszczenia ok 2 tyg i czasami jeszcze wodą zalewam to co zostało jak nalewka jest za mocna, wtedy owoce są już kompletnie jałowe. Ale wiem że są też i smakosze nalewek metodą cukrową, niektóre nalewki nawet lepiej smakują jak owoce się podfermentują a później zaleją alkoholem. Chyba z truskawek się powinno tak robić.
iwonaceae
200p
200p
Posty: 330
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Mahonia pospolita- nalewki

Post »

Odgrzewam wątek :wit Chciałam się dowiedzieć jak Wam wyszła nalewka z mahonii. Jakieś spostrzeżenia, wnioski?
Pozdrawiam,
Iwona
alopis
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 6 paź 2021, o 02:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mahonia pospolita- nalewki

Post »

Tego typu nalewka musi odleżeć swoje. Ja korzystam z miodu, ale wszystko zależy jaki efekt końcowy-smakowy chcemy osiągnąć.
Regulamin Forum
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”