Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Postraszyłam Cubanę, że to jej ostatni sezon u mnie, więc kwitnie nieprzerwanie od ponad miesiąca. ;:173

Obrazek

Bodziszek Rosanne od czerwca ma kwiaty, nawet nie przycinałam, szkoda mi było pąków.

Obrazek

Halszko dziękuję ;:196 za nazwanie hosty. Dostałam wiosną i nie znałam nazwy. Kwiat ładnie pachnie i kiedyś czytałam o niej, ale nie zapamiętałam nazwy. :oops: Wysypałam niebieskie granulki, ponieważ posadziłam na tej rabacie wszystkie podarowane hosty i żal by mi było, gdyby ślimaki je zniszczyły.
Chryzantemy kupiłam dwie, stoją symetrycznie na tarasie przy wejściu. :D
Naparstnice po ścięciu, kwitną ponownie, ale wszystkie cztery białe.
Dziękuję weekend pracowity, pomagałam siostrze, przeżywa trudne chwile. ;:174

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, już czwarty raz wchodzę ostatnio na Twój wątek. W końcu to napiszę, chociaż wyjdzie banalnie. Mam prześliczny, przemyślany ogród. Wszystko w nim pięknie pasuje. Jest po prostu doskonały. ;:215
'Cubana' piękna!
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Elu dziękuję. ;:oj Powoli zadowalam się swoim ogrodem, choć bez zmian się nie obejdzie. ;:306
Broniłam sie przez wszystkie lata przed piwoniami, a w sierpniu posadziłam cztery. ;:173
Jak się napatrzę na Twoje róże, to moje banalne okrywowe i kilka innych są jak ubodzy krewni. :D Kwitną niezawodnie, więc cieszę się nimi.
Dokupiłaś hortensji, będziesz mieć biały ogród późnym latem. ;:215

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród zielonej

Post »

Biały wpadający w róż, Soniu :). Ja też lubię okrywówki, bo jednak są w miarę zdrowe i nie takie wielkie. Gdzie te wszystkie krzaczyska lokować? Jak za gęsto posadzone, to potem chorują :roll: .
Stąd też więcej hortensji, które dłużej utrzymują kwiaty. Może kiedyś osiągnę taką równowagę, jaka panuje u Ciebie? :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, chryzantemy w kolorze różu bardzo mi się podobają. :wink: Ciekawa jestem jak i z czym je skomponujesz? Dla mnie jesień ma wymiar soczystych barw. Rozglądalam się w ogrodniczym za chryzkami, ale dominowała żółć i biel. Korci mnie w tym sezonie kolor bordo, bo mam taki plan z żółtym kolorem dyni połączyć. Lubię zmieniać wejście do domu ;:224
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu :wit
Prześliczne hortensje, róże.Takie okazałe.
Trawy masz wszystkie dorodne, bujne, wielkie.
Z przyjemnością zawsze je i cały ogród oglądam ;:180
Ta czerwona trawa to Red Baron ? Chyba swoja źle posadziłam, bo ma mało słońca i takich barw nie ma.
I jeszcze piękne jeózki i dalijki.No wszystko masz na medal.Cudnie skomponowane. ;:63 ;:63

Pozdrawiam serdecznie ;:196
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1112
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu ;:168 ;:167 ogród ? KATALOGOWY ;:138 Bajka .
A jaki dopieszczony ,kochasz go noooo ;:138
Ja już nawet nie wiem o co pytać ha ha ,tylko się gapię po parę razy na niego .
Idę więc dalej na spacer ufff ;:333
Dużo zdrówka ,już nic nie pieść ha ha bo jest przecudnie . ;:108 ;:167
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu jak zawsze pięknie i czyściutko u Ciebie, nie to co u mnie, chwast na chwaście, chwastem pogania :;230
W tym roku też mam wielkie kwiatostany hortensji ;:167 Pogoda im sprzyja.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Pewnie ostatnie ciepłe i słoneczne dni we wrześniu, więc jeszcze w ogrodzie syna posadziliśmy hortensje, trzmieliny i kilka traw: trzcinnik krótkowłosy i turzycę Evergold.
U mnie powstało tylko małe poletko truskawek i zaczęłam sadzić wykopane czosnki i tradycyjnie szafirki w donicy.
Sałacie obfite deszcze zdecydowanie służą, porosły duże główki. :tan

Obrazek

Elu róże okrywowe kwitną chyba równie obficie, jak w czerwcu. Pomponella, Aspirin Rose i Bonica obsypane kwiatami i mają masę pąków. ;:215
Hortensje nie tylko długo kwitną, ale przede wszystkim są mało absorbujące.
Dziękuję za miłe słowa o rabatach. ;:196 W ubiegłym roku dzieliłam i przesadzałam jeżówki, wiosną czeka mnie rozgęszczanie rozchodników. W ogrodzie praca się nigdy nie kończy. ;:173

Obrazek

Obrazek

Małgosiu chryzantemy stoją z miętą veriegata i białymi pelargoniami. Nie mam głowy do upiększania tarasów, przeżywamy ogromną tragedię w rodzinie. ;:174
Kolor bordo też bardzo lubię, u synowej wyłącznie rośliny kwitnące bordowo.

