W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Sekcja uporządkowana tematycznie. Wątki kwalifikuje tylko Administrator.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Najlepiej pogadać z weterynarzem.
Mozliwe że kotka sama nie wyrobi i trzeba kupić mleko i dokarmiać co 2h buteleczką każdego po równo. Ewentualnie niektórzy karmią kozim,ale nie każde młode dobrze reagują i są problemy z brzuszkami.

Kotka powinna dostawać karmę dość kaloryczną,są specjalne dla kotek karmiących.
Majajka
200p
200p
Posty: 222
Od: 16 mar 2017, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

maryann pisze:Trochę szukałem, ale nie widzę porady- właśnie od kilku godzin mam pięć maluchów i prosiłbym o podpowiedź, czym karmić ich matkę, żeby miała jak najwięcej mleka- w końcu to duży miot i jej pierwszy?
Pięć maluchów to dość wygodna liczba - ani duża, ani mała :wink: . Dla mamy nie ma żadnego specjalnego jedzenia "na zwiększenie mleczności". Kotka potrzebuje teraz dużych ilości karmy wysokiej jakości. Ja swoje kotki karmię głównie mieszankami mięsnymi (BARF)... Pamiętaj, że zapotrzebowanie na kalorie u kotki jest teraz OLBRZYMIE. U mnie dziewczyny przy takich miotach (hoduję koty) potrafią jeść 3-4 razy więcej niż normalnie ;:oj . Pilnuj też, żeby młoda mama miała dostęp do świeżej wody. Jeżeli niechętnie opuszcza maluchy to postaw jej karmę* i wodę tuż obok niej. Zwracaj też uwagę, czy przynajmniej raz na dzień chodzi do kuwety - niektóre młode matki mogą być tak zaaferowane maluszkami, że o tym zapominają :lol: .

Po za tym warto maluchy raz dziennie, o stałej porze, zważyć. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jeżeli zaczną za wolno przybierać na wadze. Zwracaj też dużą uwagę czy wszystkie maluchy jedzą - czasami jakiś słabszy maluszek nie ma siły dopchać się do sutka i może paść z głodu.

Z drugiej strony u mamy sprawdzaj, czy nie ma żadnych zastojów mleka w piersiach (pierś robi się twarda, gorąca). Zapalenie piersi to paskudztwo, z którym nie chcesz mieć do czynienia :roll: .

*pamiętaj, że sucha karma jest zawsze najgorszym wyborem. Jeżeli to możliwe staraj się jej unikać, zwłaszcza teraz!
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Dzięki, ale jeszcze się pożalę. 9 dni a ta -piiiiiiiii- znowu się marcuje! To normalne? Myślałem już wysterylizować, ale teraz to jak karmi nie można, bo operacja by ją zanadto osłabiła.
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Koty mogą zajść w ciążę jeszcze podczas karmienia poprzedniego miotu także wcale nic nadzwyczajnego.
Teraz operacja wcale nie jest fantastycznym pomysłem ale musicie ją przetrzymać w domu i potem na spokojnie ciachnąć, bo inaczej się nie uda.
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Obrazek
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
Galindia
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 5 maja 2021, o 13:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Mój kocur chodził na kotki i miesiąc temu załapał kociego kataru. Objaw 1 oko wyglądało jakby mu ktoś wydrapał. Weterynarz przypisał jakieś leki. Oko powróciło do stanu dobrego, ale nadal ma ropienie. Mieliście podobny przypadek, co mu jeszcze sprawdzonego podać by wyzdrowiał na 100%?
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Wykastrować?
Nie będzie chodził na kotki. Nie będzie się gryzł aż tak z kocurami. W efekcie czego nie tylko nie dozna ran i kataru ale i nie zakazi się gorzej - np felvem.
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Obrazek
Bezczelny :)


To kocurek, którego wzięłam na tymczas. Co jakiś czas biorę takie koty jak nie mają się gdzie podziać, a ludzie masowo przynoszą te tak bardzo chciane kocięta do organizacji i schronisk, bo nie ma co z nimi zrobić. Więc żeby nie siedziały na dzień dobry w schroniskowej klatce to mają wakacje u mnie. Piękne jest dzieciństwo takich kotów - robale wychodzą z tyłka, w brzuchu się gotuje, sikają gdzie chcą (i nie tylko), nie znają zabawy i kontaktu z człowiekiem, zalewają się smarkami i kaszlą non stop a nawet jakby się chciały bawić to nie są w stanie bo jak tylko się przestaną drapać to atakują je pchły.
Na szczęście potem wychodzą na prostą i są z nich fajne koty.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak już z niego całe bogate życie wewnętrzne i zewnętrzne opadło to wyszedł z tego całkiem przyjemny kot.
Jak on fajny! Śmieję się że taki stary malutki. Jeszcze nie miałam tak statecznego kociaka - wszystkie harcowały, szalały, a on nie. Dla niego najważniejsze jest się wyprzytulać i być blisko. Jak już gdzieś wlezie to kładzie się tam i śpi, wróciłam wczoraj z pracy i był w tym samym miejscu w którym go zostawiłam rano :) Świetny jest.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Pan kotełek o przystojnym długim pyszczku tak patrzy, jakby chciał z Tobą zostać na zawsze. Czy tak będzie? :)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Nie.
Nie może tak być, mam 2 swoje koty (stare i chore, więc zostały w domu rodzinnym, bo wymagają opieki całodobowej), psa , dziecko i jestem finansowo z tym sama. W dodatku mam bardzo małe mieszkanie a pies nie lubi kotów, albo lubi je za bardzo ;)
Te koty biorę tylko tymczasowo, ogarniam je i puszczam dalej, dzięki temu mogą iść do nowych domów nie poznając schroniskowych klatek :)



Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zrobiłam młodemu kilka fotek i ogłoszenia. Trzymajcie kciuki.
Zastanawiam się też nad imieniem. W sumie jakieś by mu się przydało. Tylko nie wiem jakie do niego pasuje?
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

Rademenes Hator ;)
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: W.o... Kotach cz.7 {04.2014}

Post »

No to zainspirowałam się Rademenesem i jest ...Radziu ;)

Dzisiaj z młodym byłam na kolejnej wizycie u weta. I nie ostatniej. Niestety wejście w życie z posagiem chorób i robali się tak odbija, że jeszcze pochodzimy.
Ale młody chyba to lubi.
Powiem szczerze, że mnie zaskakuje. To pierwszy taki kot, tamte koty były lekko dzikawe i miały różne swoje "takie". Ten kot to najlepiej na ramię i w drogę!
Chętnie się przeszedł w transporterku, pooglądał - tu piesek, tu ptaszek, tu się ktoś nim zachwyca, wszystko fajne, kot rozmruczany, radośnie się ociera o kratki...
U weta też wow, też fajnie, jedynie jak igłę pani doktor wbiła to był kwik, ale tak to kot jak tresowany.
W drodze powrotnej weszłam do mojej pracy żeby go pokazać koleżance i jak kot wsiąkł tam tak omal bym tam nie nocowała. Najpierw głaskanko, oglądanie wszystkiego co było, a potem wlazł mi na ramię, przytulił się i ...zasnął.

Obrazek

Co to jest za kot ;:306
Zablokowany

Wróć do „WSZYSTKO o... Bazy wiedzy użytecznej”