Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu. Jesienne barwy w Twoim ogrodzie niesamowicie ogniste. ;:138 ;:138 Nawet niektóre trawy. ;:219 Pięknie! ;:215
Dynie poszły na spacer. ;:65 ;:65 Widocznie ciasno im było. ;:108
Do mnie przyszła jedna dyńka od sąsiadki i jest moja, :tan tak zdecydowała właścicielka.
Z rabarbarowymi liśćmi już wiesz, co zrobić, a ja tylko dodam, że zawsze je podkładam pod rośliny kwasolubne. ;:108
Kleome urosły Ci niesamowicie wysokie, :roll: czyżby śpieszno im było do nieba? ;:112
Rigida zwróciła moją uwagę w kilku już ogrodach i zdecydowałam zamienić patagońską na tę niższą werbenę. :lol: Ona jest bardziej kontaktowa. ;:333
U mnie dzisiaj znacznie się ochłodziło i cieplejsze dni mają wrócić dopiero w okolicy weekendu. Mam nadzieję, że Tobie nieustająco sprzyja pogodne i słoneczne niebo, ;:3 ;:3 czego życzę Ci z całego serca. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Co to znaczy niby kompozycje?
Masz przepiekny ogród z wysmakowanymi kompozycjami.
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród przedstawia się tak pięknie, że nawet jesień można polubić ;:oj . Jest pięknie i kolorowo ;:138 , a kompozycje od niechcenia wychodzą Ci fantastycznie ;:63
Rabarbarem nie musisz się przejmować, w końcu rośnie na plantacjach w polach i nie wymarza ;:333 U mnie też jeszcze mu się to nie zdarzyło.
Łodygi wyglądają na grube, to jeszcze możesz je wyrwać i wykorzystać w kuchni. Na zdjęciu wygląda.ją na zielone, jeśli takie są od wiosny, to lepiej wymień go na malinowy, będzie lepszy ;:215
Pięknej jesieni w ogrodzie ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko miło czytać Twoje wpisy. ;:196 Kleome już w końcówce kwitnienia, ma około 90-100cm wysokości.
Dynie zerwane, suszą się, dwie przerobiłam na powidła. M już prawie słoik zjadł, a dzieciaki zachwycały się naleśnikami z dynią. :tan
U nas dwa dni ciepło i słonecznie. Jutro zamierzam przygotować trochę kompostu na zimowe okrywanie róż i do donic na przyszłoroczne pomidory.
Rigidę uwielbiają motyle.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gosiu dziękuję, ;:196 co roku mam nowe pomysły na ogród. Już piszę w notatniku, co zmienić wiosną. ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś najwięcej koloru na rabatach dają róże, zawilce i werbena rigida.
Dziękuję za informacje o rabarbarze. ;:196 Pędy dołem są lekko czerwone, pewnie wiosną zdecyduję o jego losie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj sesja hortensji Pinki Vinki. Klon pod który się rozrosła jest szczepiony na wysokości 215 centymetrów. Nie mieści się pod nim i ma mało światła, więc rozkłada się na boki. Nie mam na nią pomysłu. :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fioletowy marcinek ma na razie jeden kwiat. ;:131

Obrazek

Siewek orlai zdecydowanie mniej niż w ubiegłym roku. Wycięłam wcześniej niedojrzałe nasienniki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu piękne zdjęcia Twojego cudownego ogrodu ;:333 który zawsze zachwyca pięknymi kompozycjami o każdej porze roku ;:215
Róże, rozchodniki, jeżówki, hortensje jeszcze ślicznie kwitną ;:333 Moje jeżówki już wszystkie wycięte, a hortensje wyglądają tragicznie, chyba w tym tygodniu też je wytnę ;:222
Pozdrawiam cieplutko i życzę ;:3 tygodnia ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, Twój ogród zawsze elegancki. ;:215 W każdej porze roku innymi barwami i kształtami roślinek, wyglądem rabat, emanuje estetyką i pięknem. ;:138 ;:138
Chciałabym potrafić tak zorganizować nasadzenia, ;:131 ale choćbym nie wiem jak się starała, zawsze wychodzi miszmasz. ;:223 :lol:
kompost dla moich róż już przygotowany dzięki M, który jeszcze ma tyle sił, by wyręczać mnie w cięższych pracach. ;:108 Na jak długo mu tych sił wystarczy, trudno powiedzieć. Już widzę, że coraz dłużej musi odpoczywać po każdym wysiłku.

