Zakątki na Dębowym 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12111
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Ano zimują mi dalie w gruncie i nie marzną? Bo i zimy u mnie łagodne, nie dość, że najniższa temperatura jaką tu odnotowałem to było -11°C, to bonusowo niezmiernie rzadko zdarza się ciąg kilku dni, w których temperatura choć na chwilę nie robi się pozytywna, zazwyczaj nawet jak w nocy jest mróz, to w dzień się robi plus jeden czy dwa? W efekcie ziemia nigdy nie zamarza zbyt głęboko i dalie czy inne dziwaczki lub mieczyki zimują w gruncie.

Co do hibiskusów bagiennych ? może i mam trzy, ale w tym roku zakwitł tylko jeden, a reszta już powoli zaczyna przechodzić w stan jesiennego spoczynku, nie zakwitłszy wcale?

A co do jeżówek ? przecież nie można mieć wszystkiego, prawda? Popodziwiam je sobie u Ciebie.

Zresztą u Ciebie w ogóle jest co podziwiać?

Roślina, o którą pytasz (o ta: https://images89.fotosik.pl/536/635431f0b2d62fb9.jpg ) to prawdopodobnie Lobelia siphilitica (cóż za romantyczna nazwa).

Pozdrawiam!
LOKI
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Patrząc na zdjęcia Twojego ogrodu twardo postanowiłam, że hortensja dębolistna w końcu zawita w moim ogrodzie.
Obiecuję to sobie co prawda już od dłuższego czasu, więc w końcu trzeba podjąć konkretne kroki :wink:

Twoja kota niezmiennie zachwycająca ;:167
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Co to za roślinka kwitnąca na niebiesko?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Witajcie kochani. ;:196
Ostatnio pogoda jest przepiękna, letnia, ciepła.No ranki tylko rzeżkie i wieczory.chcciałoby się powiedzieć taka jesieni nam trwaj długo. ;:173

jarha-Halinko Dziękuję za podpowiedź co do mojego nowego nabytku. Wilczomlecz błękitnawy brzmi ładnie.Będę szukać i czytać.
O tak ,ta rozczochrana czerwonawa dalia jest śliczniutka.I mi ona bardzo się podoba. ;:108
Dziękuję i ja pozdrawiam i miłego tygodnia życzę ;:196
leszczyna-Kryniu ,Shalina Oj tak jesień powolutku wkracza do naszych ogrodów .Z jednej strony szkoda mijającego lata.A z drugiej strony masz rację z niej też się trzeba cieszyć bo kolory jesienne w roślinach s a przepiękne, wyjątkowe, które tak pozytywnie nas nas oddziałują.
Ta rozczochrana czerwonawa i mi się bardzo podoba. Ale nazwy nie znam.
Bardzo dziękuję za te wszystkie pozytywne słowa. ;:196 Do Arboretum to mi dużo brakuje.Zapędów też takowych nie mam.Ale nazwę wymyślałąs fajną.
O tak, u mnie jest duża przestrzeń, jest co robić, i czasami nie wyrabiam się. Ale masz rację i radości też dużo.
Tworzymy ogrody takie jakie kochamy.W jakich czujemy się najlepiej, w których oddychamy pełna piersią z wielkim oddechem ;:173
Dziękuję za podpowiedź nazwy wilczomleczu Rainbow.Poczytam i sprawdzę.
Dziękuje i ja pozdrawiam serdecznie ;:196
plocczanka-Lucynko Ty zawsze zauważysz wszystko ;:108 ;:108
hortensje już kolory jesienne zapały, wypiękniały.Dębolistna już się wybarwia.
Jeszcze jest dużo kwitnących roślin .I jeżówki i ostatnie białe lilie,i dalie.A ta dwubarwna dalia to wyjątkowe kwiaty dalii Gloriosy.
Czasami tak mam,że zakwitnie nieregularnie jakiś kwiat. Bardzo ciekawie to wygląda.
fiona to i zachowuje się jak księżniczka.Tak nasz radość. Dziekuje mizianko zrobione i od Misi.
Dziękuję i ja pozdrawiam cieplutko. ;:196


Locutus-LOKI Oj fajnie masz,że dalie ci w gruncie nie marzną?Też tak chciałbym,ale niestety mieszkam na ścianie wschodniej Polski , gdzie zimy bywają srogie .ale i lata gorące i raczej suche na tej mojej wyżynie lubelskiej. Ale ja lubię ten swój rejon, to swoje miejsce na ziemi. ;:167
Co do hibiskusów bagiennych też już mam 3.I wszystkie kwitną. Później zrobię zdjęcie czerwonemu. Twoje już jesienne barwy łapią. fajnie.Jesień też potrafi być kolorowa i piękna. Jeżówek ma sporo.Jeszcze ładnie kwitną. To święta prawda nie można mieć wszystkiego.Ja też dużo roślin podziwiam u innych. Dziękuje bardzo za nazwę tej roślinki. Lobelia siphilitica . Ładnie brzmi. Już ją miałam wyrwać,ale pomyślałam,że może lepiej zapytać co to jest .Dziękuję i pozdrawiam . :wink:
Madziagos Dziękuję ;:196 Hortensja Dębolistna jest cudna. Moja już jest wielka.Wczesną wiosną wypuszcza listki.Szybciej niż inne hortensje.
I jesienią pięknie się liście przebarwiają i dłużej zostają.A gałązki też ma ciekawe, tj, kora, taka łuszcząca się.
jolifleur-Ewuś Sama nie wiedziałam co to za roślinka.Ale Locutus-LOKI już mi podpowiedział,że to Lobelia siphilitica .Małe to to i ładne ;:108

