MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Co tam słychać w ulikach do zimy daleko a wszyscy śpią ? Czy wyjechali na urlopy i dlatego zastój. Pozdrawiam dzikie pszczoły i trzmiele.
Awatar użytkownika
ernownik
50p
50p
Posty: 61
Od: 7 sie 2020, o 11:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

U mnie sezon, pomimo późnego startu, zakończył się mniej więcej tak jak co roku na przełomie czerwca i lipca. Aktualnie trwają przygotowania do kolejnego sezonu - trzcina w ilości 2 kartonów nacięta i wysuszona. Zimą zrobię odświeżenie ostatniego z mniejszych ulików połączone z łupaniem trzciny. Ze względu na ilość ulików łupanie zaplanowałem robić co drugi rok. Chciałbym na przyszły sezon zrobić glinianą kostkę dla porobnic. Ciekawe czy uda się jakieś ściągnąć. Na razie zgromadziłem glinę i słomę, muszę doczytać szczegóły wykonania kostki. Może ktoś ma doświadczenie i może coś doradzić?
No i jeszcze mam plany z rozpoczęciem hodowli murarki rogatej.
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Obrazek
Miesierki nadal pracują.
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Ave. Jak tam? Według moich delikatnych kontrolnych rozłupań rurki z topinamburu zdały egzamin. Są pełne kokonów i wyglądają lepiej niż rdestowiec. Owszem wymagają więcej pracy z przygotowaniem ale zdecydowanie lepiej się łupią. Jako korków użyłem część tej gąbki ze środka i pszczoły ją tylko uszczelniają. Kiedy najwcześniej można zacząć wyjmowanie ?Ostatnio miałem problem zdążyć :/
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Cześć. Poniżej kilka zdjęć z sierpniowego ogrodu:



Obrazek

Obrazek

Obrazek
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Witam iurlop właśnie się skończył i czs wracać do tyrki ;:145 .U mnie rogate ,ogrodowe i nożycówki w trzcinie a latają trzmiele i inne nie znane mi z nazwy owady ;:306





Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
pasjon
50p
50p
Posty: 53
Od: 18 wrz 2015, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ziemia łukowska/lubelszczyzna

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Szanowni Forumowicze... jest sprawa. Życia lub śmierci... dla dzikich pszczół. Już wyjaśniam- zawiązała się grupa osób, która odkryła i postanowiła objąć ochroną w formie użytku ekologicznego cenne siedlisko dzikich zapylaczy. Osoby te walczą dzielnie z kolejnymi kłodami rzucanymi pod nogi przez miejscowych urzędników i...mimo przeciwności nie rezygnują i walczą. Jeżeli możecie poświecić 3 minuty (aby wejść na podlinkowaną stronę, przeczytać i pomóc poprzez lajka i dalsze udostępnienie), to gorąco zachęcam. Inicjatywa naprawdę warta poparcia i każdy lajk się liczy. Dla nas LUDZI(forumowiczów), to mały klik na komputerze, dla dzikich pszczół to CAŁE ŻYCIE- być albo nie być. Pomóżcie!!! https://www.facebook.com/miksiem/posts/ ... 26?__cft__ [0]=AZWBOdje4WA1c2svc4MNf1HcReT6eZ0ARIsQqM5gba2lv6IQpQo0BzPi_UapxATkYCPbUCCD1HM_AunacYa0mB8ddM7N-TCbLFPcLjb-hLZ85CKOJ3hf7F2kgJed_Wn6epCyMPYfd5CDLYRFRcG0dFxb&__tn__=%2CO%2CP-R
Puszczykot
100p
100p
Posty: 106
Od: 28 sty 2017, o 21:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Mielca

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Ave. Wyłuskałem 30 rurek które mi zamokły trochę od ostatnich deszczy. Muszę przyznać , że mimo niesprzyjającej aury wiosennej rogatych mam sporo. Topinambur jednak dobrze się sprawił. Rurki z wkładem papierowym jak tylko dostały troche wilgoci nie nadają się do niczego. Jedna pleśń. Zaszła jeszcze jedna ciekawa sytuacja. Zdarzało się , że rogata zapełniła tylko jedną-dwie komórki i zniknęła a resztę miejsca zapełniły ogrodowe. Ale nigdy jeszcze nie miałem sytuacji odwrotnej. A teraz już dwukrotnie. To tylko swiadczy jak dziwna była wiosna. Pozdrawiam.
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Dzisiaj 21st kilka wałczatek ( Heriades) pracowało.
Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Wyjeżdżając 12 lipca na wakacje nie miałam powodów do zadowolenia, zaledwie po 3 albo 4 rurki były zamurowane w każdej wiązce . A dziś zajechałam, oglądam i jakie zaskoczenie! Tego się nie spodziewałam! Przez 7 tygodni udało im się sporo zamurować. Jest jeszcze mnóstwo pustych, muszę jednak pamiętać, ze zaczynałam w ub. roku od zera.

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Pierwsze dłubanki - poziome ogrodowe, pionowe rogate. Sezon niby jeszcze trwa, bo wałczatki latają, ale był raczej kiepski. Właściwie tylko nożycówki wypadły rewelacyjnie robiąc równą ściankę. Nawet kenaj5389 nie wrzucał jakichś cudów, czyli mało pszczeli rok mieliśmy.

Obrazek
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 858
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Witam a to po moim łupaniu większość to ogrodowa ale trafia się rogata i miesierka :tan

Obrazek


Obrazek

a to dopiero początek łupania ;:215


Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Nie za wcześnie na łupanie ja dopiero zaczynam w listopadzie albo na początku marca.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”