Biała cynia śliczniutka, a tuż pod nią fotka ognistego koleusa - fantastycznie współgrają. ;:215
Jestem pełna podziwu dla Twoich jeżówek, które tak długo i tak ładnie kwitną. ;:303
Marcinki, hortensje, zawilce ;:333 ;:63 ;:63 , a nawet czarnuszka jeszcze w pełni kwitnienia! ;:303

Słoneczko dopieszcza kwitnące jeszcze roślinki, ociepla je i oświetla, ;:3 ;:3 dając dużo radości pracowitej Ogrodniczce. :D
Niech mu chmury nie przeszkodzą, by jak najdłużej pozwoliło cieszyć oczy pięknymi barwami. ;:3 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Ale masz kolorowo! Tyle kwiatów jeszcze pięknie kwitnie ;:138 Róże cudowne, świeżutkie, ślicznie wybarwione rozchodniki, okazałe hortensje w jesiennych barwach ;:303 Zaczynają pokaz marcinki i nawet spóźniona czarnuszka postanowiła pokazać swój urok ;:167
Siewki orlai okazałe ;:oj moje wyglądają jak wschodzący koperek, nie jestem pewna czy mają szansę przezimować na rabacie ;:7 Soniu, a gdyby tak na wszelki wypadek posiać nasionka w kuwetce teraz albo wczesną wiosną - co o tym myślisz? Być może już o tym pisałaś, ale nie umiem znaleźć tej informacji :oops:

Spokojnej nocki a jutro słoneczka przez cały dzień ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16029
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród zielonej

Post »

A ja wrócę do poprzedniej strony i zapytam, ile to karp tej bordowej dalii tam u ciebie Soniu rośnie. A może to z siewu są? Sprawiają wrażenie dość sporego szpalerku. :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

:wit Soniu kochana :wink:
Ach te twoje trawy, no cudne ;:180
A to i zdjęcie pięknehttps://www.fotosik.pl/zdjecie/2d2c0cc464479f8b .I śliczna trawa jasna. Co to za trawa ?
Marcinki, dilijka, róże. jeżówki..ech no mnóstwo jeszcze pięknego kwiecia u ciebie widzę.
Ja też lubię dużo kwitnących roślin w ogrodzie.
Hortensje masz prześliczne.
Za mną jeszcze hortensja melba chodzi. Jak spotkam to kupię. ;:108
Rozchodniki s ie pysznią.Owady po kwiatuchach buszują.
No piękna z lota jesień ;:215
pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Halszko siewki orlai z ubiegłego roku chyba wszystkie przezimowały. Twoje jeszcze mają czas by podrosnąć. Myślę, że wysiać dopiero wiosną. Teraz z powodu krótkiego dnia będą wegetować, nie rosnąć. ;:108
Dziękuję za życzenia, ;:196 słońce pięknie świeciło, ale wiatr był uciążliwy. Miałam dzień zakupowy, ;:173 w ogrodzie tylko parę zdjęć zrobiłam.

Obrazek

Obrazek

Wandziu niskie dalie to siewki, ale kupione z jednym kwiatkiem na giełdzie hurtowej. Rośnie ich tam 5 sztuk. Kwitną bardzo obficie. ;:215 Będę wykopywać karpy i za rok posadzę. Ubiegłoroczne fioletowe świetnie przezimowały i ładnie kwitły w donicach. Niestety nie było mnie kilka dni, a padały ulewne deszcze. Osłonki napełniły się wodą i wszystkie dalie zgniły. ;:174

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję, ;:196 dużo kwiatów jeszcze widać na rabatach. Jasna trawa to miskant Variegatus, świetnie wygląda na tle ciemnych świerków.
Melba piękna, ;:oj oby tylko sprawdziły się zapewnienia, że będzie trzymać kwiaty na sztywnych pędach.
Już nie kupuję innych, bo u mnie tylko Limelight, Pinki Vinki, Pink Diamond i Bobo się nie pokładają. Pozostałe po pierwszym mocniejszym deszcze leżą na ziemi, lub mocno zwieszają kwiaty, jeśli są na pniu. ;:222

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:196
Pięknie wyglądają hortensje w towarzystwie traw.
Z takich hortensji, co się nie pokładają fajna jest Great Star i Early Sensation.
Mam je i od początku jestem z nich zadowolona.
Gdybym jeszcze potrafiła tak organizować rabaty jak Ty. ;:170
Jeszcze trochę złotej, ciepłej i słonecznej jesieni Ci życzę. ;:79 ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Krysiu dziękuję. ;:196 Już nie mam miejsca na kolejne hortensje. Trzydzieści wystarczy. ;:173

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród zielonej

Post »

Z Twojego opisu wywnioskowałam, że jeszcze szukasz takich hortensji. :lol:
Trzydziestka to rzeczywiście sporo.
Ale kto wie, może znajdzie się jakieś miejsce po małej rewolucji i akurat dobrze wiedzieć, co można by jeszcze dodać. ;:306
;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”