Obrazek

Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Turzyca Red Baron wybarwia się mocno tylko w słońcu. ;:108 W półcieniu będzie bardziej zielonkawa.

Obrazek

Obrazek

Bogusiu miło czytać takie słowa. ;:196 Ogród lubię i praca w nim jest przyjemnością. Duże plamy koloru pozwalają na ograniczanie prac na rabatach. Hortensje i trawy wymagają minimum wysiłku przy ich obsłudze. ;:215
Niestety nie da się nic nie robić. Muszę po kwitnieniu wykopać chryzantemę, która po trzech latach w gruncie ma 70 cm szerokości i zacienia stożek cisowy, który od jej strony marnieje. Jak się kocha ogród, to praca w nim nie braknie. :roll:

Obrazek

Obrazek

Kasiu dziękuję. ;:196 Rabaty się zagęściły, a kora zdecydowanie ogranicza rozwój chwastów. Gdybym miała 30 arów, jak Ty na pewno chwasty dominowały by na rabatach. ;:306 U Ciebie ich nie widać, czyli jesteś bardzo pracowitą ogrodniczką. ;:180 Szczególnie podziwiam wielki warzywnik i moc przetworów. ;:oj

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za towarzyszenie w tym wątku. Nowy pewnie założę w niedzielę.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, u mnie też w tym sezonie wody z nieba nie brakowało, co spowodowało bardziej obfite kwitnienie róż czy kosmosów, ;:333 jednak najbardziej te deszczówki wpłynęły na wzrost roślin. :lol: Niektóre rosły i rosły w górę bez umiaru. :shock:
Pięknie prezentuje się Twój jesienny ogród. ;:215 Jest niezwykle barwny ;:138 ;:138
Czy ja dobrze rozumiem, że piwonii dotąd nie miałaś? ;:204 Jakoś nie zakonotowałam tego braku w swojej pamięci. ;:7
One są cudowne, nie tylko pięknie kwitną, ale jeszcze wspaniale pachną. ;:215 ;:63 Uwielbiam te roślinki i tylko szkoda, że krótko kwitną. ;:108

Trzymaj się zdrowo ;:167 i niech każdy kolejny tydzień będzie Ci przychylny. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Lucynko dziękuję za życzenia i miłe słowa. ;:196 Piwonii nie miałam, bo u mamy obserwowałam jak rosły ogromne krzewy, a kwitły krótko. ;:131 Teraz nie mogłam odmówić posadzenia ich u siebie, skoro miały wylądować w śmietniku.

Obrazek

Obrazek

Ukorzeniam kolejne dwie pienne hortensje. :;230

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2588
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, czy ukorzeniasz te hortensje z patyczka, czy przez przykopanie odrostu? Ja jestem antytalent jeśli chodzi o ukorzenianie ;:223 Widzę, że Twoja rigida wygląda tak samo jak moja. Niektóre kwiatostany już przekwitły, chciałabym zebrać nasiona, bo ona rośnie w takim miejscu, że mogę wiosną zniszczyć siewki. Czy długo trzeba czekać aż nasionka dojrzeją? Czy można posiać nasiona w doniczce i zostawić pod chmurką? A może w piwnicy? Przepraszam za te pytania, chyba już o tym pisałaś, ale nie mogę znaleźć :oops:
Miłego wieczoru Soniu ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Halszko nasiona rigidy najlepiej zebrać, po pierwszym przymrozku. Posiej do doniczki i zostaw na zimę, ale w słonecznym miejscu, szybciej wykiełkuje. Możesz też wysiać w marcu w ciepłym miejscu, szybciej doczekasz się kwiatów. Tegorocznych roślin nie wyrywaj, tylko zetnij. U mnie połowa przeżywa zimę i wiosną szybko rusza.

Ukorzeniam hortensje na pniu, wybierając jak najdłuższy pęd, zakładam butelkę najczęściej w marcu jak tnę, wtedy widać, który najdłuższy.
Doniczkę lub pół butelki przecinam wzdłuż i wycinam mały otwór w dnie. Musi być dopasowany do grubości pędu, szeroki na tyle, żeby go nie kaleczył, a jednocześnie nie przepuszczał za dużo ziemi. Od dwu lat przygotowuję tak połowę przeźroczystej, 1,5 litrowej butelki. Łatwiej obserwować, czy pęd puszcza korzenie. Butelkę zakładam na pęd, związuję dość mocno górą i dołem. Zasypuję lekką ziemią, podlewam i zawiązuję od dołu i góry folią, żeby utrzymać wigotność. Czasem ukorzenia się rok, a czasem czekam dwa lata.
Na drugim zdjęciu po lewej widać gdzie założonia jest butelka. Pęd wyrasta z kąta dwu starszych. Poniżej butelki musi być kawałek pędu, żeby było jak odciąć ukorzeniony. Butelkę z ziemią przywiązuję do najbliższego pędu, żeby się nie zsuwała i w czasie wiatru nie miotało ukorzenianym pędem.
Jak coś niejasno napisałam pytaj, chętnie odpowiem.

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”