Piękna rozczochrana dalia.Ale nazwy nie znam.
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu Twój wilczomlecz jest błękitny tak jak napisała Halszka. Ja wspomniałam, że mam Rainbow i pokazałam Ci go u siebie :D Dalie masz cudowne ;:333
Pozdrawiam ;:167 ;:196
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aneczko ;:167 ;:168 Ja już u Ciebie się pogubiłam w tym gąszczu piękności ;:333
Jak Ty to robisz ,to wsio na takiej dużej działce musisz przyjść i mi opowiedzieć .Co rok to coraz piękniej ,coraz więcej ,ło mamuniu.
Dalie cudne ,gdzie je trzymasz zimą ?w mieście ?
A i klonik wypatrzyłam piękny ,mnie ten przy ogrodzeniu zmarzł .Hm jest na pniu a odrasta przy ziemi ciekawe co to ma być teraz z nim ?
A szałwię omączoną to masz super ,też się niej zakochałam i tylko ją na wiosnę dokupię .
Aneczko dużo zdrówka i dużo czasu Tobie życzę,wolnego jeśli się cos da w tej materii ;:306 ;:167 zrobić
Boś zapracowana kobietka .
Buziaczki. :D
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, ależ u Ciebie pięknie, kolorowo ;:167
Fionka widzę łapie ostatnie promienie słoneczne w tym roku ;:108
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Shalina-Halinko Aha to coś pomeradaąłm z tymi wilczomleczami :roll:
Dalie dziękują za pochwały ;:196 Fiona często leży na poduchach na tarasie w słoneczku.Łapie ile się da tego przyjemnego słoneczka. ;:173
Bobka-Bogusiu Witaj kochana! Rośnie wszystko zmienia się nam,roślinki rosną pięknieją. Co wszystko cieszy. A człowiek jeszcze jakieś modernizacje wymyśla. U ciebie też zarosło.Jak jadę i patrzę to już mało co widzę z ulicy.
Dalie są cudne .A zimowanie to różnie, czasami w Chełmie , a czasami coś do piwnicy do sąsiada tutaj podrzucę.
Niebieska szałwia jest rewelacyjna. Chyba w kolejnym sezonie tez ja kupie.
Dziękuję Bogusiu, masz rację zapracowana jestem w różnych sferach.Może tego wolnego czasu nakopie na ogrodzie i będę go w końcu miałą więcej ? ;:306
Z przyjemnością wypiłybyśmy razem kawę ? Zapraszam też do mnie . ;:108 Pisz, odzywaj się :)
Dziękuje i pozdrawiam cieplutko. ;:196

Kasiu 100780 Dziękuję bardzo za te kompleciki. ;:196
Fiona lubi się wygrzewać na takim spokojnym słoneczku. My też takowe słoneczko i cieplko lubimy.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Hortensja Bobo
Obrazek
Hortensja Tardiva
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, jak zawsze, z ogromną przyjemnością pospacerowałam wśród Twoich śliczności tak wspaniale pokazanych na fotografii. ;:138 ;:138
Cudne te Twoje hortensje! ;:215 ;:63
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

plocczanka-Lucynko Dziękuję bardzo dziękuję za pochwały.To motor do dalszego działania ;:cm
Ogród wciąż żyje różnymi kwitnieniami.Cieszy oko i serce. Hortensje pięknieją i z daleka są widoczne w ogrodzie.Wszyscy je kochamy ;:167
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś ukończyłam dawno zaczęty taki oto obraz . ;:173
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2585
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, fantastycznie, kolorowo, wcale jesieni nie widać w Twoim ogrodzie ;:215
Tardiva jest trochę podobna do mojej Kyushu. Też ma koronkowe kwiatostany. Czy ona też pozostaje do końca biała?
Obraz bardzo ładny ;:63
Pozdrawiam cieplutko ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2886
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu, pięknie wygląda Twój ogród pełen kwitnących roślinek pławiących się w słoneczku ;:215
Cudne wiechy hortensji od bieli po czerwień, kosmosy , mieczyki, śliczna szałwia i piękne dalie ;:oj Dla nich niech jesień będzie piękna, żeby cieszyły jak najdłużej swoimi kwiatami :tan .
Ciekawa jestem czy Twoja Vertigo pokazała kłosy? Mnie też udało się kupić sadzonkę, ale mam wątpliwości co do zgodności. Wyrosła piękna, chociaż rośnie w donicy, ale o grubych kłosach mogę tylko pomarzyć ;:14 Zastanawiam się czy to nie jest jakaś inna rozplenica?
Obraz uroczy, niby w spokojnych barwach, ale przywodzi na myśl gorące lato ;:138
Dużo pięknych, słonecznych dni, Aniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 3

Post »

Aniu podziwiam piękne dalie, same śliczności masz. Bardzo ładnie wygląda łan kosmosów- warszawianek, nie wiem dobrze widzę one są niezbyt wysokie. Moje kosmosy tego sezonu porosły takie wysokie, teraz po deszczu się pokładają.
Nie odpisałam wcześniej kranik, ujęcie wody super zakamuflowane.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”